دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

فناوری های برتر 2018

فناوری های برتر 2018 در سه زمینه پخش زنده‌ ویدیو , هوش مصنوعی و اینترنت اشیا بیشترین تاثیر گذاری را خواهد داشت. تکنولوژی های برتر 2018 تحول بزرگی در زندگی مردم خواهد گذاشت. هدف از توسعه فناوری های جدید دنیا ساده سازی زندگی مردم خواهد بود. تکنولوژی های جدید 2018 تاثیر مستقیمی در تمام بخش های زندیگی افراد جوامه مختلف خواهد گذاشت. بدیهی است که هر چه سبک زندگی افراد مطابق با پیشرفت های تکنولوژی برتر جهان باشد زندگی بهینه تری خواهند داشت.

فناوری های برتر 2018
فناوری های برتر 2018

سال 2017 متعلق به فناوری های هوش مصنوعی و بلاک چین بود که شاهد هیجانات مخصوص خود بود. این روند رو به روشد در سال 2018 نیز ادامه خواهد داشت. این در حالی است که ربات ها با کمک به انسان ها در جهت بهیه تر کردن تصمیمات کمک بسیاری خواهند کرد. بهبود سرعت اینترنت و بستر های مخابراتی انتقال اطلاعات را برای افراد ساده تر خواهد نمود.

تکنولوژی های برتر 2018
تکنولوژی های برتر 2018

پخش زنده‌ی ویدیو و سرویس VOD

خدمات ویدیویی برنامه‌ ضبط شده  VOD  و لایو استریم زنده با توجه به بستر سخت افزاری و نرم افزاری بهتر اینترنت در سال 2018 می تواند دنیای گیم ها را تغییر دهد. شرکت‌ های OTT مانند آمازون , نت‌فلیکس , اپل و فیسبوک رقیب جدی برای پخش کننده‌ های سنتی به حساب می آیند. این غول های رسانه ایی سعی دارند حقوق پخش برنامه‌ های ورزشی و بازی های را بدست آورند تا از طریق رسانه های خود آن را بازتاب دهند.

 

تکنولوژی های جدید 2018
تکنولوژی های جدید 2018

هوش مصنوعی و بلاک چین

ارزهای دیجبتال فارغ از 3 ماه ا

خیر در سال 2017 رشد بی سابقه ایی داشته اند. شاید نشانه اهمیت این ارزها را سرمایه گذاری غول‌های بزرگ فناوری مانند آلفابت , آی‌بی‌ام , آمازون , فیسبوک و دیگر شرکت‌های مطرح دانست. طبق پیش بینی ژونیپر در سال 2018 این ارزهای دیجیتال به اپ های بانک های معروف راه پیدا خواهند نمود سازگاری بانک ها با این ارزهای دیجیتال مطمئنا ارزش و کاربرد آنها را به مراتب بالاتر خواهد برد.

 

فناوری های جدید دنیا
فناوری های جدید دنیا

اینترنت اشیا

از جمله تغییراتی که در آینده نزدیک رخ داده خواهد شد پیشرفت و نفوذ اینترنت اشیا در زندگی انسان هاست. تکنولوژی محاسبات لبه Edge Computing یک روش بهینه‌سازی سیستم‌های ابری است که عملیات پردازش داده‌‌ ها را در نزدیکی منابع محلی (local) انجام می‌دهد. که بدین وسیله پهنای باند کمتری مورد نیاز است. از این رو ممکن است غول های بزرگ فناوری با استفاده از این تکنولوژی برتر جهان پیاده سازی سرویس‌های IoT با هدف صرفه‌ جویی در هزینه‌های زیرساختی به منظور هوشمند سازی را گسترش دهند.

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *