دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

رفع فیلتر تلگرام

تلگرام محبوب ترین و مهمترین پیام رسان عمومی ایران است که در روزهای اخیر بدلیل اعتراضات مردم مسدود شده است. این اپلیکیشن در ایران بیش از 40 میلیون کاربر دارد. رفع فیلتر تلگرام در بین مسئولین کماکان زمزمه می شود. و امیدواریم با رفع فیلترینگ این شبکه پیام رسان گام مثبتی در جهت ارتباطات مردمی برداشته شود. چرا که بسیاری از کسب و کارهای کوچک و بزرگ وابسته با این شبکه ارتباطی همه گیر است. یکی از سوال های کاربران این شبکه اجتماعی زمان رفع فیلتر تلگرام است.

رفع فیلتر تلگرام
رفع فیلتر تلگرام

ناظر مجلس شورای اسلامی در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه اعلام نمود : احتمالا فیلترینگ تلگرام به دلیل راه درآمد بسیاری از مردم بزودی برداشته می شود. بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی فعالیت های اقتصادی خود را از این طریق انجام می دهند . این مطلب بدین معنی است که با فیلتر شدن تلگرام بسیاری از شغل ها و فعالیت های استارت آپی نو از بین خواهد رفت و صدمه بزرگی به اقتصاد کشور وارد خواهد شد.

رفع فیلتر تلگرام
رفع فیلتر تلگرام

محمد کاظمی با ابراز امیدواری از برداشتن فیلترینگ تلگرام افزود : فیلتر شدن شبکه های اجتماعی به نفع اقتصاد کشور نیست , چرا که بسیاری از مردم از این طریق امرار معاش می کنند. وی در ادامه گفت : برترین کار , پاک سازی و بهبود فرهنگ و آگاهی رسانه‌ای مردم است لذا محدودیت‌ ها در مسائل امنیتی و مواقع ویژه باید اعمال گردد. نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در ادامه بیکاری افرادی که از این روش کسب روزی می کنند را , آسیبی برای کشور دانست.

رفع فیلتر تلگرام
رفع فیلتر تلگرام

به گفته‌ی عضو کار گروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه کشور , فیلترینگ تلگرام توسط شورای عالی امنیت ملی انجام پذیرفته و رفع فیلتر آن نیز باید بر مبنای تصمیمات این شورا , مورد بررسی و تایید قرار گیرد. رمضان علی سبحانی اعلام نمود , عده‌ای از شرایط و پتانسیل تلگرام سوء استفاده نمودند و شرایط خشونت و نا امنی در کشور را به وجود آوردند. بر همین اساس شورای عالی امنیت ملی تصمیم به فیلترینگ تلگرام گرفت.

رفع فیلتر تلگرام
رفع فیلتر تلگرام

برای رفع فیلتر تلگرام باید دید که تصمیمات شورای عالی امنیت ملی کشور بر چه اساسی بوده و مبتنی بر تصمیمات گرفته شده , اگر زمینه مساعد فراهم گردد رفع فیلتر تلگرام مورد بررسی قرار خواهد گرفت . این مسئله کاملا طبیعی است و نباید برای کسی ایجاد ابهام وجود داشته باشد. فعلا برای رفع فیلتر تلگرام تصمیمی گرفته نشده و کابران می توانند از طریق کانال های رسمی در روزهای آینده موضوع را پیگیری نمایند. و البته کاربران منتظر خبر زمان رفع فیلتر تلگرام هستند. هم اینک کاربران از فیلتر شکن برای رفع فیلترینگ تلگرام استفاده می کنند. هم اینک بازار فیلتر شکن قوی در ایران گرم است و متاسفانه دلیل خوبی برای سوء استفاده سودجویان خواهد بود.

 

پارسا معتمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *