دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

جایگزینی تلگرام با پیام رسان داخلی تا پایان فروردین 97

علاء الدین بروجردی خبر جایگزینی تلگرام با پیام رسان داخلی تا پایان فروردین 97 را اعلام نمود. فیلترینگ تلگرام قبلا نیز اتفاق افتاده بود و مشکلات عدیده ایی برای کاربران ایرانی بوجود آورده بود. البته زمان دقیق فیلترینگ تلگرام هنوز مشخص نشده و اینکه آیا این فیلتریگ موقت است یا دائمی. در ماه های اخیر پس از رفع فیلترینگ تلگرام اخبار ضد و نقیضی در مورد فیلتر شدن این پیام رسان محبوب اعلام می شد.

جایگزینی تلگرام با پیام رسان داخلی تا پایان فروردین 97
جایگزینی تلگرام با پیام رسان داخلی تا پایان فروردین 97

امروز علاء الدین بروجردی , رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اعلام کرد : تلگرام جای خود را به یک پیام رسان مشابه داخلی خواهد داد و فکر می کنم این اتفاق حداکثر تا پایان فروردین ماه 97 بیافتد. وی با اشاره به موضوع فیلترینگ تلگرام گفت : این تصمیمی است که در بالاترین سطوح نظام گرفته شده و تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه داخلی خواهد داد.

پیام رسان داخلی
پیام رسان داخلی

همچنین وی افزود : تعداد مشترکین سروش سه میلیون کاربر است و تعداد مشترکین تلگرام چهل میلیون کاربر, ولی این تعداد پس از فیلترینگ تلگرام به تعداد بیشتری خواهد رسید و کاربران به سمت پیام رسان داخلی سوق داده خواهند شد. بروجردی در رابطه با امنیت این پیام رسان ابراز اطمینان نمود و این شایعات را دامن زدن اخبار رسانه های به موضوع دانست. بستر سازی امن و گسترده پیام رسان داخلی از جمله کارهای زیربنایی راهاندازی این پیام رسان می باشد.

فیلترینگ تلگرام
فیلترینگ تلگرام

البته طی اخبار بعدی از طرف رمضانعلی سبحانی‌فر، رئیس کمیته‌ ارتباطات مجلس و نماینده‌ پارلمان در کمیته‌ تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، زمان فیلتر تلگرام بصورت مشخص اعلام نشده. به‌ اعتقاد سبحانی‌فر، نباید اخباری به جامعه پمپاژ شود که امنیت روانی مردم را مخدوش کند.

زمان دقیق فیلترینگ تلگرام
زمان دقیق فیلترینگ تلگرام

البته باید دید سامانه ملی پیام رسان بین کاربران به اندازه تلگرام Telegram محبوبیت پیدا خواهد نمود یا خیر. با توجه به قدرت و محبوبیت تلگرام که در حدود 200 میلیون کاربر را توانسته جذب خود کند و تحولات بزرگی در کسب کار آنها بوجود آورد آیا دل کندن کاربران ایرانی از این پیام رسان به این سادگی خواهد بود یا خیر. و یا زمان فیلترینگ پیام رسان تلگرام گذشته است.

رفع فیلترینگ تلگرام
رفع فیلترینگ تلگرام

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *