دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

اجرای طرح رجیستری از مهر ماه

اجرای طرح رجیستری از مهر ماه در اولین جلسه کیته اطلاع رسانی و ستاد مبارزه طرح قاچاق بررسی گردید. آقای قائمی نسب مدیر ستاد مبارزه با قاچاق بیان کرد طرح رجیستری تلفن های همراه بایستی برای مبارزه با قاچاق هر چه زودتر اجرایی گردد. ور در این زمینه بیان نمود انجام آموزش های مرتبط به مشترکین , اتحادیه ها و اپراتورها بسیار ضروری است. این طرح یکی از مفید ترین طرح ها برای مبارزه با قاچاق گوشی همراه می باشد.

طرح رجیستری تلفن همراه

 

آقای محسن قائمی‌نسب در خصوص این طرح بیان نمود : همه جوانب این طرح بایستی به صورت قدم به قدم مورد بررسی قرار گیرد و پیش بینی های لازم صورت پذیرد. وی افزود نقش اپراتورها در این خصوص بسیار مهم می باشد. اجرای طرح رجیستری به در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد چرا که موجب جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق می گردد. ما سعی داریم تا رجیستری گوشی های همراه را از اواخر مهر ماه امسال کلید بزنیم.

اجرای طرح رجیستری از مهر ماه

در طرح رجیستری فقط گوشی هایی وارد کشور می شوند که شناسه یا (IMEI (International Mobile Equipment Identity که در گمرک ثبت نموده اند می توانند قابلیت دستسی به شبکه موبایل کشور را داشته باشند. اگر این طرح به درستی اجرایی شود علاوه بر اطمینان بر کیفیت کالا کمک بسیار شایانی به اقتصاد ملی مان خواهد نمود. مطمئنا معایبی هم خواهد داشت که به بررسی هوشمندانه بایستی رفع گردد.

اجرای طرح رجیستری از مهر ماه

البته شایعاتی در زمینه گوشی های اپل وجود دارد که بیان از عدم کارایی آنها در کشور می دهد . باید به ان نکته توجه نمود که پس از این طرح فقط به گوشی هایی که نمایندگی در ایران دارند اجازه فعالیت در بستر مخابراتی داده می شود. ولی به رغم استفاده زیاد مردم از گوشی های اپل راهکار های مناسبی برای آن در نظر خواهد گرفته شد. هدف از این پروژه ثبت و شناسنامه دار کردن گوشی های وارداتی کشور می باشد.

اجرای طرح رجیستری از مهر ماه

 

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *