دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

افزایش درآمد کشور با کاهش قاچاق

افزایش درآمد کشور با کاهش قاچاق کالا و بخصوص گوشی های هوشمند میسر شده . سهم 12 میلیون دلاری از کاهش قاچاق کالا ی قاچاق باعث شده تا پتانسیل بهتری برای توسعه و نگهداری زیر ساخت هی کشور مهیا گردد. قاچاق گوشی نیز از جمله چالش هایی بوده که ضرر بسیاری به پیکر اقتصادی ایران وارد نموده. این مشکل با اجرای طرح رجیستری در ماه های اخیر در حال برطرف شدن می باشد. اجرای طرح رجیستری موبایل در ایران موفقیت های چشمگیری در حوزه مقابله با قاچاق به همراه داشته.

افزایش درآمد کشور با کاهش قاچاق
افزایش درآمد کشور با کاهش قاچاق

محمدجواد آذری جهرمی , وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهارمین همایش اقتصاد مقاومتی , یکی از عوامل بزرگ در راه رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی را مبارزه با کالاهای قاچاق بر شمرد. وی افزود اقتصاد مقاومتی در ایران دارای تفسیر و نهاد گشته و حلقه مفقود یکی از شاخص های اقتصاد مقاومتی را فناوری اطلاعات دانست. آذری جهرمی دولت الکترونیکی را یکی از زیر ساخت های اصلی اقتصاد مقاومتی بر شمرد.

قاچاق کالا
قاچاق کالا

وی در این باره افزود دست آورد افزایش 12 میلیون دلاری درآمد کشور در برخورد با کالاهای قاچاق نشان از اهمیت موضوع دارد. همچنین با اشاره به شفافیت نظام آماری گمرک خبر از آمار صحیح از واردات بر اساس چهار چوب و زمانبندی مشخص دارد. آذری اعلام کرد در کشور های پیشرفته جهان حتی در برخی کشورهای منطقه با توجه به تطبیق نظام مالی و فاکتورهای فروش , میزان مصرف در بخش‌های مختلف مشخص است .

قاچاق گوشی
قاچاق گوشی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از دلایل نوسانات و تشنجات بازار را داشتن آمارهای تقریبی و حدسی بیان نمود و سلامت اقتصادی جامعه در بخش های مختلف را به میزان صحت آمار مصرف و متناسب با آن تولید و واردات در زمینه ای مختلف مانند کشاورزی , صنعت , پتروشیمی , منسوجات و سلامت … دانست. آذری اصل اقتصاد مقاومتی را نگاه دقیق به داشته های جامعه عنوان نمود و اعلام کرد : در اقتصاد مقاومتی باید به نقاط قوت خود تکیه زنیم و حداکثر نیاز خود را از طریق تولید داخل تأمین کنیم . در همین حال درصورت داشتن ظرفیت , به صادرات فکر کنیم.

طرح رجیستری
طرح رجیستری

آذری جهرمی با دفاع از طرح رجیستری موبایل ابراز امیدواری کرد این طرح بصورت کامل و صحیح انجام گیرد و همچنین خبر از دسترسی مردم به شبکه ملی اطلاعات با پتانسیل حداقل 20 مگابیت تا پایان برنامه ششم توسعه , داد.

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *