دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

پنل میکرو ال ای دی در راه است

پنل میکرو ال ای دی در راه است , این خبری است که شرکت سامسونگ در روزهای اخیر اعلام کرد. سامسونگ قصد دارد پنل میکرو ال ای دی MicroLED خود را بصورت تجاری وارد بازار کند. تکنولوژی Micro LED با کیفیت بهتری نسبت به نسل های گذشته قادر است وضوح تصویر بالاتری به بینندگان ارائه دهد.  هم اکنون تولید صفحه نمایش Micro LED گرانتر از پنل‌ های امولد است ولی سامسونگ قصد دارد با تولید انبوه این قیمت را کاهش دهد.

پنل میکرو ال ای دی در راه است
پنل میکرو ال ای دی در راه است

شرکت سامسونگ قرار دادی با شرکت چینی Sanan Optoelectronics (تولید‌کننده تراشه‌ LED) برای تولید و تجاری کردن پنل‌‌ MicroLED امضاء نموده. کمپانی سامسونگ در ژانویه 2018 اولین محصول دارای پنل MicroLED خود را در نمایشگاه CES معرفی نمود این محصول برای مخاطبان با نام The Wall معرفی شد. طی قرار داد سامسونگ مبلغ 17 میلیون دلار در آغاز پرداخت نموده ولی ارزش کل قرارداد هنوز مشخص نشده.

پنل میکرو ال ای دی
پنل میکرو ال ای دی

سامسونگ خواسته با استفاده از تکنولوژی چینی ها طلایه دار تولید پنل های MicroLED در جهان باشد. این در حالی است که شرکت های دیگری نیز در تلاش برای تولید و تجاری سازی این پنل ها می باشند. تولید کنندگان سعی دارند از این میکرو ال ای دی ها برای تولید صفحه نمایش های گوشی های هوشمند نیز استفاده نمایند و قصد دارد آن را با  پنل‌های امولد جایگزین کنند.

MicroLED
MicroLED

طبق تکنولوژی ساخت میکرو ال ای دی ها در آنها از دیود‌های نوری میکروسکوپی متعددی استفاده می گردد تا هر پیکسل را بیشتر و بهتر نسبت به پنل اولد روشن نماید. این در حالیست که در ماژول های اولد برای روشنایی بیشتر و کنتراست بهتر از مواد غیرآلی بهره می برند.

تکنولوژی Micro LED
تکنولوژی Micro LED

کارشناسان تکنولوژی نقطه ضعف این تگنولوژی را گران بودن آن نسبت به نسل های قبلی می دانند که البته کمپانی های مختلفی در صدد تجاری سازی آن می باشند. حال باید منتظر ماند و دید که معامله سامسونگ با Sanan Optoelectronics یک گام رو به جلو است و تقاضاهای جهانی را پاسخگو می باشد , یا شکستی در جهت ارتقاء کیفیت.

صفحه نمایش Micro LED
صفحه نمایش Micro LED

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *