دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

ال جی برند بعدی طرح رجیستری

ال جی برند بعدی طرح رجیستری Registry گوشی های همراه اعلام شده. به گفته حمیدرضا دهقانی نیا , معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا گوشی‌ های برند ال‌ جی lg smartphone از 28 بهمن ماه تحت پوشش طرح رجیستری قرار خواهند گرفت. این در حالی است که طبق تصمیم کار گروه راهبری طرح رجیستری بنا گشته گوشی های ال جی LG در فاز سوم اجرای این طرح قرار بگیرند.

ال جی برند بعدی طرح رجیستری
ال جی برند بعدی طرح رجیستری

به گفته دهقانی نیا از روز 28 بهمن سال 1396 طرح رجیستری شامل تمامی گوشی های برند ال جی LG قرار خواهد گرفت. این درحالی است که سیاست های رجیستری در کمتر از یک ماه برای سایر برندهای باقیمانده اعمال خواهد شد.

طرح رجیستری
طرح رجیستری

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا در این زمینه افزود خریداران گوشی های برند ال جی LG لازم است از امروز در نظر داشته باشند برای خرید گوشی های نو و کارکرده نسبت به فرآیند فعال‍ سازی و ثبت کد شناسه و نیز انتقال مالکیت گوشی طبق فرایندهای توضیح داده شده اقدام نمایند.

Registry
Registry

در دو فاز قبلی اجرای طرح جامع رجیستری برای برندهای آیفون , موتورولا , بلک‌ بری و گوگل پیکسل اعمال شده که نتیجه قابل قبولی را بدنبال داشته بطوری که طبق سخنان رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در 10 ماهه ابتدایی امسال رشد 98 درصدی واردات قانونی گوشی های تلفن همراه را شاهد بوده ایم.

فاز جدید طرح رجیستری
فاز جدید رجیستری

به گفته رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی بر این اساس در صورتی که گوشی های برند های یاد شده در مهلت زمانی مشخص در سامانه ثبت نگردند از دسترس خارج می شوند. وی نیز اجرای طرح رجیستری را موفق ارزیابی کرد و بیان نمود واردات غیر قانونی گوشی های اپل به ایران پس از اجرای طرح در حدود صفر می باشد.

واردات غیر قانونی گوشی
واردات غیر قانونی گوشی

البته رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی طی مصاحبه ایی اعلام کرد. در زمینه گوشی‌ های مسافری , معافیت مالیاتی 80 دلاری در نظر گرفته شده . وی همچنین اعلام کرد تعرفه واردات گوشی 16 درصد می باشد و زمان ترخیص آن نیر کمتر از یک روز صورت خواهد گرفت.

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *