دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

رجیستر گوشی های آیفون

رجیستر گوشی های آیفون پس از 28 مهرماه در ایران عملی خواهد شد. این گفته حمیدرضا دهقانی‌نیا، مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالاست و بنا به همین اطلاعیه تمامی کسانی که قصد ورود گوشی و گجت های الکترونیکی که امکان استفاده در بستر مخابراتی ایران را دارند بایستی بصورت قانونی آن را وارد کشور کنند و آنها را در سامانه گمرکی کشور ثبت نمایند.

رجیستر گوشی های آیفون

طی نشست خبری حمیدرضا دهقانی‌نیا , شروع اجرای طرح ملی ثبت گوشی در شبکه یا احراز اصالت تلفن همراه را اعلام نمود و خاطر نشان کرد در سال گذشته دولت از بابت قاچاق تلفن همراه به کشور ضرری در حدود ۶۲۵ میلیون دلار را متحمل گشته و همچنین ابراز امیدواری نمود پس از اجرای کامل طرح رجبستری گوشی های تلفن همراه اقتصاد پر رونق تری خواهیم داشت.دهقانی‌نیا نیاز کشور در زمینه گوشی های جدید در کشور را حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون دستگاه در سال اعلام کرد که با این وجود اعمال طرح رجیستری قابل توجیه می گردد.

رجیستر گوشی های آیفون

بر این اساس طبق صحبت های مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا پتانسیل تولید گوشی در کشور چیزی در حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا 2 میلیون دستگاه در سال است که با حسابی ساده می توان دریافت در حدود 90 درصر گوشی های استفاده شده بین مشتریان از مبادی قاچاق وارد کشور می گردد.

رجیستر گوشی های آیفون

بر اساس سخنان دهقانی‌ نیا چون شرکت اپل فاقد نمایندگی رسمی از مبدأ تولید در ایران می باشد سازمان حمایت از حقوق تولیدکننده و مصرف‌کننده با ورود به این مسئله ، مجوزهای لازم را به یک سری شرکت‌ها و واردکنندگان خاص داده تا بر همین اساس به‌ عنوان وارد کننده‌ رسمی شناخته شوند.

امیدواریم از بوجه ایی که در صورت اجرای طرح رجیستری برای دولت حاصل می گردد در جهت بهبود زیرساخت های کشور استفاده گردد و شاهد بسترهایی بر اساس معیار های جهانی باشیم.

رجیستر گوشی های آیفون
رجیستر گوشی های آیفون

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *