افزایش تدابیر امنیتی در دفاتر یوتیوب

بدلیل حمله نسیم اقدم , زن ایرانی مهاجم یوتیوب YouTube افزایش تدابیر امنیتی در دفاتر یوتیوب صورت گرفت. این عمل بدلیل فیلتر شدن کانال های نسیم اقدم صورت گرفت. مهاجم یوتیوب پس از تیراندازی و زخمی نمودن چند نفر اقدام به خودکوشی نمود. در پی این اقدام یوتیوب اعلام کرد تدابیر امنیتی بیشتری برای دفاتر خود در سرتاسر دنیا نظر خواهد گرفت. یوتیوب این عمل را سیاستی بلند مدت برای سازمان خود اعلام نمود.

افزایش تدابیر امنیتی در دفاتر یوتیوب

افزایش تدابیر امنیتی در دفاتر یوتیوب

نسیم اقدم کیست ؟

نسیم نجفی اقدم زن ۳۹ ساله و یک فعال حقوق حیوانات ایرانی آمریکایی بود که درباره گیاه‌خواری در کلیپ های خود تبلیغ می‌کرد. او که ساکن شهر سن دیگو کالیفرنیا بود با ساختن ویدیو و پخش آن در شبکه‌های اجتماعی تا اندازه‌ایی بین کاربران ایرانی مشهور بود. البته بدلیل برخی از کارها و صحبت هایی که در ویدئو های انجام می داد سوژه خنده کاربران شده و خودش نیز از این بابت راضی نبود.

 

نسیم اقدم

نسیم اقدم

باید منتظر بود و پیامدهای تیر اندازی این زن ایرانی را دید چرا که پس از تیراندازیوی شماری از گروه‌ها در حمایت از اعتراض نسیم اقدم ، سانسورهای اعمال‌ شده توسط وب سایت یوتیوب بر روی ویدئو ها را مورد حمله قرار داده‌ و با استفاده از هشتگ CensorshipKills# در حال اشاعه‌ نقطه‌ نظر خود در رابطه با حمله‌ اقدم هستند.

YouTube

YouTube

برخی شایعات بر بهایی بودن نسیم نجفی اقدم اشاره دارد که هنوز صحت آن تایید نشده . به گفته همسایه های خانواده وی با توجه به گیاهخوار بودن او و حمایت از حقوق حیوانات و شناخت از خانواده اش کاری چنین جنون آمیز از نسیم قابل تصور نبوده . البته امید است در پی سیاه نمایی دولت آمریکا نسبت به ایرانی ها ای اقدام مزید بر علت نگردد.

زن ایرانی مهاجم یوتیوب

زن ایرانی مهاجم یوتیوب

البته برخی حمله اقدم را به گروه های تروریستی و داعش نسبت دادند ولی پس از مدتی پلیس فدارال امریکا آن را تکذیب نمود. یوتیوب ابراز امیدواری کرده که حمله های این چنینی دیگر اتفاق نیافتد.

مهاجم یوتیوب

مهاجم یوتیوب

م.خاشعی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *