دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

زمان فیلترینگ گذشته است

زمان فیلترینگ گذشته است , این از سخنان رئیس جمهور در نشست خبری هفدهم بهمن نود و شش است. با توجه با وجود فیلترینگ در جهان و همچنین فیلترینگ در جهان ایران زمان آن رسیده تا فیلترینگ هوشمند تری بر دنیای مجازی داشته باشیم. حسن روحانی اعلام کرد ” زمان فیلترینگ گذشته و اطلاعات و دانش روز دنیا و مشاغل در فضای مجازی بسیار مهم است” این در حالیست که اخیرا مردم شاهد فیلترینگ تلگرام بوده اند.

زمان فیلترینگ گذشته است
زمان فیلترینگ گذشته است

پیدایش بیش از 200 هزار شغل جدید در بستر فضای مجازی در 2 سال اخیر نشان از اهمیت موضوع کسب و کار در فضای مجازی را دارد. روحانی اعلام کرد با توجه به گسترش زیر ساخت اینترنت در سراسر کشور دولت مصمم است تا سهولت بیشتری برای مردم در ارتباط با دسترسی به فضای مجازی فراهم آورد.

فیلترینگ اینترنت
فیلترینگ اینترنت

در ادامه روحانی اعلام کرد دولت مصمم است پیام رسان های داخلی را تقویت کند و انحصار در این زمینه معنایی ندارد. وی ابراز کرد : ” اگر بنا باشد پیام رسانی همه فضای مجازی را در اختیار گیرد این مسئله برای کشور اصلا مفید نیست و بایستی حضور فعال تری داشته باشند. ” در این راستا با توجه به ارج نهادن نسل جوان به انقلاب و آرمان های آن استفاده از فضای مجازی بایستی فرصت خوبی برای اقتصاد و فرهنگ و اجتماع کشور بوجود آورد.

فیلترینگ در جهان
فیلترینگ در جهان

آذری جهرمی نیز با حضور در جشن انقلاب اسلامی دانشگاه شهید بهشتی ایراد کرد ” فضای مجازی فقط یک پیام رسان نیست و ابعاد فراتری را در برمی‌گیرد و نتیجه مقابله با فضای مجازی , شکست است ” وی همچنین بیان کرد جوان نخبه ایی در ایران وجود دارند که با وجود پتانسیل بالا مشکلاتی در کار گروهی دارند. وی با اشاره به Blockchain افزود در دنیای فناوری فعلی با وجود ارزهای دیجیتال مفاهیم بانکداری و اینترنت اشیا انتظار تغییرات بزرگی در سبک زندگی افراد در آینده نزدیک خواهیم داشت. فیلتر شکن رایگان

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *