دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

سقوط ارزش بیت کوین

سقوط ارزش بیت کوین در روزهای اخیر همچنان ادامه داشته . قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته به زیر 7000 دلار رسیده . این کاهش ارزش بیت کوین کمی غافل گیر کننده بوده چرا که در ماه های اخیر روند صعودی بی سابقه ایی را تجربه نمود. شاید علت کاهش قیمت بیت کوین را عدم پشتیبانی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری نظیر جی‌پی‌مورگان و سیتی‌گروپ دانست اما بهر حال این سیر نزولی پس از مدتی پایان خواهد پذیرفت و ما شاهد ثبات قیمت بیت کوین خواهیم بود.

سقوط ارزش بیت کوین
سقوط ارزش بیت کوین

ارزش این ارز دیجیتالی امروز به پایین ترین سطح خود در سه ماه گذشته رسید. قیمت زیر 6000 دلار برای هر بیت کوین در این سه ماه اخیر کمترین میزان ارزش مالی بوده. این درحالی است که کارشناسان بر این باورند که این نوسان کاهش قیمت ممکن است تا 5000 دلار هم تجربه شود. مسلما کاهش ارزش بیت کوین مقطعی بوده و دوباره شاهد ثبات و افزایش قیمت خواهیم بود.

 

سقوط قیمت بیت‌کوین
سقوط قیمت بیت‌کوین

علت کاهش قیمت بیت کوین را در تغییرات قوانین جدید رگولاتوری برای خرید بیت‌کوین با استفاده از کارت‌های اعتباری دو بانک معتبر آمریکایی و انگلیسی باید جستجو کرد. این تغییرات تاثیر بسیار بدی در رشد 1300 درصدی قیمت این ارز دیجیتالی به همراه داشته. بطوری که سقوط قیمت بیت‌کوین را در کمتر از چند روز شاهد بوده ایم.

کاهش ارزش بیت کوین
کاهش ارزش بیت کوین

البته با در نظر گرفتن 6500 برای هر بیت کوین ارزش مالی این بازار بالغ بر 110 میلیار دلار خواهد بود. که کاهش قابل توجهی نسبت به قبل داشته . البته این نخستین باری نیست که بازار شاهد این کاهش قیمت بیت کوین بوده بلکه در سال های قبل این ارز با نوسانات شدیدی همراه گشته.

علت کاهش قیمت بیت کوین
علت کاهش قیمت بیت کوین

مایلز ایکرز , از تحلیل‌گران ارشد Centtrip , ارزش پایین تری در حدود 5000 دلار را برای هر بیت کوین پیش بینی کرده. این کاهش ارزش فقط مختص به بیت کوین نیست بلکه ارزش اتریوم نیز با کاهش 20 درصده به زیر 630 دلار رسیده. هندوستان نیز اعلام کرد قصد دارد به جمع ممنوع کنندگان استفاده از ارزهای دیجیتال توسط بانک های خود گردد. که در این صورت ممکن است باز هم نوسانات مقطعی شدیدی را تجربه کنیم. قیمت ارزهای دیجیتال

سقوط قیمت بیت‌کوین
سقوط قیمت بیت‌کوین

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *