دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

تولید ارز دیجیتال ملی در ایران

تولید ارز دیجیتال ملی در ایران بزودی در ایران آغاز می گردد. در این رابطه فراخوانی برای طراحی ارز دیجیتال ملی در ایران از طرف وزیر ارتباطات صادر شد. پس از این طرح ما شاهد خرید ارز دیجیتال و همچنین فروش آن در کشور خواهیم بود. ارز رمزپایه ایران می تواند چالش هایی را برای سیستم بانکی بوجود آورد و همچنین می تواند عامل و بستر مهمی برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات ارتباطی ارزی در کشور باشد.در صورت طراح و ارائه صحیح ارز دیجیتال ملی ایران به بازار این عامل می تواند کمک بسیار خوبی برای اقتصاد ایران باشد.

تولید ارز دیجیتال ملی در ایران
تولید ارز دیجیتال ملی در ایران

بر این اساس پست بانک ایران به عنوان بانک تخصصی حوزه ارتباطات , پس از اعلام دستور وزیر ارتباطات برای طراحی ارز دیجیتال ملی ایرانی , فراخوانی رسمی را برای شناسایی فعالان و نخبگان حوزه ارزهای دیجیتال صادر نمود. این خبر درمورد نظر محمد جواد آذری جهرمی در رابطه با طراحی ارز دیجیتال ملی عنوان شده. البته هم اکنون این پروژه در حال تحقیق و بررسی است و فعالیت خاصی در این رابطه صورت نگرفته. اما بصورت جدی دنبال خواهد شد..

خرید ارز دیجیتال
خرید ارز دیجیتال

پست بانک ایران به عنوان بانک تخصصی حوزه ارتباطات در کشور، تصمیم دارد برای اجرای سیاست‌ های کلان بخش مالی و ICT با همکاری فعالان و نخبگان حوزه ارزهای دیجیتال مبتنی بر زنجیره بلوکی (Blockchain) , نسبت به طراحی و راه‌اندازی زیست‌ بوم ارزهای دیجیتالی در ایران اقدام کند. پست بانک ایران با صدور فراخوان از تمامی اشخاص حقیقی، حقوقی و نبخگان که در ارتباط با ابعاد فنی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، فقهی و طراحی مدل‌های کارکردی و فناورانه مربوط به ارزهای دیجیتال، دارای سوابق تحقیقی یا اجرایی هستند دعوت به عمل آورده است.

ارز رمزپایه ایران
ارز رمزپایه ایران

متقاضیان باید اطلاعات و درخواست همکاری خود را در بخش‌های زیر تا تاریخ 25 اسفند 1396 ارسال کنند:

  • اطلاعات عمومی متقاضیان همکاری
  • سوابق مربوط به فعالیت‌های تحقیقی، فناورانه و اجرایی در زمینه ارزهای دیجیتالی (نرم افزاری و سخت افزاری)
  • سوابق مربوط به مدیریت و اجرای طرح‌های کلان در حوزه‌های مالی و آی تی
  • اسامی افراد کلیدی و موثر در اجرای طرح

متقاضیان به همکاری در راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی باید درخواست مشارکت خود را به نشانی الکترونیکی cryptocurrency@postbank.ir ارسال کنند و یا از طریق پست و مراجعه حضوری به ساختمان مرکزی پست بانک ایران اقدام نمایند.

ارز دیجیتال ملی ایران
ارز دیجیتال ملی ایران

در سال های اخیر ارز دیجیتال توانسته جایگاه بسیار خوبی در بین مشتریان فضای مجازی پیدا کند و شما می توانید این مسئله را با افزایش تقاضای کاربران برای خرید ارز دیجیتال دریابید. امید است پروژه ارز دیجیتال ایرانی بتواند راهگشای مشکلات اقتصادی کشور شود.

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *