دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

چالش نهنگ آبی

چالش نهنگ آبی نوعی فعالیت روانی است توسط دانشجوی اخراجی روسی ابداع شد. این چالش که به نوعی بازی نیز محسوب می گردد 50 مرحله دارد و در هر مرحله از کاربران خود خواسته می شود تا بگونه ایی خود را آزار دهند. بازی نهنگ آبی در سراسر دنیا قربانی های زیادی داشته ولی بیشترین آنها در کشور هندوستان گزارش شده. مرحله 50 این بازی منجر به خودکشی بازیکن یا چالشگر می گردد.

چالش نهنگ آبی

البته بسیاری از کارشناسان بر این باورند که بازی نهنگ آبی حقه ایی بیش نیست و افراد برای دست انداختن و سرگرمی به آن پرداخته اند. طبق برخی تحقیقات افراد پس از ثبت نام در وب سایت مربوطه با عضو شدن نهنگ خطاب می شوند. و در هر مرحله بایستی کارهایی که بعضا ناخشنود هستند و از طرف مدیران ارشد به آنها دیکته می گردند , انجام دهند. نصب یا انتشار و حتی ذخیره سازی چالش نهنگ آبی در بسیاری از کشورها جرم محسوب می گردد.

چالش نهنگ آبی

کارشناسان بر این باورند کسانی که به دام این چالش می افتند پیشینه پر تنشی در زمینه های مختلف زندگی خود دارند. و خانواده ها بایستی بیشتر مراقب رفتار خود در قبال فرزندان نوجوان و جوان خود باشند. متاسفانه این بازی به کشور ما هم نفوذ کرده و هر از گاهی ما شاهد اخبار تکان دهنده ایی در این رابطه می باشیم. نمونه اخیر خودکشی دو دختر اصفهانی از بالای پل شهید چمران خیابان کاوه.

چالش نهنگ آبی

همانطور که گفته شد در این بازی 50 مرحله ایی مدیران ارشد ناشناس به دستوراتی به کاربران کارهای ناخوشایندی را دیکته می کنند بطور مثال در مرحله نخست ار آنها خواسته می شود بر روی دست خود یک نهنگ را با وسیله تیزی حک کنند و یا در مراحل بعد بایستی از خود بالای یک ساختمان با پاهای آویزان عکس بگیرند و برای آنها ارسال کنند.

چالش نهنگ آبی

طراحان و مدیران این بازی سعی دارند تا به ضربه زدن به عزت نفس افراد آنها را تحت تاثیر قرار دهند و بقول خودشان زباله های بیولوژیکی که انسان های ضعیف النفس هستند را از بین ببرند. در آخر به خانواده های محترم توصیه می شود قبل از بروز اتفاق های ناگوار با در نظر گرفتن شرایط روحی و جسمی فرزندانتان سعی بر جلوگیری از وقوع آنها داشته باشید.

چالش نهنگ آبی
چالش نهنگ آبی

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *