دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

ارز دیجیتال آتاری

ارز دیجیتال آتاری پروژه جدیدی است که شرکت آتاری قصد انجام ان را دارد. انتظار می رود این شرکت یا الگو گرفتن از شرکت کداک ارز دیجیتال خود شبیه کداک‌کوین را به بازار ارائه دهد. آتاری قصد دارد تا با وارد شدن به دنیای بلاک‌چین ها برای خود جذب سرمایه کند و قصد دارد این کار را از طریق پول‌ دیجیتال انجام دهد. شاید بزرگترین موفقیت شرکت آتاری را دنیای نوستالژیک بازی های آن دانست که توانسته بین رقیبات سرسختی پس از مدتها جای خود را برای مشتریانش باز کند.

ارز دیجیتال آتاری
ارز دیجیتال آتاری

استفاده اژ ارز دیجیتال توکن آتاری به عنوان ارز رمزپایه برای این شرکت می تواند در زمان فعلی با وجود مشکلات مالی بسیار مفید باشد. این کار هیجان لازم برای سرمایه گذاران را فراهم می آورد. اخیرا شرکت های دیگری مانند کداک به عرصه بلاک‌چین پیوسته اند و از این طریق جذب سرمایه نموده. مدیرعامل آتاری‌ گیم‌ پارتنر , فرد چسنی طی مصاحبه ایی به وب سایت پولیگون گفته بود : مدیریت جدید موفق شده آتاری را از مرز ورشکستگی جدا دور کند. همچنین وی اعلام کرده ما 30 میلیون یورو خسارت دیده بودیم و 35 میلیون یورو هم بدهی داشتیم. امروز؟ امروز نه تنها بدهی نداریم بلکه به سود‌ آوری هم رسیده‌ایم.

کداک‌کوین
کداک‌کوین

سخنان مدیریت شرکت آتاری بدین معناست که نه تنها بر خلاف شرکت کداک مشکلات مالی زیادی ندارند بلکه از وضعیت رو به ثباتی برخوردارند. با این حال مانند بسیاری از شرکت ها به سمت ارزهای دیجیتال حرکت می کنند. و به گزارش بلومبرگ پس از افشای جزئیات ارز رمزپایه خود را در هشتم فوریه سهام این شرکت که در پاریس مستقر می باشد رشدی 60 درصدی را تجربه نموده. کمپانی آتاری در حال خریدن سهام از یک شرکت سازنده‌ پلتفرم سرگرمی دیجیتال مبتنی‌ بر بلاک‌چین است . براساس بخشی‌ از توافقات بین دو کمپانی , آتاری می‌تواند ارز دیجیتالی خود با نام آتاری توکن معرفی نماید.

پول‌ دیجیتال
پول‌ دیجیتال

شرکت آتاری با دادن لایسنس بازی‌ های قدیمی‌ اش به کمپانی‌ های دیگر , نام خود را روی این محصولات می‌گذارد. این کاری است که فعلا شرکت آتاری در حال انجام آن است . آتاری در ماه جولای , کنسول نوستالژیک آتاری‌ باکس را تنها با کمی تغییر درظاهر , ارائه کرد. ایده‌  آتاری‌ باکس از موفقیت عظیم نینتندو به‌دلیل عرضه‌ دوباره‌ دو کنسول قدیمی‌ اش، سرچشمه می‌گرفت و به‌نظر می‌رسید که ایده‌ خوبی هم باشد , اما بعضی‌ از ویژگی‌ های آن غافل‌ گیرکننده بودند و مهمترین ویژگی غافل‌گیر کننده هم مربوط قیمت آتاری‌ باکس بود. باید منتظر ماند و دید که ارزش ارز دیجیتال آتاری یا آتاری کوین روند کاهشی یا افزایشی خواهد داشت.

ارز دیجیتال آتاری
ارز دیجیتال آتاری

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *