دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

راه اندازی شبکه 5G با همکاری اریکسون سوئد و ایرانسل

بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از کنفرانس شرکت ایرانسل شبکه 5G با همکاری کمپانی اریکسون سوئد راه اندازی شد. هم اکنون این شرکت در حال انجام آزمایش هایی بر روی این شبکه است. شبکه نسل پنجم ایرانسل به کمک اریکسون سوئد به شما بستری پرسرعت تر برای انجام ارتباطات مخابراتی خواهد داد. و هدف از راه اندازی همگام بودن با کشورهای پیشرفته دنیا بیان شده است.

راه اندازی شبکه 5G با همکاری اریکسون سوئد و ایرانسل

با توجه به پیشرفت های علمی دنیا و فراهم کردن بستر اینترنت برای پیاده سازی اینترنت اشیاء در کشورهای مختلف سعی بر پیشبرد اهداف ملی در این زمینه می باشد. از جمله کاربردهای مهم و اساسی این نسل از اینترنت می توان به فراهم نمودن بستر برای حوزه های پزشکی , مدیریت شهری و خودروهای هوشمند اشاره نمود. در این باره فکر کنید خودروهای آینده با داشتن سیستمی امن از طریق اینترنت آنلاین قابل کنترل باشند حال اگر هر مشکلی پیش آید پلیس می تواند نظارت ویژه ایی بر هر خودرو بصورت آنلاین داشته باشد و یا مسیرهای شهری برای کنترل ترافیک مدیریت شود.

راه اندازی شبکه 5G با همکاری اریکسون سوئد و ایرانسل

بر اساس آخرین اطلاعات سرعت انتقال اطلاعات در این نسل اینترنت 20 گیگا بیت در ثانیه برای دانلود اطلاعات و برای آپلود حدود 10 گیگ می باشد. در ضمن با نسل پنجم اینترنت بهروری انرژی نیز بهبود خواهد یافته به نحوی که در حدود سه برابر بهتر خواهد شد و طول عمر گجت های الکترونیکی نیز بالاتر خواهد رفت. اینترنت نسل پنجم در بلند مدت تاثیر اقتتصادی بسیار قابل ملاحظه ایی در اقتصاد کشورهای خواهد داشت.

راه اندازی شبکه ۵G با همکاری اریکسون سوئد و ایرانسل

پیش بینی شده در سال 2035 در حدود 220 میلیارد گجت الکترونیکی مبنی بر اینترنت اشیاء به شبکه 5G  متصل باشند. که روزانه ترافیک بالایی از اطلاعات انتقال خواهد یافت. شرکت ایرانسل از سال 95 شمسی سعی کرده تا به کمک شرکت های خارجی بستری مناسب را برای نسل پنجم اینترنت فراهم آورد. و در حال حاضر آزمایش های ابتدایی آن انجام گرفته تا بتواند شبکه ایی امن را پیاده سازی نماید.

راه اندازی شبکه ۵G با همکاری اریکسون سوئد و ایرانسل
راه اندازی شبکه ۵G با همکاری اریکسون سوئد و ایرانسل

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *