دسته‌ها
نرم افزار

ویرایشگر قدرتمند و ساده ++Notepad

ویرایشگر قدرتمند و ساده ++Notepad یکی از برنامه های بسیار کاربردی است که در عین سادگی توانایی های زیادی دارد. این برنامه مورد استفاده افراد حرفه ایی و غیر حرفه ایی می باشد. نسخه ساده تر آن که در ویندوز بصورت ثابت وجود دارد , ویرایشگر Notepad است. که آن هم موردهای استفاده فراوان دارد . ویرایشگر ++Notepad دارای محیطی ساده می باشد که کارکردن با آن را راحت تر می کند. ما در این مقاله سعی داریم بیشتر به موارد استفاده و آشنایی با آن بپردازیم.

ویرایشگر قدرتمند و ساده ++Notepad

اگر کسی قصد طراحی سایت با سیسم های محتوا داشته باشد می داند که برای توسعه و ایجاد تغییرات در کد های آن CMS احتیاج به یک ویرایشگر مطمئن متنی می باشد. ویرایشگر قدرتمند ++Notepad به طراحان سایت اجازه می دهد با محاوره بسیار خوب در محیطی ساده کد نویسی کنند. بدین طریق فارغ از نوع سیستم مدیریت محتوا شما می توانید در محیطی امن کدنویسی کنید. علاوه بر امکانات معمول ویرایشگر ها امکانات خاص دیگری مانند تغییر رنگ کد های برنامه بر اساس نوع آنها وجود دارد. یکی دیگر از کارهایی که شما می توانید با این ویرایشگر انجام دهید اعمال تغییرات در دسته ایی ار فایل ها درون پوشه های مختلف می باشد. بطور مثال اگر بخواهید رشته ایی مشخص را درون فایل های مختلف تغییر دهید نیاز نیست که هر یک از این فایل ها را تک تک باز کنید و تغییرات را اعمال نمائید. بلکه کافی است به مسیر file/open folder as workspace رفته و فولدر اصلی را انتخاب نمائید . سپس بر روی آن پوشه راست کلیک نمائید و گزینه find in file  را انتخاب کنید.

ویرایشگر قدرتمند و ساده ++Notepad

ویرایشگر  ++Notepad بدلیل محبوبیت بالایی که دارد برای سیستم عامل های مختلف مانند اندروید طراحی و پیاده سازی شده است. شما می توانید از گوگل پلی آن را دانلود و استفاده کنید.

ویرایشگر قدرتمند و ساده ++Notepad
توسعه دهندگان ++Notepad متناسب با سیستم عامل IOS نسخه ایی برای کاربران خود طراحی و پیاده سازی نموده اند. تا همه بتوانند از آن استفاده کنند.

ویرایشگر قدرتمند و ساده ++Notepad
ویرایشگر قدرتمند و ساده ++Notepad

 

ویرایشگر  ++Notepad حدودا از 42 زبان برنامه نویسی پشتیبانی می کند علاوه بر آن شما می توانید آن را برای زبان جدید هم تنظیم کنید. قابلیت ویرایش و کار بر روی چندین فایل بصورت همزمان و اعمال کلید های ترکیبی بر اساس نوع زبان برنامه نویسی از دیگر ویژگیهای این نرم افزار ساده ولی قدرتمند می باشد.

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *