دسته‌ها
آموزش

سئو چیست؟

سئو چیست؟ , سئو به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که هر وب مستری برای نمایش بهتر وب سایت خود انجام می دهد. اگر شما بازدید بیشتری از وب سایت خود بخواهید بایستی آن را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. SEO مخفف Search engine optimization به معنی بهینه سازی وب سایت یا هر سامانه ایی است که بخواهید موتور های جستجو آن را به کاربران نشان دهند.

سئو چیست؟
سئو چیست؟

مطمئنا اکثر کسانی که وب سایتی در بستر اینترنت راه اندازی می کنند قصد دارند آن را به کاربران بیشتری نمایش دهند. استانداردهایی برای راه اندازی وب سایت ها وجود دارد که بایستی به آنها عمل کرد. وگرنه از نظر موتورهای جستجو مورد کندو کاو قرار نخواهند گرفت. اما واقعا سئو چیست که وب مستران حاضرند برای آن هزینه های گزافی بپردازند. اگر شما از سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا , وردپرس , دورپال و یا از هر سیستم مدیریت محتوای دیگر و یا حتی از فروشگاه سازهایی چون پرستا شاپ , اپن کارت , مجنتو و هر سیستم دیگری استفاده می کنید , بدلیل طراحی حرفه ایی آن اکثر موارد سئو در آنها لحاظ شد.

سئو چیست؟
سئو چیست؟

مواردی مانند وجود تگ های استاندارد کی ورد , دیسکریپشن , … و امکان نصب پلاگین های سئو مانند Yoast , All in one seo و …

پس چه باید کرد؟

ابتدا بایستی درک صحیحی از کارکرد و الگوریتم های موتورهای جستجو داشته باشیم تا موافق با آنها عمل کنیم. همانطور که شما نیز می دانید ابر موتور جسنجوی دنیا گوگل می باشد. اکثر افرادی که در دنیای مجازی بدنبال چیزی می گردند در این موتور جستجوگر قوی سرچ می کنند . که با توجه به هوشمندی و قدرت گوگل کاملا منطقی نیز می باشد.

پس بایستی از الگوریتم های گوگل مطله شد. برای این کار کافیست یک اکانت جیمیل بسازید و پس از وارد شدن در آن در گوگل سرچ کنید تا آخرین الگوریتم های آن برایتان نمایش داده شود.

سئو چیست؟
سئو چیست؟

اما مطمئنا کار بدین راحتی نیست . و موفقیت در آن مستلزم زمان و هزینه است و هر کسی نسبت به شخصیت علمی خودش از آن برداشت خواهد کرد. گوگل نیز مانند وب سایت های دیگر باگ هایی دارد که هوشمندی آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد . ممکن است افرادی از این باگ ها اطلاع پیدا کنند و در جهت بهبود شرایط وب سایت خود استفاده کنند. اما توصیه می گردد بشکل روتین که خود آن سفارش کرده عمل کنید.

سئو چیست؟
سئو چیست؟

از جمله وب سایت های معتبری که می توانید به عنوان منبع برای آموزش سئو استفاده کند وب سایت MOZ می باشد. این وبسایت توصیه ها و ابزار های بسیار مفیدی برای وب مستران به شما ارائه می دهد. وب سایت ماز بسیاری از این اطلاعات را در قالب نمودار به شنا ارائه می دهد که فهم و درک آن را برایتان ساده تر می سازد.

سئو چیست؟
سئو چیست؟

 

بک لینک چیست؟

بک لینک یه لینک هایی که به سایت شما ارجاع داده می شود گفته که اگر بصورت درست انتخاب شوند تاثیر خوبی دارند. بک لینک ها در واقع نقش حمایتی برای وب سایت شما را دارند. این تکنیک همراه با تکنیک های دیگر مانند محتوای مناسب , میزبانی خوب از سایت و پارامترهای دیگر کارا هستند.

سئو چیست؟
سئو چیست؟

حرف آخر 

ما در این مقاله سعی کردیم توضیح کوتاهی راجع به سئو بدهیم. اما سخن در این زمینه بسیار زیاد است. بنا به تجربه و انجام کار عملی قصد دارم رمز اصلی موفق شدن وبسایت ها را در چند جمله برای شما بیان کنم.

اگر شما قصد دارید وب سایت موفقی داشته باشید بایستی سعی کنید موضوعی انتخاب نمائید که منفعتی برای کاربران داشته باشد . این کار باعث می گردد تا کاربران بصورت خود محور اس سایت شما بازدید کنند. بطور مثال شما وب سایتی داشته باشید که بهترین مراکز خرید هر شهری را بصورت بروز شده در خدمت کابران قرار دهد . اطلاعاتی راجع به خرید هر وسیله از کدامین مراکز شهر. این امر باعث می گردد کاربران بصورت خود جوش هر بار قبل از خرید به وبسایت شما سر بزنند چرا که اطلاعت مفیدی در خدمت آنها خواهید گذاشت. با کمی تامل در می یابید تمام وب سایت های بزرگ دنیا نیر همین مسئله را رعایت می کنند. گوگل سرویس های بسیاری را بصورت کاملا هوشمندانه و رایگان در خدمت کاربرانش قرار داده تا کاربرانش همیشه بطرف آن بروند.

سئو چیست؟
سئو چیست؟

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *