طراحی سایت

طراحی سایت website design یکی از فعالیت های محبوب در کسب و کارهای اینترنتی به حساب می آید. هر روز با گسترش دنیای مجازی ضرورت پیاده سازی پلتفرم های متفاوت نیاز می گردد. شما نیز می توانید در این دنیا جای خود را داشته باشید. بهتر است پیاده سازی وب سایت ها را به افراد مجرب سپرده و از دانش و تجربه آنها استفاده کنیم. ما در اینجا سعی می کنیم تا پروسه طراحی یک وبسایت را بصورت کلی بیان کنیم.

طراحی سایت

طراحی سایت

بیایید یک وب سایت بسازیم

اگر به زمان ۱۵ تا ۲۰ سال قبل برگردیم , برای طراحی یک وب سایت شما الزاما احتیاج به برنامه نویسی داشتید. بایستی کد ها و طراحی ظاهری وب سایت خود را از ۰ تا ۱۰۰ بصورت شخصی برای یک وب سایت مشخص انجام می دادید. این کار نیاز به دانش برنامه نویسی , طراحی , گرافیک و هر آنچه برای پیاده سازی یک وب سایت است , داشت. برای کد نویسی شما حتما باید زبان برنامه نویسی خاصی را بلد می بودید. از جمله زبان های برنامه نویسی معروف تحت وب , ASP و PHP بود.

طراحی سایت

طراحی سایت

جندین نفر یا یک شخص با چندین زمینه تجربه به پیاده سازی یک وب سایت مشغول می شد. البته امروزه هم در برخی موارد همین گونه عمل می شود. که معایب و مزایایی دارد. اما بدلیل گسترش روز افزون فعالیت های اینترنتی روش بالا مقرون به صرفه نبود و طراحان پلت فرم های آماده و قابل گسترشی را در زمینه طراحی وارد دنیای نرم افزار کردند. این پلت فرم ها به عنوان CMS  یا سیستم مدیریت محتوا content management system به دیگر طراحان معرفی شد. حالا برای طراحی یک وب سایت با داشتن کمترین اطلاعات برنامه نویسی و در سریعترین زمان قادر به پیاده سازی یک وب سایت هستید.

طراحی سایت

طراحی سایت

از بزرگترین محاسن یک CMS می توان به قابل گسترش بودن آن اشاره گرد. توسعه یک سیستم مدیریت محتوا بایستی ساده باشد تا کابران بتوانند آن را برای خود سفارشی سازی کنند. نوشتن ماژول و طراحی قالب سایت به طراحان امکان می دهد تا هر بستری را متناسب با نیاز مشتریان خود طراحی کرده . از معروف ترین سی ام اس ها می توان به وردپرس , جوملا , دورپال و … اشاده نمود. اکثر سی ام اس های معروف موجود از زبان اپن سورسی PHP برای گسترش خود استفاده می کنند که با آموزش روش گسترش می توانید نیازهای طراحی وب سایت خود را بخوبی برآورده سازید.

طراحی سایت

طراحی سایت

همانند سی ام اس ها پلت فرو های دیگری مانند E-commerce نیز وجود دارند که از جمله معروفترین آنها می توان به پرستاشاپ , اپن کارت , مجنتو  و … اشاره نمود. این سیستم ها برای پیاده سازی فروشگاه های اینترنتی با امکانات فروشگاهی طراحی شده که همه این پلت فرم ها را می توانید بصورت رایگان استفاده کنید. در کل دنیای طرحی به سمت تخصصی شدن حرکت می کند و سعی دارد زیر ساخت ها را برای شما بصورت درست محیا سازد تا شما بتوانید به فعالیت های اصلی خود فارغ ار جزئیات تخصصی بپردازید.

طراحی سایت

طراحی سایت

 

م.خاشعی

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *