دسته‌ها
آموزش

کوتاه کننده لینک

هر سایتی در اینترنت آدرس متمایزی برای دسترسی به آن دارد. از این رو اگر این آدرس ها که URL نامیده می شود کوتاه باشند بهتر در خاطر می ماند و یا می توان آن را ذخیره , ارسال و دریافت نمود. کوتاه کننده لینک به معنی خلاصه کردن url هاست. یعنی آنها به فرمتی کوتاه تبدیل می شوند تا بهتر بتوان در جاهای مختلف از آنها استفاده نمود.

  • https://pegahit.com/technology-news/actual-price-phone-registry-plan
  • https://goo.gl/mdgYWy

هر دو آدرس بالا به یک صفحه اشاره می کنند اما آدرس پایینی کوتاه تر است.

کوتاه کننده لینک
کوتاه کننده لینک

اگر شما از متن فارسی در آدرس های URL خود استفاده کنید پس از کپی ممکن است به یک سری طولانی از کاراکتر های ناشناخته تبدیل شود. از این رو ساخت آدرس های کوتاه بسیار کاربردی است. بطور مثال اگر بخواهید در اپلیکیشن تلگرام آدرس خود را انتشار دهید در صورتی که از آدرس کوتاه استفاده نشود ممکن است به دلیل محدودیت کاراکتر نتوانید آدرس خود را کامل کپی / پیست نمائید.

کوتاه کننده لینک
کوتاه کننده لینک

بدین منظور ما قصد داریم در این مقاله 2 سایت بسیار معروف و کاربردی را برای ساخت آدرس های کوتاه به شما معرفی نمائیم. اولین و معتبر ترین سایت در این زمینه google url shorten یا کوتاه کننده لینک گوگل می باشد. در این سایت ابتدا لینک خود را وارد نمائید سپس با کلیک بر روی دکمه shorten url آدرس کوتاه شده را شما خواهد داد.

کوتاه کننده لینک
کوتاه کننده لینک

سایت دوم که به شما معرفی می کنیم کوتاه کننده لینک بیتلی است. این سایت نیز مانند سایت بالا عمل می کند ولی بدلیل معتبر بودن سایت گوگل ترجیحا کاربران از آن استفاده می کنند. لازم به ذکر است که در این زمینه سایت های زیادی وجود دارد ولی کاربران سعی می کنند از سایت های معتبر تر استفاده کنند چرا که اگر برای وب سایت مورد نظر مشکلی پیش آید , این لینک ها کارایی نخواهد داشت.

کوتاه کننده لینک
کوتاه کننده لینک

در پایان بر اساس تجربه وب مستری به شما دوستان عزیز توصیه می گردد در صورت امکان لینک های کوتاه و خوانایی تولید کرده تا دیگر نیازی به کوتاه کردن لینک وجود نداشته باشد.

کوتاه کننده لینک
کوتاه کننده لینک

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *