دسته‌ها
آموزش

تماس صوتی تلگرام

اپلیکیشن تلگرام یکی از کاربردی ترین برنامه های ارتباطی در ایران است. این اپ محبوب در اکثر گوشی های کاربران ایرانی وجود دارد. تلگرام بیشتر برای انتقال صدا , تصویر و متن استفاده می شود. تماس صوتی تلگرام گام بسیار بزرگی بود که این اپلیکیشن برای برفراری ارتباط بین کاربران خود برداشت. البته به دلایل مختلف این سرویس چند روز پس از فعال شدن در ایران فیلتر شد. مکالمه صوتی تلگرام در صورت برطرف شدن فیلرینگ آن برای کاربران بسیار کاربرد دارد.

تماس صوتی تلگرام
تماس صوتی تلگرام

یکی از مهمترین دلایل فیلتر شدن سرویس تماس تلفنی تلگرام استفاده نکردن از خطوط عادی مخابراطی است. با توجه به فراگیر بودن این اپلیکیشن بین کاربران ایرانی استفاده از آن به عنوان بستر تلفن ضرر بسیار زیادی به شرکت مخابرات وارد می نمود. از این رو به صلاحدید دولت فیلتر شد. البته اپلیکیشن های زیادی مانند لاین , ایمو imo , اسکایپ skype و … امکان برقراری تماس های صوتی و حتی تصویری را بین کاربران امکان پذیر می کنند ولی هیچ کدام از آنها به اندازه تلگرام بین مردم ایران فراگیر نبوده.

تماس صوتی تلگرام
تماس صوتی تلگرام

برای استفاده از این سرویس شما احتیاج به انجام هیچ کار خاصی ندارید. فقط کافیست تلگرام خود را بروز کنید. امنیت و کیفیت بالای تماس تلفنی از طریق تلگرام باعث شده تا زنگ خطر بزرگی برای اپراتورهای داخلی به حساب بیاید. شما برای برقرای تماس تلفنی میزان کمی از حجم اینترنت خود را استفاده می کنید. برای برقراری ارتباط کافیست شما وارد صفحه شخصی بشوید که قصد برقراری تماس صوتی با آن را دارید .

تماس صوتی تلگرام
تماس صوتی تلگرام

بر روی علامت سه نقطه بالا و سمت راست کلیک  کنید تا منوی مربوطه باز شود.

تماس صوتی تلگرام
تماس صوتی تلگرام

گزینه call را انتخاب نموده تا تماس صوتی با شخص مخاطب برقرار گردد.

تماس صوتی تلگرام
تماس صوتی تلگرام

در صورتی که مشکل فیلترینگ وجود نداشته باشد شما می توانید با شخص مقابل خود براحتی ارتباط تلفنی برقرار کنید. تلگرام برای برقراری ارتباطی سریع بین کاربران بستر توزیع جهانی را فراهم نموده تا کاربران بتوانند از طریق نزدیکترین سرور به یکدیگر مرتبط شوند. تا کنون فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران برطرف نشده است. مکالمه صوتی تلگرام سرویسی است که امکان برقراری ارتباط با دارندگان اپلیکیشن تلگرام را مهیا می سازد. فعال سازی تماس صوتی تلگرام احتیاج به انجام تنظیمات در این اپلیکیشن ندارد.

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *