دسته‌ها
آموزش

آموزش تلگرام از 0 تا 100

امروزه اپلیکیشن تلگرام بین کاربران ایرانی محبوب ترین برنامه اجتماعی بشمار می آید از این رو قصد داریم آموزش تلگرام از 0 تا 100 را به شما ارائه دهیم تا اگر با قسمت هایی از این برنامه کاربردی آشنایی ندارید بتوانید براحتی از آن استفاده کنید. به گفته برخی منابع در حل حاضر حدود 40 میلیون نفر از این شبکه ارتباطی استفاده می کنند. و این رقم اهمیت آن را نشان می دهد.

آموزش تلگرام از 0 تا 100

ابتدا بایستی اپلیکیشن تلگرام را بر روی گوشی خود نصب کنید. شما می توانید برای نصب این برنامه هم از طریق بازار و هم از طریق گوگل پلی اقدام نمائید. پس از نصب صفحه ایی به شما نمایش داده می شود و از شما خواسته می شود ب روی گزینه Start Messaging کلیک کنید.

آموزش تلگرام از 0 تا 100

با کلیک بر روی گزینه فوق به برگه دیگری ارجاع داده می شوید که از شما خواسته می شود شماره تلفن خود را به همراه کد کشورتان وارد نمائید. کد کشور ایران +98 می باشد پس از وارد کردن شماره تلفن بر روی گزینه تیک بالا و سمت راست کلیک کنید.

آموزش تلگرام از 0 تا 100

اینک شما وارد محیط برنامه شده اید و می توانید دوستان خود را به محیط تلگرام اضافه کنید. برای ارتباط با هر یک از آنها فقط کافی است بر روی اسم شان کلیک کنید تا به صفحه مربوط به آن ارجاع داده شوید.

آموزش تلگرام از 0 تا 100

در پایین صفحه مربوطه شما می توانید در کادر Message پیام خود را بصورت متنی برای مخاطب تان بنویسید در صورتی که بخواهید پیام صوتی برای ایشان بگذارید با کلیک و نگه داشتن بر روی آیکون میکروفون قادر به ارسال پیام صوتی هستید. آیکون ضمیمه به شما اجازه می دهد تا انواع فایل ها از قبیل عکس , داکیومنت , ویدئو و هر فایل دیگر را بتوانید برای مخاطبتان ارسال نمائید.

آموزش تلگرام از 0 تا 100

اگر گزینه سه نقطه سمت بالا و راست صفحه را کلیک کنید منویی باز می شود که به شما امکانات بیشتری خواهد داد. گزینه اول که کاربرد بالایی دارد تماس صوتی مستقیم از طریق تلگرام است. البته این سرویس در ایران فیلتر شده و کاربران فقط با استفاده از فیلتر شکن قادر به استفاده آن هستند.

آموزش تلگرام از 0 تا 100

با ورود به صفحه اصلی اپلیکیشن و کلیک بر روی آیکون سه خط سمت راست و بالا منوی اصلی تلگرام باز خواهد شد در اینجا شما قادر به انجام کارهای مختلفی هستید که در ارتباطات روزانه بسیار مهم می باشند. گزینه اول به شما اجازه ساخت گروه های تلگرامی را می دهد گروه های تلگرامی به مجموعه ایی از کاربران اطلاق می شوند که توسط شخص سازنده گروه در یک محیط با هم به تبادل نظر می پردازند با کلیک بر روی گزینه New Group شما قادر خواهید بود گروهی با افراد مورد نظرتان ایجاد کنید.

آموزش تلگرام از 0 تا 100

با کلیک بر روی گزینه دوم New Secret Chat شما می توانید مخاطبی را انتخاب نموده و با ایشان ارتباطی امن و رمز شده بر قرار کنید. گزینه سوم New Channel کاربرد زیادی دارد به نحوی که شما قادر به ساخت یک کانال ارتباطی برای مخاطبانتان هستید. تفاوت کانال و گروه را اینگونه می توان بیان نمود. در کانال فقط شما قادر به ارسال مطلب هستید و مخاطبان فقط مجوز دیدن مطالب ارسالی شما را دارند ولی در گروه همه کاربران می توانند نظرات خود را در قالب عکس , متن و صوت ارسال کنند. برای ساخت کانال بر روی گزینه New Channel کلیک کنید.

آموزش تلگرام از 0 تا 100

از شما خواسته می شود نامی برای کانالتان وارد کنید و در قسمت زیر آن توضیحاتی راجع به کانال درج نمائید. سپس بر روی تیک سمت راست و بالا کلیک نمائید. تا به صفحه بعد ارجاع داده شوید.

آموزش تلگرام از 0 تا 100

در مرحله بعد از شما خواسته می شود تا عمومی یا خصوصی بودن کانال را مشخص کنید. نکته بسیار مهمی که در این مرحله است مشخص کردن لینک تلگرام می باشد. شما باید نامی با حروف لاتین برای کانال خود انتخاب نمائید و بدین گونه آن را متمایز سازید. ممکن است نامی که وارد می کنید از قبل توسط شخص دیگری گرفته شده باشد. در این صورت باید تغییر در آن اعمال کرده و دوباره آن را امتحان نمائید. مانند t.me/pegahit

آموزش تلگرام از ۰ تا ۱۰۰

اکنون شما به صفحه ایی ارجاع داده خواهید شد که می توانید افرادی را به کانال خود دعوت نمائید. اگر شما عضو کانالی باشید علامت کانال که شبیه بلند گو می باشد قبل از اسم آن به نمایش در خواهد آمد.

آموزش تلگرام از ۰ تا ۱۰۰

اگر شما بر روی گزینه Calls کلیک نمائید صفحه ایی به شما نشان داده خواهد شد که مخاطبانتان را در بر دارد و سمت راست هر یک از آنها علامت تلفن موجود است با کلیک بر روی آن شما قادر به برقراری تماس تلفنی با آن شخص خواهید بود.

آموزش تلگرام از ۰ تا ۱۰۰

با کلیک بر روی گزینه Setting شما می توانید تنظیماتی مانند قالب برنامه , تغییر زبان, اعلانات,  پیام ها  و صدای آنها را تغییر دهید. اگر شما بخواهید بدنبال مخاطب خاصی بگردید کافی است در صفحه اصلی اپلیکیشن بر روی آیکون ذره بین بالا و سمت راست کلیک کنید و نام مخاطبتان را تایپ نمائید و اگر بدنبال کانالی در کل فضای تلگرام هستید قبل از نام کانال از علامت @ استفاده نمائید.

آموزش تلگرام از ۰ تا ۱۰۰
آموزش تلگرام از ۰ تا ۱۰۰

 

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *