دسته‌ها
آموزش

تبدیل صدا به متن

تبدیل صدا به متن یا تبدیل گفتار به نوشتار Speech to text امکان بسیار خوبی برای افرادی است که در طول روز مجبور به تایپ مطالب زیادی هستند. برای تبدیل صوت به متن نرم افزارهای زیادی وجود دارد. که تحت سیستم عامل های مختلف طراحی و توسعه داده شده اند . امروزه سایت های زیادی در زمینه تبدیل گفتار به نوشتار آنلاین فعالیت دارند. البته هنوز تمام محدودیت ها در این زمینه برطرف نشده ولی پیشرفت های خوبی صورت گرفته.

تبدیل صدا به متن
تبدیل صدا به متن

تبدیل گفتار به نوشتار کار را برای بسیاری کاربران کامپیوتر راحت می کند. اگر شما بخواهید یک صفحه مطلب را تایپ کنید زمان نسبتا زیادی را بایستی صرف نمائید. این درحالی است که با استفاده از برنامه های تبدیل گفتار به نوشتار می توانید با سرعت بیشتری متن خود را تایپ نمائید. اپلیکیشن های زیادی برای این کار طراحی شده اند ولی برخی از آنها بسیار دقیق بوده و نیاز کمتر به ویرایش دارند. ما در اینجا قصد داریم چند روش برای تبدیل صدا به متن را به شما معرفی نمائید.

تبدیل صوت به متن
تبدیل صوت به متن

استفاده از ربات تلگرام تبدیل صدا به متن Voicy

در این روش کافیست شما ربات @voicybot را در تلگرام صدا بزنید. با این ربات شما قادر خواهید بود هر نوع نوشته ایی را خوانده و به متن تبدیل نمائید. این ربات برای استفاده در گوشی های هوشمند و تبلت ها بیشتر کاربرد دارد. البته اگر از نسخه تلگرام بر روی کامپیوتر شخصی استفاده کنید نیز می توانید با این ربات تبدیل گفتار به نوشتار آنلاین را انجام دهید.

 

تبدیل صدا به متن
تبدیل صدا به متن

استفاده از سایت های آنلاین فارسی

برخی از مهندسان نرم افزار ایرانی سامانه ای آنلاینی برای این کار طراحی و پیاده سازی نموده اند. سرویس Speech to text تبدیل گفتار به نوشتار آنلاین می تواند از طریق این سایت ها صورت پذیرد. نمونه این وب سایت ها iotype.com است که شما با تهیه اکانت پولی ماهانه قادر به استفاده از آن خواهید بود. این سامانه تست شده و بخوبی صدا را به متن تبدیل می کند.

تبدیل صدا به متن
تبدیل صدا به متن

سرویس تبدیل صدا به متن گوگل

گوگل داکیومنت docs.google.com تبدیل گفتار به نوشتار را بصورت آنلاین برای شما بدون هیچ هزینه ایی انجام می دهد. کافیست با یک اکانت گوگلی وارد شوید و به docs.google.com بروید سپس یک داکیومنت جدید درست کنید و به منوی tools/voice typing رفته و متن مورد نظر خود را از طریق میکروفون خوانده تا موتور گوگل آن را برای شما تبدیل به متن کند.

Speech to text
Speech to text

البته در این زمینه نرم افزارهای زیادی وجود دارد که برخی از آنها بصورت کاملا حرفه ایی طراحی و پیاده سازی شده. و ما فرصت بررسی آنها را در اینجا نداریم ولی مهم آن است که بدانید این فناوری به شکل وسیعی توسعه یافته و دیگر می توان بسیاری از نیازهای خود را راحت تر از قبل پاسخ داد. سایت تبدیل صدا به متن

تبدیل گفتار به نوشتار آنلاین
تبدیل گفتار به نوشتار آنلاین

 

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *