دسته‌ها
آموزش

کاهش حجم عکس

کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت کاربردهای زیای دارد. کاهش حجم عکس کمک می کند ارسال و دریافت و یا نمایش تصویر سریعتر صورت گیرد. یکی از متداولترین روش ها تغییر سایز عکس در فتوشاپ است که دست شما را بسیار باز نگه می دارد. البته می توان کاهش حجم عکس آنلاین هم صورت گیرد که در این حالت پردازش تصویر از طریق سایت و سرور آن صورت می پذیرد. نرم افزار های زیادی در این زمینه وجود دارد ولی محبوب ترین نرم افزار کاهش حجم عکس فتوشاپ می باشد.

کاهش حجم عکس
کاهش حجم عکس

امروزه ثبت تصاویر دیجیتال از محبوب ترین کارهایی است که افراد با گوشی های خود انجام می دهند. عکس های بسیار زیبایی که به هر طریقی گرفته می شود و دارای ویژگیهایی مانند عرض , ارتفاع , حجم , فرمت و … هستند. حجم عکس ها تابع اندازه و فرمت آنها می باشد که با تغییراتی می تواند کم و زیاد گردد. هر چقدر حجم عکس ها کمتر باشد کارهایی مانند نمایش, ارسال, دریافت و … بر روی آنها راحت تر صورت می گیرد. البته نکته مهم کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت است .

نرم افزار کاهش حجم عکس
نرم افزار کاهش حجم عکس

برنامه های زیادی برای این کار وجود دارند . ولی نرم افزار کاهش حجم عکس که بیشتر بین کاربران متداول می باشد فتوشاپ است. تغییر سایز عکس در فتوشاپ ساده و قابل انجام برای همه است شما می توانید فرمت تصاویر خود را در فتوشاب تغییر داده و بر اساس نیاز خود اندازه و حجم آن را تعیین کنید. البته سایت هایی برای کاهش حجم عکس آنلاین تصاویر نیز وجود دارند که پردازش و پروسس آنها از طریق سرور سایت صورت می گیرد.

تغییر سایز عکس در فتوشاپ
تغییر سایز عکس در فتوشاپ

تغییر سایز عکس در فتوشاپ

برای تغییر سایز عکس در فتوشاپ کافیست برنامه فتوشاپ را باز کرده و از داخل منوی file/open فایل تصویری مورد نظرتان را باز کنید. در این حالت شما از طریق ابزارهایی که در نوار سمت راست خود می بینید می توانید در صورت نیاز تغییرات دلخواهی بر روی تصویر خود انجام دهید.

تغییر سایز عکس در فتوشاپ
تغییر سایز عکس در فتوشاپ

برای انجام تغییرات و ذخیره سازی تصویر مورد نظر به منوی file/save for web بروید.

تغییر سایز عکس در فتوشاپ
تغییر سایز عکس در فتوشاپ

پنلی به شما نشان داده خواهد شد که در آن امکان تغییر فرمت و حجم عکس وجود دارد. تصاویر با پسوند jpg معروفترین فرمت عکس هستند البته بسته به نوع کاربرد بایستی فرمت تصاویر مناسب انتخاب گردد. برای تغییر فرمت بر روی قسمتی که با کادر قرمز مشخص شده (jpg) کلیک کنید . کشویی نمایش داده می شود و شما می توانید فرمت هایی مانند jpg,png,gif,wbmp را انتخاب نمائید. پس از انتخاب فرمت عکس در سمت راست قسمت quality می توانید حجم عکس را کم و زیاد کنید.

نرم افزار کاهش حجم عکس
نرم افزار کاهش حجم عکس

نرم افزار کاهش حجم عکس

ممکن است شما تعداد زیادی تصویر داشته باشید که بایستی تغییر اندازه و تغییرات ظاهری در آنها صورت گیرد. بدین منظور نرم افزار کاهش حجم عکس مخصوص وجود دارد . نرم افزارهای زیادی بصورت دسته ایی می توانند تغییرات در عکس ها انجام دهند که بصورت نمونه ما به شما برنامه batch picture protector را معرفی می کنیم. کاهش حجم عکس آنلاین می تواند مزایایی داشته باشد ولی بدلیل سهولت و عدم محدودیت های اینترنتی کاربران بیشتر از نرم افزار استفاده می کنند.

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *