دسته‌ها
آموزش

آموزش برنامه نویسی اندروید – جلسه اول

آموزش برنامه نویسی اندروید – جلسه اول را با یاد خدا آغاز می کنیم. هدف از آموزش برنامه نویسی اندروید توانایی در نوشتن اپلیکیشن های مبتنی بر سیستم عامل اندروید می باشد. آموزش برنامه نویسی اندروید رایگان رایگان بوده و ما سعی داریم هر چه بهتر مطالب را به کاربران انتقال دهیم. ما برای نرم افزار برنامه نویسی اندروید به شما اندروید استودیو را پیشنهاد می کنیم. امیدواریم که از سری آموزش های برنامه نویسی اندروید راضی باشید.

آموزش برنامه نویسی اندروید - جلسه اول
آموزش برنامه نویسی اندروید – جلسه اول

برای نوشتن برنامه های اندرویدی بهتر است با زبان برنامه نویسی جاوا آشنایی داشته باشید. البته به دلیل نزدیکی نحوه نوشتن زبان جاوا به خانواده زبان C اگر با زبان C هم آشنا هستید می توانید خود را با جاوا منطبق کنید. طبق آموزش های قبلی ابتدا اندروید استودیو را نصب کنید . پس از آن بایستی یک پروژه جدید بسازید.

نرم افزار برنامه نویسی اندروید
نرم افزار برنامه نویسی اندروید

پس از اجرای برنامه صفحه ایی مانند تصویر بالا به شما نمایش داده می شود. گزینه نخست را برای ساخت پروژه جدید انتخاب کنید.

 

ساخت پروژه اندروید
ساخت پروژه اندروید

در کادر نخست پنلی که به شما نشان داده می شود نام برنامه خود را وارد کنید. این نام اختیاری است و بهتر است با حروف بزرگ آغاز گردد (My_app) در کادر سوم نیز مسیر ذخیره سازی برنامه مشخص می گردد. در کادر چهارم (با کلیک بر روی گزینه edit) بایستی بر اساس فرمتی که بصورت پیش فرض نوشته شده عمل کنید . بدین صورت که ابتدا اسم یک دامنه بصورت کامل و بر عکس سپس یک نام دلخواه نوشته شود. این رشته که در کادر 2 نوشته می شود بعدا بصورت شناسه برنامه در نظر گرفته می شود.

ساخت برنامه اندروید
ساخت برنامه اندروید

در پنل بعدی که مشاهده می کنید باسیتی مشخص کنید برنامه مورد نظری که قصد طراحی و نوشتن آن را دارید, می خواهید برای چه دستگاه هایی مورد استفاده قرار گیرد. شما چک باکس اول را انتخاب کنید. پس از آن شما بایستی از طریق نوار کشویی زیر آن مشخص کنید حداقل ورژن اندرویدی که می تواند از برنامه شما استفاده کند , چند است . با توجه به گوشی های موجود در بازار بهترین گزینه اندروید ورژن 4.2 است . با انتخاب این گزینه دکمه next را کلیک کنید.

آموزش برنامه نویسی اندروید رایگان
آموزش برنامه نویسی اندروید رایگان

در پنل بعدی شما باید نوع فرم برنامه (Activity) را مشخص نمائید. بهتر است در ابتدا Empity Activity  را انتخاب کنید.

آموزش برنامه نویسی اندروید رایگان
آموزش برنامه نویسی اندروید رایگان

در پنل آخر نام اکتیویتی (فرم برنامه) اصلی برنامه را به شما نشان خواهد داد و شما می توانید آن را تغییر دهید . توجه کنید که اگر قصد تغییر نام اکتیویتی برنامه را دارید از قانون های پیش فرض برنامه تبعیت نمائید. با کلیک بر روی دکمه  Finish ساخت پروژه شما به پایان رسیده و پس از کمی انتظار , محیط پروژه به شما نشان داده خواهد شد. با اتصال گوشی تان به پورت USB کامپیوتر و اجرای برنامه صفحه پیش فرض اپلیکیشن بر روی گوشی شما نمایش داده خواهد شد.

ساخت پروژه اندروید
ساخت پروژه اندروید

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *