دسته‌ها
آموزش

کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی از جمله راه های درآمد نو ظهور در دنیاست که از طریف فضای مجازی برای همگان امکان پذیر گشته. شما براحتی می توانید با یک ایده از این دنیای بی انتها پول زیادی بدست آورید. شاید در سال های قبال و در بدو شروع تجارت الکترونیک دانستن علوم مختلف برای راه اندازی کسب و کار آنلاین ضروری بود اما در حال حاضر با دانستن اندک اطلاعات کامپوتر شما می توانید به فعالیت در دنیای مجازی بپردازید. البته ما به شما توصیه می کنیم همواره آموزش مفاهیم مختلف تجارت الکترونیک را برای پیشرفت خود در اولویت قرار دهید.

کسب و کار اینترنتی
کسب و کار اینترنتی

راه های بسیاری برای کسب ثروت از طریق اینترنت وجود دارد. برای شروع بهتر است پتانسیل های اطراف خود را بشناسید. فرض می کنیم شما خانه دارید و فقط در طول زندگی آموزش بافتنی دیده اید . اما در کار خود خبره هستید و توانایی بافت انواع لباس های زیبا را دارید. به جرات می توان گفت که شما می توانید درآمد خوبی از این راه بدست آورید . شما یا راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و قرار دادن عکس نمونه کارهایتان می توانید به افراد دیگر در سرتاسر جهان هنر خود را نشان داده و سفارشات کاری زیادی دریافت کنید. پس ابتدا به زبان ساده تر باید ببینید چه خدمتی می توانید برای دیگران انجام دهید. این خدمت می تواند هر چیزی که افراد دیگر به آن احتیاج داشته باشند , باشد.

کسب و کار اینترنتی
کسب و کار اینترنتی

 

تابلوی مونالیزای خود را به دیگران نشان دهید

فرض کنید شما صاحب تابلوی مونالیزا هستید و آن را بر روی دیوار خانه خود نصب کرده اید . هر روز به آن نگاهی می اندازید و آهی از ته دل می کشید و با خود می گویید چرا کسی این تابلو با ارزش را از من نمی خرد. هنر شما (پتانسیل کاری شما) مانند تابلوی مونالیزاست , ارزش زیادی دارد ولی کس از وجود شما مطلع نیست. دنیای اینترنت این کار بزرگ را برای شما فراهم می کند یعنی به زبان ساده تر هنر شما (تابلوی مونالیزای شما) را به همگان نشان می دهد که مطمئنا برای آن مشتری های زیادی وجود دارد. تا زمانی که شما از طریق اینترنت نتوانید به دیگران هنر خود را نشان دهید چگونه انتظار دارید تقاضایی برای آن باشد.

کسب و کار اینترنتی
کسب و کار اینترنتی

از کجا شروع کنیم

پس از اینکه پتانسیل های خود را شناختید در صدد راهی برای نمایش آن باشید. روش های مختلفی برای اینکار وجود دارد. روش کلاسیک راه اندازی وب سایتی در همین زمینه است. برای طراحی سایت شما هم خودتان می توانید اقدام کنید و یا در صورت عدم توانایی به شرکت های متخصص سفارش دهید. در این روش بهتر است ابتدا با چند متخصص در زمینه تجارت الکترونیک که سابقه عملی داشته , مشاوره نمائید. روش دیگر استفاده از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک , توییتر , یوتیوب , آپارات , تلگرام و غیره است. این روش احتیاج کمتری به دانستن اطلاعات کامپیوتری دارد. به یاد داشته باشید که همواره هدف شما پیدا کردن دامنه وسیعی از مخاطبان است تا بتوانید خدمات خود را به آنها ارائه دهید.

کسب و کار اینترنتی
کسب و کار اینترنتی

با گشتی در اینترنت در خواهید یافت که اکثر افراد موفق در هر زمینه ایی ابتدا سعی کرده اند کاری انجام دهند که مشکلات دیگران رفع شود . اگر شما در ابتدا سعی بر کمک کردن و رفع مشکلات دیگران داشته باشید در طول زمان دنبال کنندگان زیادی بدست خواهید آورد. برای این کار مثالی عرض می نمایم. فرض کنید شما آشپز قابلی هستید در سایت یوتیوب اکانتی ساخته اید و هر روز که غذا می پزید از روش کارتان بصورت کاملا آماتور و با یک گوشی موبایل فیلم گرفته و کارهایتان را برای دیگران توضیح دهید. مطمئنا کار شما برای خیلی از آدمهای سرتاسر جهان جالب است و با دیدن آموزش های خوب شما کانال آموزشی آشپزی شما را به دیگران توصیه می کنند. به همین طریق می توانید دنبال کننده های زیادی بدست آورید. البته به یاد داشته باشید هر کاری چالش های خود را دارد ولی به قرار گرفتن در مسیر می توانید راه حل هایی برای آنها پیدا کنید. فقط کافیست که شروع کنید.

کسب و کار اینترنتی
کسب و کار اینترنتی

پول درآوردن از اینترنت کاری کاملا انجام شدنیست . با هر سطح سوادی شما می توانید از دنیای مجازی پول بدست آورید. برخی کاری که در آن تخصص دارند را آموزش می دهند برخی به روش های مختلف مخاطبان زیادی بدست آورده و برای دیگران تبلیغات می کنند . برخی برای دیگران مطلب می نویسند. برخی مشاوره می دهند و … مهم آن است که از یک جا شروع می کنند و با توجه به اینکه باید هوشمندانه عمل کنید اما در نظر داشته باشید که نباید درابتدا انتظار بالایی داشته باشید و موفقیت پایدار در طول زمان بدست می آید.

کسب و کار اینترنتی
کسب و کار اینترنتی

مشاوره کسب و کار اینترنتی و درآمد زایی بسیار وسیع است و در حوصله یک مقاله نمی گنجد ولی در پایان به شما عرض می کنم در این راه هرچه خلاق تر عمل کنید بهتر و سریعتر می توانید به موفقیت برسید. البته عاقلانه است به فعالیت دیگران هم توجه کنید چرا که بسیاری از نوآوری ها در زمان تصحیح کارهای انجام گرفته دیگران صورت می گیرد. ما به شما توصیه می کنیم از یک فروشگاه آنلاین کوچک برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی شروع کنید تا با چالش های آن آشنا گردید. نگران نداشتن اطلاعات کافی هم نباشید , چرا که با جستجو در اینترنت آموزش کسب و کار اینترنتی و کسب و کار مجازی را براحتی می توانید بدست آورید.

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *