دسته‌ها
آموزش

5 ترفند برای اینکه استاد تمام اینستاگرام شوید

چه هم‌اکنون در ایـن شبکه فعال باشید و چه در زمان‌های قبل‌ کار زیادتری داشته‌اید با ایـن ده نکته و ترفندی که می‌خواهیم در ایـن مطلب مطرح کنیم اطلاعات زیادی را در مورد روش کار با اینستاگرام اخذ خواهید کرد و از ایـن پس بیشترین استفاده را از ایـن شبکه اجتماعی خواهید داشت.


1. ورژن اصلی را ذخیره کنید.

عکس های اینستاگرام که به داخل ایـن شبکه آپلود می‌شوند و با دنیا به اشتراک گذاشته می‌شوند اکثرا سایز 612 × 612 پیکسل را دارند. چنانچه می‌خواهید به رزولوشن بالاتری از عکس‌ها دسترسی داشته باشید (ممکن است برای آپلود در وب‌سایت) پس می بایست آن را در داخل موبایل یا تبلت خود داشته باشید و آن را بیابید.

در اندروید عکس های به صورت حد کامل و به شکل اتوماتیک در پوشه Instagram و در گالری دستگاه ذخیره می‌شوند؛ در iOS عکس های به camera roll اضافه می‌شوند. در هر دو مورد می بایست مطمئن شوید که ذخیره ورژن اصلی عکس های از داخل صفحه تنظیمات اینستاگرام فعال باشد (به صورت پیش‌فرض فعال است). به یاد داشته باشید حداکثر رزولوشنی که اینستاگرام عکس های را ذخیره می‌کند 2048 × 2048 پیکسل هست (صرف نظـر از قابلیت‌های دستگاه شما).

2. عکس های خود را در وب قرار دهید.

گاهی شده که یک عکس در اینستاگرام آنقدر الهام قسمت و نکته آموز باشد که بخواهید در وبلاگ خود آن را قرار دهید؟ خب برای اینکار راهی بسیار آسان وجود دارد؛ با کلیک بر روی دکمه منوی هر عکس (به صورت 3 نقطه افقی) و انتخاب View Photo Page و سپس دوبـار ه انتخاب دکمه منو و باز کردن آن؛ با گزینه‌ای به نام Embed رو به رو می‌شوید. وقتی که Embed را انتخاب کنید؛ در پنجره‌ای کوچک لینک آی‌فریم از آن عکس به داده می‌شود که با جایگذاری آن در هر جایی می‌توانید تصویر اینستاگرام را به اشتراک بگذارید؛ همین طور در مورد دیگر استریم‌های اینستاگرام اینکار به راحتی عکس های خود قابل انجام است .

هر کدام از Embed‌هایی که انجام می‌دهید همراه با یک لینک از همـان عکس در شبکه وب موجود هست و تنها وقتی این لینک کار می‌کند که وضعیت اکانت آن عکس‌ها به صورت عمومی (Public) باشد و چنانچه محتوای اکانت به صورت خصوصی (private) مشخص شده باشد؛ به اجازه اشتراک داده نخواهد شد.

3. برای ویرایش عکس های زمان بگذارید.

آیا مدقت شده‌اید که اینستاگرام در ماه قدیم وسائل ویرایش تصویر بسیار پیشرفته ‌تری را اضافه کـرده است؟ ایـن وسائل تنها حاوی تنظیم قدرت و سبک نشان دادن هر فیلتر عکس نیست (با دو بـار تپ کردن بر روی نام هر کدام از فیلتر‌ها می‌توانید یک درجه بندی را تنظیم کنید). همین طور می‌توانید در بخش‌های دیگر ویرایش عکس به گزینه‌های ویرایش تصویر زیادتری دسترسی داشته باشید.

چنانچه بخشی از تصویر سیاه هست از مورد Shadows  استفاده کنید؛ یا اینکه از تنظیم درجه Saturation برای بالا و پایین کردن قدرت رنگ تصویر خودتان بهره ببرید. خطی خاکستری در زیر میزانی که درجه را انتخاب کـرده ‌اید وجود دارد تا را برای تنظیم مقدار دلخواه درجه رنگ بیشتر کمک نماید و چنانچه نخواستید بسیار راحت به رنگ اصلی تصویر بازگردید.

4. عکس‌های مورد علاقه خویش را در فضای ابری دراپ‌باکس ذخیره کنید.

واقعا می بایست وسائل IFTTT را تحسین کرد که با فراهم آوردن یک نرم‌افزار آنلاین؛ زندگـی آنلاین اشخاص زیادی را سهل کـرده است . IFTTT با در برداشتن چندین سرویس و وسائل ؛ راه‌های متفاوتی را پیش روی شمایی که در اینستاگرام فعالید می‌گذارد. به وسیله IFTTT می‌توانید عکس های خود را به شبکه های اجتماعی دیگر همچون توییتر یا فیس بوک بفرستید و یک خط راه را برای ایـن روش اشتراک گذاری به صورت اتوماتیک مشخص کنید؛ عکس های اشتراک گذاشته شده توسط یک فرد ویِژه را فورا به عنوان تصویر زمینه خود قرار دهید؛ عکس های به ایمیل شود؛ عکس‌های مورد علاقه و لایک شده توسط را در داخل دستگاه ذخیره کرد و دیگر خدمات و ویژگی‌های زیادتری که IFTTT می‌تواند به صورت اتوماتیک برای انجام دهد.

اما اضافه کردن عکس های مورد علاقه (favorite) اینستاگرام به سرویس خدمات ابری شخصی دراپ‌باکس احتمالا یکـی از برترین خدمات IFTTT است؛ بدینوسیله می‌توانید تنها عکس های دوست داشتنی خود و مورد علاقه (آنهایی که لایک کـرده ‌اید یا به اصطلاح قلب شده‌اند) را برای ذخیره شدن به دراپ‌باکس بفرستید تا در ذخیره نشدن تمام عکس های نشان داده شده در ایـن سرویس صرفه جویی شود و مجموعه عالی از عکسهایی که دوست داشته‌اید برگزیده و درست شود. ذکر ایـن نکته ضروری است؛ عکسهایی که در اکانت دراپ‌باکس ذخیره می‌شوند دارای سایز 640 × 640 می باشند .

5. مدیریت بر مپ عکس

هر بـار ی که تصویری را در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید؛ ایـن فرصت را دارید که تصویر اشتراک گذاشته را به مپ عکس های (photo map) اضافه (پین) کنید. اما همیشه می بایست در زمان اشتراک محل عکس خود دقت کنید ؛ ولی به صورت کلی ایـن ویژگی برای عکس‌های گروهی یا معین کردن عکسهایی از یک سفر ویِژه بسیار سودمند و خاطره ساز است .

برای مرور و ارزیابی کردن عکس‌هایی که مورد محل یابی را قبلا علامت زده‌اید یا تگ محل را برای آن‌ها معین کـرده ‌اید؛ در صفحه پروفایل شخصی خود بر روی نماد یا علامت مپ تپ کنید؛ صفحه بعدی که ظاهر می‌شود به نشان می‌دهد که تصاویرتان در چه محل‌هایی پین شده‌ یا قرار گرفته‌اند و اما در صورت دلخواه به اجازه می‌دهد که اطلاعات آن محل را برای هر عکس حذف کنید. به یاد داشته باشید عکسهایی که برچسب جغرافیایی خاصی خورده‌اند در صفحه مکان‌ها (location’s page) در اپلیکـی شن اینستاگرام معین و معلوم می باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *