دسته‌ها
آموزش

آموزش نصب جوملا

جوملا یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین یس ام اس های رایگان و اپن سورس در دنیاست. ما قصد داریم به آموزش نصب جوملا 3 بر روی لوکال هاست بپردازیم. ابتدا بایستی فایل نصب جوملا که بصورت زیپ شده در سایت joomla.org را دانلود کنید و در فولدر www نرم افزار WAMP  اکسترکت نمائید. سپس سرویس phpmyadmin را اجرا کرده و در آن یک دیتا بیس بسازید.

آموزش نصب جوملا

پس از ساخت دیتابیس در phpmyadmin و اکسترکت فایل زیپ نصبی جوملا در پوشه www از قسمت نوار آدرس بروزرتان  localhost را اجرا کنید تا به مرحله آغازین نصب جوملا وارد شوید.

آموزش نصب جوملا

در این مرحله از شما خواسته می شود اطلاعاتی از قبیل نام سایت , توضیحات سایت , ایمیل مدیر سایت , نام ماربری و کلمه عبور قسمت مدیریت سایت را وارد کنید.. پس از وارد کردن این اطلاعات دکمه NEXT را فشار داده با به مرحله بعدی بروید.

آموزش نصب جوملا

در این مرحله بایستی اطلاعات دیتابیس مانند نام کاربری (بصورت پیش فرض root است) و نام دیتا بیس را وارد کنید. سه نکته در اینجا لازم به ذکر است .

1 – مقدار hostname را localhost قرار دهید.

2 – در صورت نصب جوملا بصورت لوکال هاست احتیاج به پسورد نیست.

3 – می توانید پیشوند جداول را برای امنیت بیشتر در مقابل برخی هکرها تغییر دهید.

آموزش نصب جوملا

دکمه next  را فشار داده تا به مرحله بعدی بروید. اگر قصد نصب جوملا بصورت کاملا خام را دارید می توانید دکمه install  را بفشارید و در صورتی که بخواهید اطلاعاتی بصورت دمو در سایت راه اندازی شده شما قرار بگیرد گزینه های install sample data را انتخاب کنید. و سپس گزینه install  را بفشارید.

آموزش نصب جوملا

پس از چند دقیقه صفحه بالا ظاهر می گردد وخبر از موفقیت آمیز بودن مرحله نصب می دهد. طبق پیامی که در کادر نارنجی رنگ به شما نشان داده می شود بایستی پوشه install  در شاخه اصلی را پاک کنید . بر روی دکمه نارنجی رنگ کلیک کنید .

آموزش نصب جوملا

وب سایت شما آماده است و می توانید با تایپ عبارت localhost آن را مشاهده نمائید. برای ورود به قسمت ادمین کافیست عبارت localhost/administrator را تایپ کنید.

آموزش نصب جوملا

در این صورت صفحه ورود به قیمت مدیریت به شما نشان داده می شود. با تایپ نام کاربری و کلمه عبوری که در مرحله قبل وارد کرده بودید می توانید به قسمت مدیریت جوملا وارد شوید.

آموزش نصب جوملا
آموزش نصب جوملا

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *