دسته‌ها
آموزش

بهبود رتبه الکسا

اکثر وبمستران در جهان بدنبال بهبود رتبه الکسا برای وب سایت های خود هستند. بهبود رتبه الکسا به معنی بازدید بیشتر کاربران از سایت یا سایت های آنهاست. دلیل این برتری موارد متعددی می تواند باشد که ما به بررسی برخی از آنها می پردازیم. البته رنک الکسا بیشتر برای عموم مردم مورد تعیین کننده ارزش سایت است ولی متخصصان طراحی سایت و سئو با موارد مهم دیگری برای ارزش گذاری توجه دارند.

بهبود رتبه الکسا
بهبود رتبه الکسا

 

الکسا چیست ؟

وب سایت الکسا سامانه ایی برای ارزش گذاری سایت ها از نقطه نظر تعداد کاربران بر اساس تعداد آی پی های ارجاع شده به آنهاست. البته موارد مختلفی در الگوریتم تراز بندی آن دخیل هستند ولی معیار اصلی تمرکز بر بازدید از آن سایت می باشد. بدون شک رابطه کاملا مستقیمی بین سئو سایت و رنک الکسا وجود دارد. اگر شما بصورت انتزاعی توجه بر سئو سایت داشته باشید مطمئنا از رتبه الکسای خوبی برخوردار خواهید شد.

بهبود رتبه الکسا
بهبود رتبه الکسا

 

نحوه ارزش گذاری بر سایت ها توسط الکسا

الکسا از رتبه 1 به بهترین سایت تا رتبه n که تعداد آخرین سایت بررسی شده توسط آن است بر روی سایت ها ارزش می گذارد. بهترین سایت دنیا با اختلاف زیاد گوگل می باشد. رتبه الکسای گوگل 1 است و به همین ترتیب برای سایت های دیگر رتبه گذاری می شود. الکسا برای هر سایتی یک رتبه جهانی و یک رتبه کشوری در نظر می گیرد. بطور مثال وب سایت دیجی کالا در ایران (منطقه فعالیت سایت) 3 و رتبه آن در جهان 283 است . این امر مقایسه سایت در بین سایت های یک کشور  و مقایسه آن در کل دنیا را نشان می دهد.

  • Google.com         رتبه اول جهان
  • Youtube.com       رتبه دوم جهان
  • Facebook.com     رتبه سوم جهان
  • baidu.com          رتبه چهارم جهان
  • wikipedia.org      رتبه پنجم جهان
  • yahoo.com         رتبه ششم جهان

 

بهبود رتبه الکسا
بهبود رتبه الکسا

برای بهبود رتبه الکسا کارهای مختلفی می توان انجام داد . اما بهترین کار توجه نکردن به کارهای حاشیه ایی و تمرکز بر روی سئو سایت (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) می باشد. برای این امر بایستی شما به موارد مختلفی از جمله بروزرسانی منظم سایت , توجه بر محتوای مفید , انجام کارهای ابتدایی سئو ( مانند توجه بر متاها , کیوردها , قالب سایت و … ) توجه داشته باشید.

بهبود رتبه الکسا
بهبود رتبه الکسا

با توجه به سایت های پربازدید و با الکسای عالی در خواهید یافت , تمامی آنها سعی کرده اند به نحوی مشکلی از مشکلات مردم را حل کنند برخی از این کارها عبارتند از : ارائه سرویس ایمیل رایگان , ارائه موتور جستجوی رایگان , ارائه فضای ذخیره سازی رایگان برای فایل های شما در اینترنت و … که کاربران بصورت خودکار از سایت های آنها بازدید کرده و آمار بازدید آنها را افزایش خواهند داد. پس اگر بصورت اصولی قصد بالا بردن آمار بازدید سایت خود را دارید سعی کنید یکی از نیازهای کاربران را برطرف سازید.

بهبود رتبه الکسا
بهبود رتبه الکسا

تولبار الکسا

برای دیدن رنک الکسا شما می توانید به سایت alexa.com مراجعه کرده و در قسمت نوار جستجو نام وب سایت مورد نظرتان را وارد کرده و رنک الکسای آن را مشاهده نمائید. روش دیگر که امری کاربردی تر است نصب تولبار الکسا بر روی مرورگر تان می باشد. برای این کار کافیست در گوگل عبارت ” تولبار الکسا + نام مرورگرتان ” را تایپ کنید . به عنوان مثال alexa toolbar chrome در این حالت لینک افزونه مورد نظر برای مرورگر شما نمایش داده خواهد و شما می توانید آن را بر روی مرورگر خود نصب کنید. کاهش رتبه الکسا به عوامل مختلفی بستگی دارد ولی مطمئنا بهبود رتبه الکسا رایگان نیست . آموزش بهبود رتبه الکسا کلاس های خاصی ندارد و بیشتر به تجربه وب مستر های بستگی دارد. کارهای فیکی برای بهبود رنک الکسا می توان انجام داد ولی ما به شما پیشنهاد نمیکنیم چرا که در طول زمان تاثیر عکس دارد. بهترین کار تولید محتوای مناسب برای کاربران در زمینه فعالیت وب سایت تان می باشد.

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *