بیکسبی , فعال یا غیر فعال

همانطور که می دانید بیکسبی دستیار هوشمند سامسونگ است کارکرد این سرویس که از هوش مصنوعی بهره می برد مانند سیری اپل و گوگل اسیستنت می باشد. امکاناتی که این دستیار های هوشمند در اختیار کاربران قرار می دهند فراتر از پرسش و پاسخ های عادی می باشد. یکی از ویژگیهای بیکسبی ساده تر کردن ناوبری و کار با گلکسی اس ۸ سامسونگ است. شاید اینگونه بتوان گفت که سامسونگ قصد داشته امکانی را برای گوشی های خود در نظر بگیرد تا با کمک آن دیگر کاربران احتیاج به لمس کردن گوشی نداشته باشند. امکان بیکسبی , فعال یا غیر فعال را باید به عهده کاربران گذاشت.

بیکسبی , فعال یا غیر فعال

کاربران از دو طریق می توانند به بیکسبی سامسونگ دسترسی داشته باشند. روش اول از طریق فرمان صوتی و روش دوم از طریق فشار دادن دکمه مخصوص که برای گوشی های گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس در سمت چپ آنها در نظر گرفته شده. نکته جالبی که در این امر وجود دارد این است که سامسونگ شما را مجبور به استفاده از بیکسبی نمی کند و در صورت تمایل می توانید از دکمه سخت افزار سمت چپ برای کارهای دیگر با تنظیم مجدد استفاده نمائید.

بیکسبی , فعال یا غیر فعال

با استفاده از دستیار هوشمند سامسونگ یا همان بیکسبی شما می توانید بصورت کامل گوشی خود را مدیریت کنید کارهایی مانند افزایش و کاهش روشنایی صفحه نمایش , افزایش و کاهش ولوم صدا , اجرای اپلیکیشن ها و … که از لمس کردن گوشی شما را بی نیاز می کند. البته پیش بینی می شود در آپدیت های جدید تر امکانات بیشتری برای بیکسبی در نظر گرفته شود. زمانی که وارد محیط بیکسبی می شوید می توانید هر بخش را می توانید مانند یک ویجت در نظر بگیرید و با توجه به نیاز های خود آن ها را فعال و غیر فعال کنید.

بیکسبی , فعال یا غیر فعال

البته برخی از کاربران تمایل دارند دکمه بیکسبی را غیر فعال کنند از جمله دلایل آن می توان فشار اشتباه آن به دلیل قرینه بودن با دکمه پاور و فشار اشتباه بجای دکمه ولوم می باشد. شاید این مسئله بدلیل وجود کلید های مشخص بر روی گوشی بصورت کلاسیک قبلی و عادت نداشتن کاربران باشد. همانطور که گفته شد شما می توانید این دکمه را فعال یا غیر فعال کنید. برای این کار شما باید از نسخه آخر بیکسبی بهره ببرید.

بیکسبی , فعال یا غیر فعال

بیکسبی , فعال یا غیر فعال

 

م.خاشعی

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. بهمن ۲, ۱۳۹۶

    […] سریع از دستیار هوشمند تازه متولد شده‌ سامسونگ به نام بیکس‌بی (Bixby) بهره ببرید. البته وجود بیکس بی در رابطه با گوشی […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *