دسته‌ها
آموزش

چند نکته درباره کروم و فایرفاکس

ما در ایم مقاله چند نکته درباره کروم و فایرفاکس را در نظر گرفته ایم. قابلیت‌های مرورگر Web browser های معروف بسیار زیاد می باشند. که مطمئنا مرور آنها در قالب چندین مقاله امکان پذیر نیست. در حال حاضر مرورگر های وب بسیار معروفی در دنیا وجود دارد که اکثر آنها بصورت رایگان در اختیار کاربران فضای مجازی قرار دارد. اما دو مرورگر کروم و فایرفاکس از دیرباز رقیب یکدیگر و بین کاربران بسیار محبوب بوده اند. کسی بطور قطع نمی تواند بهترین مرورگر را معرفی کند زیرا هر مرورگر نقاط ضعف و قوت خود را دارد.

چند نکته درباره کروم و فایرفاکس
چند نکته درباره کروم و فایرفاکس

پاک کردن کش مرورگر

برای پاک کردن کش مرورگر کروم بایستی به مسیر setting /history /clear browsing data رفته . در این حالت پنلی با دو زبانه basic و advance به شما نمایش داده می شود . در هر زبانه چک باکس هایی وجود دارد که به شما امکان پاک کردن قسمت های مختلف اطلاعات ذخیره شده در مرورگر را می دهد. از طریق همین پنل شما می توانید تنظیم کنیم اطلاعات چه زمانی از کار شما با مرورگر حذف گردد. بطور مثال یک ساعت قبل با 24 ساعت قبل و … یا تمام اطلاعات شما.

قابلیت‌های مرورگر
قابلیت‌های مرورگر

برای حذف اطلاعات مرورگر فایر فاکس ابتدا باید به مسیر tools /options /privacy & security /clear your recent history رفته تا پنلی مانند تصویر زیر نمایش داده شود . در این پنل نیز مانند نمونه بالا شما می توانید حذف اطلاعات مرورگر خود را مدیریت کنید.

مرورگر های وب
مرورگر های وب

یکی دیگر از قابلیت های بسیار محبوب مرورگرها امکان Sync کردن اطلاعات مرورگر است. به زبان ساده تر ممکن است شما قصد تغییر سیستم عامل خود را داشته باشید. در این حالت اگر در مرورگرتان تعداد زیادی کلمه عبور و نام کاربری برای سایت های مختلف ذخیره کرده باشید, بسیار مشکل می شود تا آنها را بصورت دستی ذخیره نمود و دوباره در سیستم عامل جدید وارد کرد. برای این کار شما بایستی ابتدا یک اکانت در گوگل داشته باشید. برای ساخت اکانت کافیست شما یه جیمیل بسازید. سپس به Setting مرورگر رفته و برای ورود به مرورگر sign in to chrome را انتخاب کنید . پس از وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور /  بر روی گزینه Sync کلیک کنید. شما می توانید برای انتقال اطلاعات خود بر روی چندین سیستم از این روش استفاده کنید.

Web browser
Web browser

در فایر فاکس نیز همین کار را می توانید با رفتن به منوی tools/signe to sync انجام دهید.

بهترین مرورگر
بهترین مرورگر

 

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *