دسته‌ها
آموزش

هوش مصنوعی Artificial Intelligence

هوش مصنوعی چیست ؟ و کاربرد هوش مصنوعی چگونه می تواند زندگی ما را راحت تر کند. تاثیرات هوش مصنوعی Artificial Intelligence در آینده جهان چگونه پیش بینی می شود. تاریخچه هوش مصنوعی در دنیای مدرن امروزی قدمت زیادی ندارد و دانشمندان علوم مختلف بر این اتفاق نظر هستند تا استفاده های بهتری از این علم داشته باشند. هوش مصنوعی در ایران هنوز نتوانسته جایگاه خاصی پیدا کند ولی بدنبال تحولات جهانی امید است در ایران نیز از این علم بیشتر استفاده گردد.

هوش مصنوعی Artificial Intelligence
هوش مصنوعی Artificial Intelligence

هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی از جمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آنها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند.

هوش مصنوعی چیست
هوش مصنوعی چیست

هوش مصنوعی را باید عرصهٔ پهناور تلاقی و ملاقات بسیاری از دانش‌ها، علوم، و فنون قدیم و جدید دانست. ریشه‌ها و ایده‌های اصلی آن را باید در فلسفه، زبان‌شناسی، ریاضیات، روان‌شناسی، عصب‌شناسی، فیزیولوژی، تئوری کنترل، احتمالات و بهینه‌سازی جستجو کرد و کاربردهای گوناگون و فراوانی در علوم رایانه، علوم مهندسی، علوم زیست‌شناسی و پزشکی، علوم اجتماعی و بسیاری از علوم دیگر دارد.

کاربرد هوش مصنوعی
کاربرد هوش مصنوعی

مسائل (یا اهداف) اصلی در تحقیقات هوش مصنوعی به منطق، دانش، طراحی، یادگیری، ارتباطات، درک و توانایی حرکت دادن یا استفاده از اشیا مربوط می‌شود. هوش عمومی (یا هوش مصنوعی قوی) هنوز یکی از اهداف بلندمدت است. روش‌هایی که در حال حاضر محبوبیت دارند، عبارتند از روش‌های آماری، هوش محاسباتی و هوش مصنوعی سمبولیک سنتی. در هوش مصنوعی از ابزارهای متنوعی استفاده شده که شامل نسخه‌هایی از بهینه‌سازی تحقیق و ریاضیات، منطق، روش‌های مبتنی بر احتمالات و اقتصاد و بسیاری موارد دیگر می‌شود.

تاریخچه هوش مصنوعی
تاریخچه هوش مصنوعی

این رشته مبتنی بر این ادعاست که توانایی اصلی انسان، هوش را می‌توان به گونه‌ای دقیق توصیف کرد که دستگاه‌ها هم قادر به شبیه‌سازی آن باشند. این ادعا مسائل فلسفی را درباره ماهیت ذهن و مشکل اخلاقی خلق موجودات مصنوعی دوباره زنده می‌کند که از دیرباز در اسطوره‌ها، افسانه‌ها و فلسفه به آنها پرداخته شده است. هوش مصنوعی همواره با خوش‌بینی همراه بوده اما شکست‌هایی را نیز تجربه کرده است. امروزه هوش مصنوعی به بخشی ضروری از صنعت فناوری و بسیاری از دشوارترین مسائل علوم کامپیوتر تبدیل شده است.

هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در ایران

 

م.خاشعی

دسته‌ها
آموزش

تاریخچه‌ سیستم‌ عامل اندروید

تاریخچه‌ سیستم‌ عامل اندروید زیاد نیست و به چند سال قبل بر می گردد. اما براستی سیستم عامل اندروید چیست؟ و چه کاربردی دارد. سیستم‌ عامل اندروید وظیفه مدیریت گجت های هوشمند را به عهده دارد. تاریخچه اندروید به سال 2007 میلادی بر می گردد. آخرین نسخه سیستم عامل اندروید در حال حاضر نسخه 8 آن است. که بر روی تعداد زیادی از گوشی ها و تبلت ها نصب می باشد.

 

تاریخچه‌ سیستم‌ عامل اندروید
تاریخچه‌ سیستم‌ عامل اندروید

 

باید این نکته را بپذیریم که در دنیای فناوری هیچ سیستم‌عامل یا نرم‌افزار کاربردی روند پر سرعت رشد و تکامل اندروید را تجربه نکرده است و اندروید در مرکز این دگرگونی، سریع‌تر از همه بوده است. گوگل در نوامبر سال ۲۰۰۵ شرکتی به نام Android را خریداری کرد؛ شرکت کوچکی که برای تلفن‌های همراه نرم‌افزار می‌ساخت. گوگل تا نیمه‌ی دوم سال ۲۰۰۷ در دست ساخت بودن یک سیستم‌عامل متن‌باز برای گوشی‌های هوشمند را رسما اعلام نکرده بود.

 

سیستم‌ عامل اندروید
سیستم‌ عامل اندروید

بلاخره گوگل در سال ۲۰۰۸ اولین نسخه اندروید را ارائه کرد. شاید دست‌اندرکاران این کمپانی در آن زمان خودشان نیز تصور نمی‌کردند که روزی این محصول متن‌باز به فراگیرترین سیستم‌عامل موبایل تبدیل شود. در این مقاله نگاهی تقریبا مفصل به روند توسعه اندروید خواهیم داشت و سیر تکامل قابلیت‌های آن را از اولین تا آخرین نسخه آن شرح خواهیم داد.

تاریخچه اندروید
تاریخچه اندروید

دوران اندروید به طور رسمی از ۲۲ اکتبر ۲۰۰۸ میلادی و با عرضه‌ی گوشی T-Mobile G1 در ایالات متحده آغاز شد. در ابتدای امر، بسیاری از قابلیت‌هایی که نمی‌توان اندروید را بدون آنها متصور بود در این گوشی وجود نداشت. برای نمونه می‌توان به فقدان صفحه کلید مجازی (لمسی)، قابلیت چند لمسی، برنامه‌های کاربردی حرفه‌ای و… اشاره کرد، اما همین گوشی سنگ‌بنایی شد تا امروزه با اندرویدی چنین پیشرفته سروکار داشته باشیم.

سیستم عامل اندروید چیست؟
سیستم عامل اندروید چیست؟

اندروید مارکت
این روزها تصور یک گوشی هوشمند بدون دسترسی به یک فروشگاه متمرکز نرم‌افزاری غیرممکن است؛ اندروید 1.0 فاقد چنین قابلیتی بود و ضرورت وجود چنین بازارچه‌ای از همان زمان به خوبی حس می‌شد. گفتنی است گوشی G1 به همراه مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای کاربردی عرضه ‌شد تا این که بعدها گوگل، مارکت معروف خود را تهیه و تدارک دید. یکی دیگر از نقایص اندروید در آن دوران، فقدان پشتیبانی از سیستم پرداخت بود که یک سال بعد این مورد نیز مرتفع شد.

جالب است بدانید که رابط‌ کاربری توسعه‌یافته‌ی گوگل برای اندروید 1.0 نتیجه‌ی همکاری آن‌ها با شرکت‌ سوئدی Astonishing Tribe بوده است. شرکت مزبور در زمینه‌ی ارائه‌ی طراحی‌های چشمگیر نرم‌افزاری مشغول به فعالیت بود و سال‌های سال رابط‌های کاربری قابل توجهی را تهیه و ارائه می‌کرد. اگر با دقت بیشتری نگاه کنید، می‌توان نشان TAT را به خوبی در این پلتفرم ملاحظه کرد؛ به خصوص در ساعت آنالوگ که از اندروید 1.0 تا 2.2 با نشان کوچک Malmo قابل رویت بود. گفتنی است Malmo نام شهری است که این شرکت سوئدی در آن قرار داشت. بعدها این شرکت توسط کمپانی RIM خریداری شد و تمرکز اصلی‌اش بر توسعه‌ی گوشی‌های بلک‌بری و پلتفرم BBX قرار گرفت.

آخرین نسخه سیستم عامل اندروید
آخرین نسخه سیستم عامل اندروید

 

م.خاشعی

دسته‌ها
آموزش

نماد اعتماد الکترونیک

نماد اعتماد الکترونیک برای راه اندازی فروشگاهی آنلاین امری ضروری است. اما براستی نماد اعتماد الکترونیکی چیست ؟ و چه فایده ایی دارد. ما در این مقاله سعی می کنیم گام به گام مراحل آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی را برای شما قرار دهیم. دریافت نماد اعتماد الکترونیکی برای همه فروشگاه داران اینترنتی امکان دارد. البته مراحل اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نسبت به سالهای قبل کمی متفاوت شده است.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک

با اخذ نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که گرفتن خود این نماد لازمه صدور پروانه کسب برای فروشگاه های الکترونیکی می باشد، اعتماد خریداران برای خرید از این فروشگاه ها افزایش می باید و با توجه به رعایت ضوابط قانونی و ثبت اطلاعات آنها در مراجع رسمی و در نهایت نظارت بر فروشگاه ها، مصرف کنندگان با اطمینان بیشتری نسبت به خرید کالا یا استفاده از خدمات اینترنتی اقدام خواهند نمود و با افزایش اطلاعات مصرف کننده برای استفاده از کالا و خدمات امکان وجود بازار کاذب قیمتها کاهش خواهد یافت.

مراحل اخذ نماد اعتماد الکترونیکی
مراحل اخذ نماد اعتماد الکترونیکی

ابتدا به آدرس www.enamad.ir مراجعه کرده و بر روی گزینه درخواست نماد اعتماد کلیک نمایید. در صفحه جدید بر روی ایجاد حساب کاربری کلیک نمایید و مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

 

چه کسب و کارهایی نیاز به نماد اعتماد الکترونیک دارند
کسب و کارهایی نیاز به نماد الکترونیک دارند که:
۱- فروش کالا و خدمات از طریق وب سایت آنها صورت بگیرد.
۲- تمام مراحل سفارش و پرداخت وجه به صورت آنلاین و از طریق سایت باشد.
بنابراین اگر شما در وب سایت خود خدمات و یا کالایی را برای فروش ارائه نمی دهید و وب سایت شما صرفا جنبه تبلیغ کسب و کار شما را دارد، نیازی به گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی ندارید.
در واقع کسب و کاری به عنوان کسب و کار اینترنتی محسوب می شود که دارای فرآیند خرید استاندارد باشد. بدین معنی که امکان سفارش، خرید و دریافت پیش فاکتور در آن وجود داشته باشد.
اگر شما یک کسب و کار اینترنتی محسوب می شوید باید اقدام به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی کنید.

آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی
آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی

مزایای داشتن نماد اعتماد الکترونیکی چیست
ایجاد اعتماد و اطمینان خریداران از رسمی بودن وب سایت شما
جلوگیری از سو استفاده رقبا از نام و اعتبار شرکت شما برای فروش محصولات خود با نام تجاری شما
رعایت ضوابط و قوانین توسط مشتریان در انجام خرید های اینترنتی
بالا رفتن میزان امنیت معاملات
بالا رفتن امنیت مبادلات کالا
حفظ حریم شخصی کاربران و حتی خود شرکت و اطلاعات شخصی و مهم مانند پسورد ها

نماد اعتماد الکترونیکی چیست
نماد اعتماد الکترونیکی چیست

از سیر تا پیاز آموزش اخذ نماد اعتماد الکترونیک

دریافت نماد اعتماد الکترونیکی
دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

 

م.خاشعی

دسته‌ها
آموزش

خانه هوشمند

خانه هوشمند چیست؟ و چه نیازی به هوشمند سازی خانه است. خانه هوشمند smart home نسل جدید خانه هاست که بصورت بهینه ایی از انرژی و کلیه منابع بهرورداری می گردد. هوشمندسازی ساختمان های امروزی از طریق فناوری های موجود کاملا اجرایی است و البته برای پیاده سازی زیرساخت های آن نیاز به آموزش های ویژه ایی از طرف کارشناسان امور ساختمان و فناوری های نو می باشد.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

زمانی که ما از گوشی های همراه معمولی به سمت گوشی های هوشمند حرکت کردیم، جهشی بزرگ در ارتباطات را شاهد بودیم. به جای اینکه فقط قادر به ایجاد تماس و ارسال پیام های متنی باشیم، اکنون با تلفن های هوشمند به اینترنت متصل می شویم، ایمیل می فرستیم، پیام های لحظه ای ارسال می کنیم، فایل های مورد نیازمان را دانلود می کنیم و بسیاری کارهای دیگر که به ارتباطات نیاز دارند را انجام می دهیم.

خانه هوشمند چیست؟
خانه هوشمند چیست؟

و اما فایده ی ارتباط وسایل خانه با یکدیگر چیست؟ در یک کلام و به طور خلاصه جواب این است: راحت بودن! داشتن یک خانه ی هوشمند باعث می شود بتوانید کارهای زیادی را با زحمت کمتری انجام دهید. کارهایی مانند تنظیم تهویه، خاموش کردن لامپ ها، روشن مایکروفر برای گرم کردن غذا و غیره.

هوشمندسازی ساختمان
هوشمندسازی ساختمان

هم اکنون وسایل زیادی برای هوشمند سازی خانه ها در بازار موجود است، و با گذر زمان تعداد بیشتری در حال ورود به بازار هستند. در مورد لامپ های هوشمند یکی از بهترین گزینه های موجود را Philips Hue ارائه می دهد، اما برخی دیگر نیز مانند Holi Smart Mood Lamp نیز که تازه شروع به کار کرده، محصولی قابل احترام را ساخته است.

smart home
smart home

درست است که در حال حاضر خرید وسایل هوشمند برای داشتن خانه ای هوشمند بسیار پر هزینه خواهد بود، اما می توانید متناسب با بودجه ی خود وسایلی ارزان تر را تهیه نمایید. (مثلا می توانید WeMo bundle را تنها با 60 دلار تهیه کنید.)

برای داشتن خانه های هوشمند حتما نیازی به صرف هزاران دلار پول نیست. می توانید خودتان هم اینکار را انجام دهید! مثلا با یک رایانه ی کوچک Raspberry Pi و یا Arduino برخی کارهای خانه ی خود را می توانید خودکار کنید. البته برای اینکار لازم است کمی هم برنامه نویسی بدانید.

هوشمند سازی خانه
هوشمند سازی خانه

 

م.خاشعی

دسته‌ها
آموزش

برنامه نویسی شی گرا

برنامه نویسی شی گرا object oriented programming یک مفهوم برنامه نویسی در دنیای نرم افزار می باشد. اصول شی گرایی و یا مفاهیم شی گرایی در تمامی زبان های برنامه نویسی شی گرا یکسان است. برخی زبانها مانند جاوا , سی پلاس پلاس و … زبان برنامه نویسی شی گرا یی هستند که از یک قانون کلی تبعیت می کنند. زبانهای برنامه نویسی مایکروسافت به عنوان قدرتمند ترین زبانهای برنامه نویسی جهان از اصول شیی گرایی پشتیبانی می کنند.

برنامه نویسی شی گرا
برنامه نویسی شی گرا

 

OOP یک الگو یا شیوه تفکر در برنامه‌نویسی است که برگرفته از دنیای واقعی بوده و از دهه ۱۹۶۰ میلادی مطرح گشته است. به زبانی که از این الگو پشتیبانی کند، «زبان شی‌گرا» گفته می‌شود؛ Simula 67 و Smalltalk نخستین زبان‌های برنامه‌نویسی شی‌گرا هستند. رویکرد برنامه‌نویسی شی‌گرا «از پایین به بالا» (Bottom-Up) است؛ یعنی ابتدا واحدهایی کوچک از برنامه ایجاد می‌شوند و سپس با پیوند این واحدها، واحدهایی بزرگتر و در نهایت شکلی کامل از برنامه به وجود می‌آید. برنامه‌نویسی شی‌گرا در قالب دو مفهوم «کلاس» (Class) و «شی» (Object) ارایه می‌گردد. هر کلاس واحدی از برنامه است که تعدادی داده و عملیات‌ را در خود نگه‌داری می‌کند و هر شی نیز حالتی (State) مشخص از یک کلاس می‌باشد.

object oriented programming
object oriented programming

شئ

هر شئ که ما به عنوان یک موجودیت به آن نگاه می کنیم شامل یکسری خصوصیات و رفتارها می باشد. در زیر به تعریف خصوصیات و رفتارهای یک شئ می پردازیم:

• خصوصیات یا Properties: خصوصیات مجموعه ای از صفات هستند که یک شئ را توصیف می کنند. برای مثال شئ ای با نام انسان را در نظر بگیرید، این شئ یکسری خصوصیات دارد مانند رنگ مو، قد، وزن، رنگ چشم و غیره. تمامی این پارامترها که به توصیف یک شئ می پردازند تحت عنوان خصوصیت یا Property شناخته می شوند.

زبان برنامه نویسی شی گرا
زبان برنامه نویسی شی گرا

کلاس

کلاس ها در شیء گرایی همه چیز هستند و همه چیز در مفهوم کلاس خلاصه می شود، بنابراین بهتر است کلاس را خوب بشناسیم. کلاس ها در شیء گرایی همانند مفاهیمی هستند که در ذهن ما به صورت انتزاعی شکل می گیرد. به عنوان مثال، یک دایره را در ذهن خود تصور کنید، هر کسی در ذهن خود یک تصویر از دایره دارد. یکی دایره سه بعدی می بیند، یکی دایره دوبعدی کوچک زرد و دیگری بزرگ قرمز! تصویر موجود در ذهن شما با دیگری فرق دارد، اما همه دایره را تصور کرده ایم. این دایره های تصویر شده در ذهن، اشیایی هستند که ما از مفهوم دایره ایجاد کرده ایم.

اصول شی گرایی
اصول شی گرایی

در واقع، دایره الگوی اصلی است و هیچ ماهیت وجودی ندارد، اما دایره کوچک زرد، دو ماهیت دارد، نخست این که اندازه اش کوچک است و دوم این که زرد است. این دو مولفه، یعنی اندازه (مختصات مرکز و شعاع) و رنگ آن، اعضای داده ای این کلاس به شمار می آیند. از طرفی، محیط و مساحت دایره که توابع محاسباتی هستند، نتیجه ای متفاوت از یک دایره به دایره دیگر دارند و نتیجه آنها مستقیما به اعضای داده ای هر دایره وابسته است. بنابراین از کنار هم گذاشتن مولفه های یک موضوع انتزاعی و عملکردهای آن، می توان به یک کلاس دست یافت، که با مقداردهی به اعضای داده ای آن، می توان به تعداد نامحدود دایره های رنگی و با اندازه های مختلف ساخت که به آن ها شیء گفته می شود.

مفاهیم شی گرایی
مفاهیم شی گرایی

زبانهایی که برای ساخت و طراحی اپلیکیشن های موبایل استفاده می شوند ( مانند جاوا  ) نیز از اصول شی گرایی استفاده می کنند. و البته زبان های رایج مایکروسافت مانند سی شارپ هم از این مسئله پیروی می کنند.

 

م.خاشعی

دسته‌ها
آموزش سخت افزار

پرینتر سه بعدی

شاید بارها این سوال برای شم پیش آمده باشه که پرینتر سه بعدی چیست ؟ و چه نقشی در زندگی ما دارد. چاپگر سه بعدی وظیفه فرایند ساخت اشیاء سه بعدی را بر عهده دارد. مانند پرینترهای سه بعدی صنعتی که وظیفه ساخت قطعات صنعتی را بر عهده دارند که ممکن است در آینده نزدیک کار تولید قطعات به عهده بصورت انبوه به عهده همین پرینترهای 3D گذاشته شود. فعالیت چاپگر های سه بعدی در زمینه های دیگر نیز قابل مشاهده است در این مورد می توان به ساخت محصولات خوراکی مانند کیک , اسباب بازی , لوازم ساختمانی , لوازم منزل و … اشاره نمود . اگر می خواهید بدانید چاپگر سه بعدی چیست پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله با ما باشید.

 

پرینتر سه بعدی
پرینتر سه بعدی

اولین تکنولوژی چاپگر های سه بعدی در سال 1980 توسط دکتر کودامای ژاپنی ابداع گردید. از آن سال تا بحال پیشرفت سخت افزار ها و بطبع نرم افزار ها باعث دگرگونی های بزرگی در این زمینه شده. پرینتر های سه بعدی در زمینه های مختلفی فعالیت دارند که بر این اساس تفاوت هایی با هم می کنند. مهمترین تفاوت اصول اولیه پرینت سه‌بعدی فرایند ساخت لایه به لایه آن می باشد. در پرینتر های 3d لایه هایی با دقت کسری از میلیمتر بر روی یکدیگر قرار می گیرند و این باعث خلق اشیاء سه بعدی می گردد. دقت بالای چاپگر ها به خلق مصنوعات بسیار ظریفی منجر می گردد.

چاپگر سه بعدی
چاپگر سه بعدی

امروزه بدلیل هزینه نسبتا بالای ساخت و تولید توسط چاپگر های 3d فقط در مدلسازی های سه بعدی از آنها استفاده می شود. اما امید است در آینده برای تولیدات انبوه از آنها استفاده گردد. نیاز و کاربرد اینگونه پرینتر ها در تمامی علوم همچون  قطعه سازی, معماری, طراحی صنعتی, روباتیک, صنایع هوافضا و… احساس می گردد.

پرینترهای سه بعدی صنعتی
پرینترهای سه بعدی صنعتی

در زمینه چگونگی کارکرد پرینتر ها می توان گفت : برخی پرینترهای سه بعدی بر پایه پودر (نایلون، پلاستیک، سرامیک و فلز) که با استفاده از یک منبع حرارت نوری (لیزر) ذوب شده و سپس جامد می شوند و شکل نمونه مورد نظر را می گیرند عمل چاپ را انجام می دهند. در برخی دیگر رزین های پلیمری با استفاده از لیزر لایه به لایه سفت و سخت شده و شکل جامد به خود می گیرند

پرینتر سه بعدی چیست
پرینتر سه بعدی چیست

پرینترهای سه بعدی توانایی تولید هر نوع قطعه‌ای با هر شکل و زاویه‌ای که باشد، تو پر باشد، یا تو خالی، صاف باشد یا منحنی، … هر قطعه‌ای با هر طراحی را دارد. این نیاز در همه جا قابل لمس است. صنعت، پزشکی، آموزشی، خودرو سازی، نظامی و هر کاری که نیاز به شبیه‌سازی، تولید ماکت و ساخت طرح اولیه دارد، با استفاده از پرینتر سه بعدی، هم می‌تواند، پروسهٔ زمانبر شبیه‌سازی و ساخت ماکت قطعات را تسریع بخشد و تنها با پرینت گرفتن طرح سه بعدی در زمانی بسیار کم، به بررسی قطعه بپردازد. چاپگر های امروزی قابلیت به اتصال شبکه از طریق آی پی را دارند.

چاپگر سه بعدی چیست
چاپگر سه بعدی چیست

 

 

م.خاشعی

دسته‌ها
آموزش

فیبر نوری چیست ؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که فیبر نوری چیست ؟ ؛ آشنایی با فیبر نوری درک بهتری از استفاده آن در شبکه های انتقال اطلاعات به شما خواهد داد . اینترنت فیبر نوری مزایای زیادی دارد که بدلیل استفاده از پلت فرم فیبر نوری جایگاه بسیار خوبی در پیاده سازی شبکه ها بدست آورده. مزایای فیبر نوری بسیار زیاد و برخی از آنها منحصر به فرد می باشد . از جمله مزایای آن سرعت فیبر نوری بوده که برای دنیای امروز بسیار حائز اهمیت می باشد.

فیبر نوری چیست ؟
فیبر نوری چیست ؟

فیبر نوری یا تار نوری به انگلیسی Optical Fiber رشته باریک و بلندی از یک مادّه شفاف مثل شیشه یا پلاستیک است که می‌تواند نوری را که از یک سرش به آن وارد شده، از سر دیگر خارج کند. فیبر نوری
کاکو و کوکهام انگلیسی برای اولین بار استفاده از شیشه را بعنوان محیط انتشار مطرح ساختند. آنان مبنای کار خود را بر آن گذاشتند که به سرعتی حدود 100 مگابیت بر ثانیه و بیشتر بر روی محیط‌های انتشار شیشه دست یابند. این سرعت انتقال با تضعیف زیاد انرژی همراه بود. این دو محقق انگلیسی، کاهش انرژی را تا آنجا می‌پذیرفتند که کمتر از 20 دسی بل نباشد. اگر چه آنان در رسیدن به هدف خود ناکام ماندند، اما شرکت آمریکائی (کورنینگ گلس) به این هدف دست یافت. در اوایل سال 1960 میلادی با اختراع اشعه لیزر ارتباطات فیبرنوری ممکن گردید. در سال 1966 میلادی، دانشمندان در این نظریه که نور در الیاف شیشه‌ای هدایت می‌شود پیشرفت کردند که حاصل آن از کابلهای معمولی بسیار سودمندتر بود. چرا که فیبرنوری بسیار سبکتر و ارزانتر از کابل مسی است و در عین حال ظرفیت انتقالی تا چندین هزار برابر کابل مسی دارد.
توسعه فناوری فیبرنوری از سال 1980 میلادی به بعد باعث شد که همواره مخابرات نوری بعنوان یک انتخاب مناسب مطرح باشد. تا سال 1985 میلادی در دنیا نزدیک به 2 میلیون کیلومتر کابل نوری نصب شده و مورد بهره برداری قرار گرفته ‌است.

آشنایی با فیبر نوری
آشنایی با فیبر نوری

ساختار فیبر نوری
از فیبر نوری (معمولاً از جنس سیلیسیم دی‌اکسید) برای انتقال داده‌ها توسط نور لیزر استفاده میشود. یک کابل فیبر نوری که کمتر از یک اینچ قطر دارد از مجموعه ای از این فیبرها تشکیل شده و می‌تواند صدها هزار مکالمه صوتی را حمل کند. فیبرهای نوری تجاری ظرفیت 2٫5 گیگابایت در ثانیه تا 10 گیگابایت در ثانیه را فراهم می‌سازند. فیبر نوری از چندین لایه ساخته می‌شود. درونی‌ترین لایه را هسته می‌نامند. هسته معمولاً شامل یک تار کاملاً بازتاب کننده از شیشه خالص است. هسته در بعضی از کابل‌ها از پلاستیک کاملاً بازتابنده ساخته می‌شود، که هزینه ساخت را پایین می‌آورد. با این حال، یک هسته پلاستیکی معمولاً کیفیت شیشه را ندارد و بیشتر برای حمل داده‌ها در فواصل کوتاه به کار می‌رود. حول هسته بخش پوسته قرار دارد، که از شیشه یا پلاستیک ساخته می‌شود. هسته و پوسته به همراه هم یک رابط بازتابنده را تشکیل می‌دهند که باعث می‌شود که نور در هسته تا بیده شود تا از سطحی به طرف مرکز هسته باز تابیده شود که در آن دو ماده به هم می‌رسند. این عمل بازتاب نور به مرکز هسته را بازتاب داخلی کلی می‌نامند.
در نوع مرسوم فیبر نوری قطر هسته و پوسته با هم حدود 125 میکرون است (هر میکرون معادل یک میلیونیم متر است)، که در حدود اندازه یک تار موی انسان است. بسته به سازنده، حول پوسته چند لایه محافظ، شامل یک پوشش معمولاً از جنس پلاستیک قرار می‌گیرد.
یک پوشش محافظ پلاستکی سخت لایه بیرونی را تشکیل می‌دهد. این لایه کل کابل را در خود نگه می‌دارد، که می‌تواند صدها فیبر نوری مختلف را در بر بگیرد. قطر یک کابل نمونه کمتر از یک اینچ است.

اینترنت فیبر نوری
اینترنت فیبر نوری

ارسال نور در فیبر نوری
اگر در یک راهروی بزرگ و مستقیم چراغ قوه ای را روشن نماییم، با توجه به عدم وجود خم و یا پیچ در راهرو، محدوده مورد نظر روشن می شود ولی اگر راهروی فوق دارای خم و یا پیچ باشد، در این حالت باید از یک آیینه در محل پیچ راهرو استفاده کرد تا باعث انعکاس نور در راهرو گردد. و در صورتیکه راهروی فوق دارای پیچ‌های زیادی باشد، در چنین حالتی بایست از آیینه‌های متعددی استفاده کرد. بدین ترتیب نور تابانده شده توسط چراغ قوه از نقطه ای به نقطه دیگر حرکت کرده و طول مسیر راهرو را روشن خواهد کرد. عملیات فوق مشابه آن چیزی است که در فیبر نوری انجام می گیرد.
نور در کابل فیبر نوری از طریق هسته (نظیر راهروی مثال ارائه شده) و توسط جهش‌های پیوسته با توجه به سطح آبکاری شده (cladding) (مشابه دیوارهای شیشه ای مثال ارائه شده) حرکت می کند. (مجموع انعکاس داخلی) و چون سطح آبکاری شده، قادر به جذب نور موجود در هسته نمی باشد، نور قادر به حرکت در مسافت‌های طولانی می باشد. اما گاهی بدلیل خالص نبودن شیشه، برخی از سیگنال‌های نوری دچار نوعی تضعیف در طول هسته می شوند که این تضعیف به درجه خلوص شیشه و طول موج نور انتقالی بستگی دارد. (مثلاً اگر طول موج 1300 نانومتر باشد، بین 50 تا 60 درصد در هر کیلومتر تضعیف می شود و موج با طول 1550 نانومتر بیش از 50 درصد در هر کیلومتر تضعیف می شود.)

مزایای فیبر نوری
مزایای فیبر نوری

مزایای فیبر نوری در مقایسه با سیم‌های مسی

قیمت ارزان تر: هزینه فیبر نوری نسبت به سیم‌های مسی در مقیاس‌های بالا کمتر است.
اندازه نازک‌ تر: قطر فیبرهای نوری به مراتب کمتر از سیم‌های مسی است.
ظرفیت بالا: پهنای باند فیبر نوری به منظور ارسال اطلاعات به مراتب بیشتر از سیم مسی است. لذا فیبر نوری توانایی انتقال داده‌های بیشتری را دارد.
تضعیف ناچیز: تضعیف سیگنال در فیبر نوری به مراتب کمتر از سیم مسی است.
عدم تداخل: برخلاف سیگنال‌های الکتریکی در یک سیم مسی، عبور سیگنال‌های نوری در یک فیبر تأثیری بر فیبر دیگر نخواهد داشت و تداخل الکترومغناطیسی نخواهیم داشت.
مصرف برق پایین: با توجه به این که سیگنال‌ها در فیبر نوری کمتر تضعیف می‌گردند، بنابراین می‌توان از فرستنده‌هایی با میزان برق مصرفی پائین نسبت به فرستنده‌های الکتریکی (که از ولتاژ بالایی استفاده می‌نمایند)، استفاده کرد.
اشتعال ‌زا نبودن: با توجه به عدم وجود الکتریسته در فیبر نوری، امکان بروز آتش ‌سوزی در این خصوص وجود نخواهد داشت.
وزن سبک: وزن یک کابل فیبر نوری به مراتب کمتر از کابل مسی هم ‌رده‌ آن است و این عامل در کارکردن، نصب و نگهداری فیبر بسیار مهم است.
انعطاف ‌پذیر بودن: با توجه به انعطاف ‌پذیری فیبر نوری و قابلیت ارسال و دریافت نور از آنان، در موارد متفاوت نظیر دوربین‌های دیجیتال با موارد کاربردی خاص مانند عکس‌برداری پزشکی و لوله‌کشی و… استفاده می‌گردد.
فاصله: از فیبر نوری می‌توان در ارتباط شبکه‌هایی که فاصله زیادی از هم دارند استفاده کرد (اتصال شبکه‌های محلی(LAN) به یکدیگر). شایان ذکر است که قبل از استفاده از کابل‌های فیبر نوری ارتباط بین LAN‌ها از طریق تلفن یا امواج رادیویی برقرار می‌شد
پایداری: در کابل‌های فیبر نوری امکان نفوذ و ایجاد اختلال در انتقال داده‌ها کمتر است و از تأثیرگذاری انواع نویزهای الکترومغناطیسی شامل نویزهای رادیویی و یا نویزهای حاصل از نزدیکی کابل‌ها بر روی داده‌های در حال انتقال جلوگیری می‌کند.بطورکلی تارهای نوری از تداخل و ترویج با سایر کانالهای ارتباطی، خواه نوری و خواه الکتریکی، به خوبی محافظت شده‌ می‌باشد. یعنی نسبت به تداخل فرکانسهای رادیویی (RFI) و تداخل الکترومغناطیسی (EMI) عدم پذیرش عالی دارند.
سرعت: فیبر نوری توانایی در انتقال اطلاعات به مقدار زیاد چه به شکل دیجیتالی‌ و ‌چه به شکل آنالوگ دارند.
ترویج نوری: نیاز به زمین مشترک بین فرستنده تاری وگیرنده را منتفی می کند.
امکان تعمیر فیبر: (تار) نوری در حالیکه سیستم روشن است، بدون آنکه احتمال اتصال کوتاه شدن مدارهای الکتریکی در فرستنده و یا در گیرنده باشد، وجود دارد.
امنیت: فیبرهای نوری درجه‌ای از امنیت و پنهانی بودن را عرضه می کند. چون تارها انرژی تشعشع نمی‌کنند. برای یک مزاحم، آشکار سازی سیگنال ارسالی مشکل است.
پهنای باند بالا: این پهنای باند اکنون به 170 گیگابایت در ثانیه رسیده و دانشمندان بر این باورند که قابلیت ارتقاء تا چند صد ترابایت را دارد. فیبرنوری SMF که در حال حاضر مورد استفاده قرار میگیرد از پهنای باند 40 گیگابایتی برخوردار است.
عدم استفاده الکتریسیته برای ارتباط: از آنجا که در ابتدای مسیر نوری تولید شده و در انتها این نور دریافت میشود. دیگر نیازی به نیروی اکتریکی نیست و همچنین ایمنی بسیار بالایی را در مقابل نویز دارد.
عدم برقراری انشعاب غیر مجاز: از آنجا که برای برقرای انشعاب بایستی ابتدا فیبر قطع شود و گیرنده فیبر نصب شود. و این عمل نیز زمانبر است؛ نگهدارنده‌های بستر با استفاده از ابزارهای خطایابی میتواند به سرعت محل مورد نظر را شناسایی کنند.
عدم نیاز به repeater تا چندین کیلومتر: به علت استفاده از نور در صورتی که جنس Core مرغوب باشد تا فواصل چند کیلومتری سیگنال تضعیف زیادی نخواهد داشت.

فیبر نوری برای پیاده سازی اینترنت اشیاء مورد بسیار مناسبی می باشد.

سرعت فیبر نوری
سرعت فیبر نوری

 

م.خاشعی

دسته‌ها
آموزش

بک لینک چیست ؟

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که بک لینک چیست ؟ , بک لینک ارتباط بین دو صفحه در فضای مجازی است که اهمیت این پیوند یا ارتباط به عناوین مختلفی بستگی دارد. وب مستران برای قدرت بخشیدن به سایت یا سامانه های خود همواره بدنبال خرید بک لینک قوی هستند. ممکن است کسانی هم بدلیل محدودیت های مالی بدنبال خرید بک لینک ارزان و یا بک لینک رایگان باشند. البته شما می توانید بک لینک قوی رایگان را از برخی سایت ها دریافت کنید.

بک لینک چیست ؟
بک لینک چیست ؟

چرا بک لینک ؟

سایت ها و صفحات وب در فضای مجازی بدنبال دیده شدن از طریق موتورهای جستجوی معتبر می باشند. تا در نتایج نخست جستجوها قرار داشته باشند. به روند انجام چنین کاری سئو SEO گفته می شود. دیده شدن را نتایج نخست بازدید بیشتری برای آن سایت خواهد داشت و در نتیجه موفقیت بیشتری بدنبال دارد. پارامترهای زیادی در روند سئو یک سایت موثر هستند که یکی از آنها گرفتن بک لینک های مناسب می باشد.

خرید بک لینک قوی
خرید بک لینک قوی

بک لینک مناسب چیست ؟

به پیوند هایی که از سایت های معتبر و مرتبط به سایت دیگر داده شود بک لینک قوی گفته می شود. مطمئنا سایت های معتبر و پربازدید به سادگی به سایت دیگری لینک نخواهند داد. برای برقراری لینک از یک سایت معتبر به سایت دیگر هزینه های متفاوتی بر اساس ارزش آن سایت اخذ می گردد.

خرید بک لینک ارزان
خرید بک لینک ارزان

هر سایتی دارای یک دامنه اصلی و یک صفحه اصلی می باشد. از نظر موتورهای جستجو دامنه , صفحه اصلی و کلیه صفحات یک سایت دارای ارزش مشخصی می باشند. این ارزش بر اساس بازدید و محتوای هر سایتی توسط الگوریتم های مختلفی برآورد می گردد. یکی از سایت های معتبری که اعتبار سایت و دامنه را مشخص می کند وب سایت معروف ماز MOZ.COM می باشد. وب سایت ماز یکی از منابع بزرگ در زمینه سئو سایت می باشد.

بک لینک رایگان
بک لینک رایگان

لینک ها دو نوع اصلی فالو follow و نوفالو nofollow می باشند. مطمئنا لینک های فالو برای یک سایت بهتر از نوفالو میباشد ولی به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو بر اساس تعداد منطقی لینک های فالو و نوفالو به سایت شما ارزش خواهند داد. شما می توانید با عضویت در سایت های کاربر محور و وبلاگ ها بک لینک قوی رایگان تهیه کنید.

بک لینک قوی رایگان
بک لینک قوی رایگان

م.خاشعی

دسته‌ها
آموزش

کسب درآمد از آپارات

کسب درآمد از آپارات می توانید منبع مالی بسیار خوبی برای کاربران این شبکه اشتراک گذاری ویدئو باشد. کسب درآمد از ویدیو بر اساس محتوای ویدئویی تولید شده صورت می گیرد. در قدم اول یکی از راههای کسب درآمد از آپارات شناخت نیاز های کاربران و تولید محتوا بر اساس آنهاست. چرا که هر جا نیازی در کار باشد تقاضا برای محتوای تولید شما وجود دارد. این کار از طریق تجزیه و تحلیل و شناخت نیازهای جامعه صورت می گیرد.

کسب درآمد از آپارات
کسب درآمد از آپارات

برای کسب درآمد از سایت آپارات باید شما محتوای ویدئویی تولید کنید. این محتوا بایستی حساب شده و بر اساس نیازهای کاربران باشد. کیفت ساخت فیلم زیاد مهم نیست چرا که در حال حاضر شما می توانید با گوشی هوشمند خود هم فیلم های خوبی رکورد کنید. البته ابتدا بایستی در سایت آپارات ثبت نام کنید و برای خود یک کانال بسازید. این کار به آسانی و بدون نیاز به وقت و تخصص خاصی انجام می گیرد.

کسب درآمد از آپارات
کسب درآمد از آپارات

محتوای خوب بزرگترین عامل موفقیت است. چرا که کاربران بصورت خودکار به سمت شما خواهند آمد. قبل از هر چیزی شما باید توانایی یا توانایی های خود را بشناسید. چرا که بر اساس آن شما می توانید به نیازهای دیگران پاسخ دهید. فرض کنید شما یک آشپز ماهر هستید. می توانید در حین پختن غذاهایی که هر روز برای خود و خانواده تهیه می کنید از زوند آشپزی خود فیلم گرفته و به دیگران آموزش دهید.

روش کسب در آمد از اپارات
روش کسب در آمد از اپارات

ساخت محتوای خود به بازدید بالا منجر خواهد شد. بازدید بالا کلید موفقیت شماست. شما می توانید از بازدید بالای ویدئوهای خود به شکل های مختلفی پول در آورید. مثلا کالایی را برای فروش تبلیغ کنید. مطمئنا کسانی از بینندگان فیلم های شما به کالای معرفی شده شما نیاز دارند و با تماس آن را تهیه خواهند کرد. اگر خودتان فروشنده نیستید می توانید برای کالاهای دیگران تبلیغ کرده و هزینه ایی از آنها دریافت کنید.

راههای کسب درآمد از آپارات
راههای کسب درآمد از آپارات

آپارات نمونه ایرانی و مشابه سایت یوتیوب می باشد. در این سایت و سایت های مشابه دیگر برای محتوای ویدئویی پربازدید به کاربران پول پرداخت می شود. برخی کاربران که فیلم های پربازدیدیی تولید می کنند با نشر آنها در سایت هایی مانند یوتیوب , آپارات و … درآمد های میلیونی بدست خواهند آورد. نکته اصلی در بازدید یک فیلم شناخت نیازها و تولید محتوای خوب برای تقاضاهایی که از سمت کاربران در فضای مجازی وجود دارد می باشد.

 

م.خاشعی

دسته‌ها
آموزش

کانال ورزش تلگرام

کانال ورزش تلگرام از جمله پربازدید ترین کانال های تلگرامی می باشد. ما در این مقاله لیست کانال های ورزشی تلگرام معتبری را برای شما جمع آوری نموده ایم. اکثر مخاطبین کانال های تلگرام ورزشی جوانان می باشند که معمولا بدنبال اخبار تیم های ورزشی مورد علاقه خود هستند. کانال ورزشی تلگرام به سادگی آخرین خبرهای ورزشی را در کمترین زمان بدست مخاطبین می رساند. عضویت در بهترین کانال ورزشی اخبار موثق و بروزی درباره رویدادهای ورزشی در اختیار شما قرار می دهد.

 

کانال ورزش تلگرام
کانال ورزش تلگرام

کانال تلگرام ورزش 3 را شاید به جرات بتوان معتبرترین کانال تلگرامی در زمینه ورزش دانست. این کانال بیش از 1.1M عضو دارد. که برای آنها آخرین خبرهای روز ورزشی را منتشر می نماید. کانال تلگرام ورزش 3 منبع بسیار خوبی برای تمام ورزش دوستان می باشد.

آدرس کانال تلگرام ورزش 3     t.me/varzesh3

 

لیست کانال های ورزشی تلگرام
لیست کانال های ورزشی تلگرام

کانال تلگرام نود 90 از جمله پر بازدید ترین کانال های تلگرامی در زمینه فوتبال می باشد. این کانال در حدود 1M ممبر داشته که بیشتر به رویدادهایی در زمینه فوتبال ایران و سایر نقاط جهان می پردازد.

آدرس کانال تلگرام نود 90   t.me/TVnavad

 

 

کانال های تلگرام ورزشی
کانال های تلگرام ورزشی

کانال تلگرام ورزش از جمله کانال های پربازدید ورزشی است که آخرین و مهمترین رویدادهای ورزشی را برای کاربران خود گردآوری می کند. این کانال در حدود 200K عضو داشته و شما می توانید به عنوان یک کانال فعال آن را دنبال کنید.

آدرس کانال تلگرام ورزش   t.me/canalevarzesh

 

 

کانال ورزشی تلگرام
کانال ورزشی تلگرام

استقلال یکی از پرطرفدارترین تیم های فوتبال ایران می باشد. کانال هواداران استقلال با بیش از 790k عضو از کانال های فعال دوستدار این تیم محبوب می باشد.

آدرس کانال تلگرام  هواداری استقلال      t.me/Esteghlal_ss

 

 

بهترین کانال ورزشی
بهترین کانال ورزشی

شاید تیم پرسپولیس را بتوان پر طرفدارترین تیم فوتبال ایران دانست. کانال تلگرام هواداران پرسپولیس با بیش از 2.3M عضو از پر بازدیدترین کانال های تلگرامی ورزشی است که آخرین خبرهای ورزشی به خصوص اخبار سرخ پوشان را برای کاربرانش منتشر می کند.

آدرس کانال تلگرام هواداران پرسپولیس      t.me/Perspolis

 

م.خاشعی

دسته‌ها
آموزش

چند نکته درباره کروم و فایرفاکس

ما در ایم مقاله چند نکته درباره کروم و فایرفاکس را در نظر گرفته ایم. قابلیت‌های مرورگر Web browser های معروف بسیار زیاد می باشند. که مطمئنا مرور آنها در قالب چندین مقاله امکان پذیر نیست. در حال حاضر مرورگر های وب بسیار معروفی در دنیا وجود دارد که اکثر آنها بصورت رایگان در اختیار کاربران فضای مجازی قرار دارد. اما دو مرورگر کروم و فایرفاکس از دیرباز رقیب یکدیگر و بین کاربران بسیار محبوب بوده اند. کسی بطور قطع نمی تواند بهترین مرورگر را معرفی کند زیرا هر مرورگر نقاط ضعف و قوت خود را دارد.

چند نکته درباره کروم و فایرفاکس
چند نکته درباره کروم و فایرفاکس

پاک کردن کش مرورگر

برای پاک کردن کش مرورگر کروم بایستی به مسیر setting /history /clear browsing data رفته . در این حالت پنلی با دو زبانه basic و advance به شما نمایش داده می شود . در هر زبانه چک باکس هایی وجود دارد که به شما امکان پاک کردن قسمت های مختلف اطلاعات ذخیره شده در مرورگر را می دهد. از طریق همین پنل شما می توانید تنظیم کنیم اطلاعات چه زمانی از کار شما با مرورگر حذف گردد. بطور مثال یک ساعت قبل با 24 ساعت قبل و … یا تمام اطلاعات شما.

قابلیت‌های مرورگر
قابلیت‌های مرورگر

برای حذف اطلاعات مرورگر فایر فاکس ابتدا باید به مسیر tools /options /privacy & security /clear your recent history رفته تا پنلی مانند تصویر زیر نمایش داده شود . در این پنل نیز مانند نمونه بالا شما می توانید حذف اطلاعات مرورگر خود را مدیریت کنید.

مرورگر های وب
مرورگر های وب

یکی دیگر از قابلیت های بسیار محبوب مرورگرها امکان Sync کردن اطلاعات مرورگر است. به زبان ساده تر ممکن است شما قصد تغییر سیستم عامل خود را داشته باشید. در این حالت اگر در مرورگرتان تعداد زیادی کلمه عبور و نام کاربری برای سایت های مختلف ذخیره کرده باشید, بسیار مشکل می شود تا آنها را بصورت دستی ذخیره نمود و دوباره در سیستم عامل جدید وارد کرد. برای این کار شما بایستی ابتدا یک اکانت در گوگل داشته باشید. برای ساخت اکانت کافیست شما یه جیمیل بسازید. سپس به Setting مرورگر رفته و برای ورود به مرورگر sign in to chrome را انتخاب کنید . پس از وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور /  بر روی گزینه Sync کلیک کنید. شما می توانید برای انتقال اطلاعات خود بر روی چندین سیستم از این روش استفاده کنید.

Web browser
Web browser

در فایر فاکس نیز همین کار را می توانید با رفتن به منوی tools/signe to sync انجام دهید.

بهترین مرورگر
بهترین مرورگر

 

 

م.خاشعی

دسته‌ها
آموزش

آموزش ثبت سایت در ساماندهی

در این مقاله ما برای شما آموزش ثبت سایت در ساماندهی را قرار داده ایم . ساماندهی پایگاه های اینترنتی برای جلوگیری از بروز جرم های فضای مجازی بسیار مفید است. آموزش ثبت وبلاگ در ساماندهی و آموزش تصویری دریافت مجوز ستاد ساماندهی برای کسانی که در اینترنت فعالیت دارند بسیار مفید است چرا که با داشتن مجوز ساماندهی به کسب و کار مجازی خود اعتبار خواهند داد. پس از دریافت مجوز شما مجاز به استفاده از لوگو ساماندهی در وبلاگ و یا وبسایت خود هستید.

آموزش ثبت سایت در ساماندهی
آموزش ثبت سایت در ساماندهی

برای ورود به سامانه ساماندهی کافیست به آدرس samandehi.ir/Login.aspx رفته و در صورتی که قبلا عضو شده اید با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور وارد سیستم شوید. در صورتی که قبلا در سامانه عضو نبوده اید می توانید با پر کردن فرم عضویت و ثبت اطلاعات عضو پایگاه ساماندهی شوید.

ساماندهی پایگاه های اینترنتی
ساماندهی پایگاه های اینترنتی

پس از ورود به سامانه ابتدا بایستی مشخصات خود را بصورت کامل در قسمت تکمیل اطلاعات وارد کنید. از شما خواسته می شود تا تصویر کارت ملی خود را برای سامانه ارسال کنید. و هم از طریق تلفن ثابت و هم از طریق تلفن همراه بایستی هویت اصلی شما بررسی شود.

آموزش ثبت وبلاگ در ساماندهی
آموزش ثبت وبلاگ در ساماندهی

پس از تکمیل فرم اطلاعات و تایید آنها شما می توانید در بخش افزودن رسانه , سایت یا وبلاگ خود را معرفی کنید. البته ابتدا شما بایستی فرم مربوطه را پر کرده و پس از وارد کردن نام سایت مد نظرتان به چند روش هویت آن را به سامانه ساماندهی بشناسانید. کپی فایل بر روی روت هاست , یا تغییر عنوان سایت شما ازجمله راه های پیشنهادی برای معرفی سایت شما به سامانه ساماندهی می باشد.

 

آموزش تصویری دریافت مجوز ستاد ساماندهی
آموزش تصویری دریافت مجوز ستاد ساماندهی

برای درخواست لوگو کافیست به قسمت اعطای لوگو رفته قبل از دریافت لوگو شما بایستی تاییدیه فنی را پشت سر گذاشته باشید. برای این کار کافیست بر روی گزینه تاییدیه فنی کلیک کنید.

لوگو ساماندهی
لوگو ساماندهی

این آموزش مربوط به هر نوع سایتی اعم از سایت , وبلاگ , فروشگاه اینترنتی و … می باشد.

م.خاشعی