دسته‌ها
پزشکی و سلامت

یافتن همسر ایده‌آل از طریق DNA افراد

یافتن همسر ایده‌آل از طریق DNA افراد امکان پذیر شد. یافتن همسر ایده‌آل برای هر شخصی یکی از بزرگترین آرزوهایش می باشد که تازگی با بررسی اطلاعات DNA اطلاعات بهتری در این زمینه به افراد داده می شود. براستی همسر ایده آل کیست؟ و انتخاب همسر ایده ال چگونه میسر می باشد. پاسخ این پرسش برای هر شخصی متفاوت است که با بررسی روحیه , اخلاق و فیزیک جسمانی او می توان برآورد دقیق تری از جواب این سوال بدست آورد.

یافتن همسر ایده‌آل از طریق DNA افراد
یافتن همسر ایده‌آل از طریق DNA افراد

این ادعا را شرکت نوپای همسر یابی اعلام کرده. شرکت فرامور در هوستون تگزاس با دریافت 20 دلار و حق عضویت ماهانه 10 دلار با بررسی اطلاعات مربوط به DNA و ویژگی‌ های شخصیتی به‌دست‌ آمده از پروفایل شبکه‌های اجتماعی افراد بهترین زوج را به مشترکینش پیشنهاد می کند. البته ارتباطی بین ژنتیک و سازگاری و جذابیت افراد وجود ندارد.

یافتن همسر ایده‌آل
یافتن همسر ایده‌آل

ممکن است جذابیت انسان‌ ها برای همدیگر توسط فرومون‌ها تعیین گردد این چیزی است که به تحقیق بیشتر نیاز دارد. البته اساس استراتژی شرکت فرامور بر همین اصل بنا شده. ( فرومون‌ ها مولکول‌هایی معطر هستند که حیوانات در طبیعت برای جذب کردن یا راندن یکدیگر از آن‌ها استفاده می‌کنند ) ادعا می شود انسانها نیز مانند حیوانات می توانند با یک پتانسیل بالقوه و بر اساس DNA خود زوج مناسب شان را تشخیص دهند.

اطلاعات DNA
اطلاعات DNA

بر اساس تحقیقات به عمل آمده هرچه DNA بین دو نفر متفاوت‌تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که آن‌ها به سمت یکدیگر جذب گردند. البته هنوز اطلاعاتی که بتواند ارتباط عشق و DNA را توضیح دهد بدست نیامده. البته اینکه انسان‌ها واقعا گرایش به انتخاب افرادی با DNA بسیار متفاوت دارند نیز به طور کامل اثبات نگردیده.

همسر ایده آل کیست؟
همسر ایده آل کیست؟

این تحقیقیات در مورد علم ژنتیک می تواند راهگشای مسائل بسیار امیدوارکننده ایی راجع به انتخاب همسر ایده ال هر شخصی بر اساس ژن های آن باشد.

اکنون شرکت Instant Chemistry برای زوج‌ها آزمون ژنتیکی سازگاری روابط ارائه می‌دهد و در آن آزمایش، ارزیابی صفاتی مانند سازگاری زیستی، سازگاری عصبی و سازگاری روانی انجام می‌شود. این کمیت‌ها خود دارای ارتباط ژنتیکی مشکوک هستند.

چنین خدماتی با دادن امکان گزینش به افرادی که به‌دنبال یافتن همسر ایده‌آل خود هستند، از لحاظ تئوریکی می‌تواند تبعیض به بار آورد. سازمان‌های حامی این طرح‌ها استدلال می‌کنند که مردم باید به اطلاعات ژنتیکی خود دسترسی داشته باشند و نیز اختیار داده‌های ژنتیکی خودشان را داشته باشند و دلایل قوی برای این اتفاق وجود دارد. یافتن همسر ایدآل با تکیه بر روش های علمی نوین و همچنین مشاوره های جنسی میسر می گردد.

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *