دسته‌ها
سخت افزار

معرفی اینتل Core i9

معرفی اینتل Core i9 از طرف شرکت اینتل صورت گرفت. پردازنده های Core i9 با قابلیت های بالاتر و جدیدتر راهی بسوی آینده ایی روشن تر برای دنیای ما را در پیش گرفته اند. بررسی پردازنده Core i9 نشان می دهد کارایی بسیار بهتری نسبت به نسل های قدیمی خود دارد. لپ تاپ های core i9 نیز متاثر از این پیشرفت های سخت افزاری قدرت و سرعت بالاتری بدست آورده اند. پردازنده‌ جدید Core i9 از قابلیت های جدیدی مانند  Thermal Velocity Boost بهره می‌برد.

معرفی اینتل Core i9
معرفی اینتل Core i9

با ورود پردازنده های قدرتمند 6 هسته ایی به دنیای لپ تاپ ها , کاربران افزایش توان قابل توجهی از آنها را مشاهده خواهند نمود. در زمان رقابت سری جدید پردازنده‌های Core i9 با سری پردازنده های تردریپر AMD استفاده پردازنده های 9 هسته ایی اینتل در لپ تاپ ها پیش بینی می شد. تا به اینجا که بالاخره اینتل از قدرتمند ترین پردازنده خود در سخت لپ تاپ های سری گیمینگ استفاده نمود.

پردازنده های Core i9
پردازنده های Core i9

شاید بتوان در حال حاضر پردازنده اینتل Core i9-8950HK  شش هسته ایی و 12 ترد پردازشی با حداکثر سرعت کاری 4.8 گیگاهرتز را قدرتمند ترین پردازنده جدید لپ تاپی دنیا دانست. به گفته کارشناسان شرکت اینتل نسل هشتمی 29 درصد سریعتر از نسل های قبل آن می باشد. همچنین این پردازنده 41 % عملکرد سریع‌تری در بخش بازی و 59 % بهبود عملکرد در ویرایش ویدیو‌های 4K به همراه خواهد داشت.

بررسی پردازنده Core i9
بررسی پردازنده Core i9

پردازنده‌ی جدید Core i9 شرکت اینتل اولین نمونه‌ تولید شده‌ این شرکت است که از قابلیت Thermal Velocity Boost بهره می‌برد . بدین معنی که در شرایط عادی حداکثر سرعت کاری این پردازنده 4.6 گیگاهرتز خواهد بود. و در زمانی که شرایط و دمای پردازنده پایدار باشد، یکی از هسته به سرعت 4.8 گیگاهرتز یا تمامی هسته‌ها با افزایش 100 مگاهرتزی به سرعت 4.7 گیگاهرتز خواهند رسید. این پردازنده‌ جدید در محصولات فوق‌العاده توانمند که برخی آنها را Musclebook می‌نامند، به کار گرفته خواهد شد.

لپ تاپ های core i9
لپ تاپ های core i9

در این میان نسل جدید پردازنده‌‌های قدرتمند Core i5 و Core i7 برای لپ‌تاپ‌ها نیز رونمایی شد که از معماری ++14nm (نمونه‌ی بهینه‌شده‌ معماری 14 نانومتری نسل‌های پیشین پردازنده‌های اینتل) بهره می برند. برخلاف پردازنده‌های سری U که برای محصولات سبک و کم‌‌مصرف طراحی شده‌اند، پردازنده‌‌های سری H با تعداد هسته‌های بیشتر و فرکانس کاری بالا برای لپ‌تاپ‌های توانمند جهت امور مهندسی، بازی و تجاری توسعه یافته‌اند.

پردازنده‌ جدید Core i9
پردازنده‌ جدید Core i9

 

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *