دسته‌ها
سخت افزار

سیم کارت ای سیم eSIM

سیم کارت ای سیم eSIM نسل جدید سیم کارت هاست که شرکت های پیشرو در گجت های خود مانند ساعت های هوشمند اپل واچ 3 و گوشی های موبایل پیکسل 2، گوگل پیکسل 2 ایکس ال  , خشاب آن را تعبیه نموده تا در آینده کاربران بتوانند از این سیمکارت ها استفاده کنند . سیم کارت ای سیم eSIM به اپراتورها اجازه می دهد تا بتوانند قابلیت های بیشتری را به مشتریان خود ارائه دهند.

سیم کارت ای سیم eSIM

سیم کارت ها اطلاعات لازم از کاربران برای دسترسی به شبکه مخابراتی با توجه به احراز هویت کاربران را در خود ذخیره می کنند. این روش کار سیم کارت ها از گذشته تا بحال می باشد. اندازه سیم کارت ها در طول گذر زمان به مراتب کوچکتر شده است. تا بتوانند در گوشی های موبایل امروزی با ضخامت های کم جای داده شوند. استاندارد بودن سیم کارت یکی از دغدغه های طراحان بوده تا اگر در آینده قصدتغییر اپراتور را داشتند بتوانند براحتی بدون تغییر سیمکارت آن را انجام دهند.

سیم کارت ای سیم eSIM

ای سیم مخفف عبارت Embedded SIM و به معنی “سیم کارت جاسازی شده” می باشد. ابعاد آن 6*5 میلیمتر است که نسبت به قبل کاهش یافته . قابلیت جالب ای سیم لحیم شدن آن به مدار گجت در حین ساخت می باشد. قابلیت Remote Provisioning به شما اجازه می دهد تا بتوانید از راه دور سیم کارت را در دستگاه های همراه فعال یا غیر فعال نمائید. و بنحوی محدودیت های سیم کارت های فعلی برطرف خواهد شد.

سیم کارت ای سیم eSIM

اگر شما قصد مسافرت داشته باشید ممکن است تغییر موقعیت جغرافیایی باعث عدم پشتیبانی سیمکارت شما گردد با ای سیم این محدودیت برطرف خواهد شد و گوشی هوشمند تغییر موقعیت جغرافیایی را تشخیص داده و یک شماره از اپراتور محلی در آنجا را به همراه یک طرح پیشنهاد می‌کند. در چند سال آینده اینترنت اشیا باعث می گردد دستگاه هایی که به بازار می آیند بتوانند از طریق خطوط مخابراتی با یگدیگر ارتباط بر قرار سازند.

سیم کارت ای سیم eSIM

و قابلیت های ای سیم بیش از پیش برای کاربران مشخص خواهد شد. پیش بینی می شود بدلیل پشتیبانی شرکت های بزرگ ساخت گجت های الکترونیکی از esim در آینده این سیمکارت جای خود را بیشتر باز کند و سیمکارت های معمولی در طول زمان از رده خارج شوند. از این رو شرکت ایرانسل نیز درحال فراهم سازی بستر استفاده از ای سیم می باشد.

سیم کارت ای سیم eSIM
سیم کارت ای سیم eSIM

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *