دسته‌ها
بازی های کامپیوتری

بررسی بازی Elex

ما در این پست قصد داریم به بررسی بازی Elex بپردازیم. بازی Elex جزء گیم های نقش آفرینی دسته بندی می شود که جزئیات زیاد و دنیای پیچیده آنها برای گیمرها بسیار جذاب است. البته داشتن دنیایی پر جزئیات و سیستم مبارزه پیشرفته باعث نمی گردد تا در این گونه بازی ها الزاما معروف شوید ولی جزء شرایط لازم بازی است. در این مسیر استودیو پیرانا بایتس بدلیل مترکز نشدن در کل بازی نتوانسته تمام نیازهای کاربران را برطرف سازد.

بررسی بازی Elex

بازی Elex مانند بسیاری از گیم ها ایرادات و نقاط قوت زیادی دارد. در برخی از بخش ها از وجود خلاقیت های زیاد سازندگانش متعجب می شوید و در برخی جاها از وجود ایرادات زیاد سرخورده. سیاره‌ای به نام ماگالان که مشابه زمین است بر اثر برخورد شهاب سنگ ویرانه می شود. این برخورد باعث جهش ژنتیکی جانداران این سیاره شده و ماده‌ای ارزشمند به نام ایلکس (Elex) را نیز با خود به سیاره می آورد. انسانها به گروه های مختلفی دسته بندی شده و سعی دارند از وجود ایلکس بهرمند شوند یا با این وجود به توانایی های بهتری دست یابند.

بررسی بازی Elex

آلب‌ها در حقیقت گروه دیگری از انسان‌ها هستند که بر اثر استفاده بیش از حد ایلکس (Elex)  به ربات شده اند و با انسانها در نبردند. آلب‌ها قصد دارند شهر خود را به یک شهر آرمانی تبدیل کنند و همین موضوع باعث دشمن شدنشان با گروه های دیگر می شود. داستان Elex غیر قابل پیش بینی است و هر کسی می تواند تخربه ایی ویژه از آن را داشته باشد که به همین دلیل بسیار جذاب و دوست داشتنی است.

بررسی بازی Elex

از ایرادات برنامه می توان به شخصیت پردازی آن اشاره نمود که زیاد جال نیست به نحوی که اطلاعات ما از شخصیت بازی از میان پرده هایی بدست می آید که در لابلای بازی می بینیم. و سرعت رسیدن به آنها بقدری پایین است که نمی توانید با شخصیت اصلی یا همان جکس ارتباط خوبی برقرار سازید. این در حالی است که شخصیت پردازی برای برخی دیگر از کاراکتر های بازی بسیار بهتر از شخصیت اصلی اجرا شده.

بررسی بازی Elex

سیستم پیشنهادی برای بازی ایلکس (Elex)

سیستم عامل: . (Windows 7, 8, Windows 10 (64 bit
پردازنده: Intel Core i5 at 2.5 GHz or better or AMD Phenom II x4 940 at 3.0 GHz
میزان حافظه مورد نیاز: 6GB RAM
کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 570 or AMD Radeon HD 5870, 1 GB VRAM، با قابلیت پشتیبانی از DirectX 11
فضای مورد نیاز بر روی هارد: 20GB
کارت صدا: DirectX compatible Sound card

 

م.خاشعی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *