دسته‌ها
متفاوت

دربی تهران

دربی تهران یا شهرآورد تهران بازی حساسی بین دو تیم پرطرفدار پایتخت یعنی استقلال و پرسپولیس می باشد. تاریخچه دربی آبی و قرمز تهران به سال ها قبل باز می گردد و نتایج دربی تهران برای طرفداران این دو تیم فوتبال محبوب بسیار مهم می باشد. امروز دهم اسفند نود و شش نیز دربی دیگری در تهران انجام گرفت که نتیجه دربی امروز به سود 1-0 به سود تیم استقلال رقم خورد.

دربی تهران
دربی تهران

شهرآورد سرخابی بین تیم های استقلال تهران (تاج سابق) و پرسپولیس (پیروزی) گفته می شود. شاید این مشابقه را بزرگترین شهرآورد آسیا و یکی از بزرگترین شهرآوردهای جهان دانست. به شکل مرسوم دربی تهران در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی برگذار می گردد. نشریه ورلد ساکر در مقاله ایی شهرآورد تهران را جزء پنجاه رقابت برتر فوتبال دنیا شناخته .

شهرآورد تهران
شهرآورد تهران

تاریخچه دربی آبی و قرمز

تاریخچه رقابت سرخابی ها به بازی بین دو باشگاه شاهین تهران و تاج در سال ها پیش بر می گردد. ابتدا باشگاه شاهین هوادارانی پیدا کرد و سپس طرفداران تاج شکل گرفتند. شاهین سفید پوش و تاج آبی پوش با طرفداری هواداران خود نخستین دربی خود را انجام دادند. پس از انحلال باشگاه شاهین و انتقال بازیکنان آن به پرسپولیس , بازی‌ های تاج و پرسپولیس حساسیت ویژه ایی پیدا کرد. و شهرآورد تاج و پرسپولیس هواداران بسیاری پیدا نمود.

تاریخچه دربی آبی و قرمز
تاریخچه دربی آبی و قرمز

این دو تیم محبوب تا بحال 87 بازی با یکدیگر داشته اند. که 26 پیروزی برای استقلال , 22 پیروزی برای پرسپولیس و 39 مساوی به همراه داشته . از نخستین بازی بین این دو تیم محبوب در فروردین سال 47 که با نتیجه مساوی به پایان رسید , سالها گذشته. و شاید پر گل ترین و بطبع پر حاشیه ترین دربی پایتخت دوازدهمین آن بود که در آن دیدار پرسپولیس با نتیجه 6-0 از سد استقلال گذشت.

نتایج دربی تهران
نتایج دربی تهران

از جذابیت های دربی تهران می توان به بازی مهر ماه سال 1362 اشاره نمود که خیل 120 هزار نفری طرفداران این دو تیم برای تماشای مسابقه سرخابی به ورزشگاه 100 نفری آزادی آمده بودند. که در این مسابقه استقلال تهران با تک گل پرویز مظلومی بازی را به سود خود تمام کرد.

نتیجه دربی امروز
نتیجه دربی امروز

تیم های استقلال و پیروزی از نظر فیفا جزء بهترین تیم های آسیا می باشند.

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *