سردار آزمون

سردار آزمون فوتبالیست ۲۳ ساله ایرانی است. سردار دی ماه سال ۱۳۷۳ در گندکاووس به دنیا آمد و فوتبال حرفه ای را از سال ۸۸ با تیم سپاهان اصفهان شروع کرد و چهار سال در تیم جوانان و بزرگسالان سپاهان بازی کرد. او در مهرماه سال ۹۱ آزمون با ثبت قراردادی به تیم روبین کازان روسیه پیوست و در طی دو فصل و انجام ۲۷ بازی برای این تیم روسی ۵ گل به ثمر رساند. ما در این پست به بیوگرافی سردار آزمون را بصورت مختصر خواهیم پرداخت.

سردار آزمون

سردار آزمون

در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۶ به صورت قرضی به تیم روستوف منتقل شد و در این فصل با انجام ۳۵ بازی یکی از بازیکنان ثابت تیم خود بود و موفق به ثمر رساندن ۱۲ گل برای رستوف شد، عملکرد قابل قبول آزمون مسئولان روستوف را متعاقد به خرید وی کرد و در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ قرارداد خود را به صورت رسمی برای یکسال با رستوف امضا کرد. در این فصل سردار در ۲۷ بازی ۷ گل زد.

سردار آزمون

سردار آزمون

پس از پایان قراردادش به تیم سابق خود یعنی روبین کازان بازگشت و تا کنون نیز در این تیم توپ می زند. وی در این فصل در ۱۹ بازی که برای روبین انجام داده یک گل به ثمر رسانده است. از افتخارات باشگاهی سردار آزمون میتوان به قهرمانی در لیگ برتر ایران جام خلیج فارس در سال ۹۱ با تیم سپاهان و نایب قهرمانی در لیگ روسیه با تیم روستوف اشاره کرد. وی همچنین با پیراهن روستوف موفق به گلزنی به تیم های بایرن مونیخ و اتلیکو مادرید شده است.

سردار آزمون

سردار آزمون

در رده ملی نیز سردار جزو معدود بازیکنانی است که در تمام رده های سنی ملی بازی کرده است، او شش بازی برای تیم نوجوانان، نوزده بازی برای تیم جوانان، چهار بازی برای تیم امید و ۳۰ بازی ملی برای تیم بزرگسالان ایران انجام داده است. آمار خیره کننده و حیرت انگیز گلزنی او در رده ملی هم در نوع خودش رکورد محسوب می شود.

سردار آزمون

سردار آزمون

سردار آزمون موفق شده است در شش بازی ملی برای تیم ملی نوجوانان هفت گل، در نوزده بازی برای تیم ملی جوانان نوزده گل، در چهار بازی برای تیم امید چهار گل و در ۳۰ بازی ملی برای تیم بزرگسالان بیست و دو گل به ثمر رساند. گل سردار در برابر ازبکستان باعث صعود ایران به جام جهانی روسیه شد.

سردار آزمون

سردار آزمون

مذهب سردار آزمون سنی است و سردار آزمون اینستاگرام فعالی با آی دی instagram.com/sardar_azmoun دارد.

Sardar Azmoun is an Iranian professional footballer who plays as a forward for Russian side Rubin Kazan and the Iran national team. Since making his debut for the Iran national football team in 2014, Azmoun has represented Team Melli at the ۲۰۱۵ AFC Asian Cup. He is also Iran’s all time fifth highest goalscorer

امین اردانی

وی فارغ التحصیل نرم افزار و عاشق نوشتن بود

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. بهمن ۴, ۱۳۹۶

    […] با حضور بازیکنان خوبی مانند سامان قدوس , مهدی طارمی , سردار آزمون و … در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه سربلند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *