دسته‌ها
متفاوت

سامان قدوس

سامان قدوس Saman Ghoddos فوتبالیست ایرانی ولی متولد سوئد می باشد. علی رغم اصالت سامان قدوس , وی در 12 آباد 1372 در شهر مالمو سوئد متولد شده . پدر سامان قدوس و همچنین مادرش خوزستانی و از سادات گوشه دزفول می باشند . قدوس علاوه بر اینکه توانایی بازی در پست مهاجم و وینگر را دارد هم اینک در پست هافبک هجومی برای اوسترشوندس در لیگ برتر فوتبال سوئد بازی می‌کند. زندگی نامه سامان قدوس بدلیل بازی در خارج از ایران حاشیه زیادی نداشته.

سامان قدوس
سامان قدوس

قدوس در شهریور ماه 1396 توسط سرمربی تیم ملی کارلوس کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد. این در حالی است که از وی برای تیم ملی سوئد نیز دعوت شده بود و او این دعوت را رد کرد. قدوس دعوت کی روش را پذیرفت و پس از چند روز نخستین بازی خود برای ابران را انجام داد. با این کار او به اصالت دزفولی خود احترام گذاشت.

سامان قدوس
سامان قدوس

بازی این مهاجم ایرانی در اوسترشوند باعث گردید مسئولان باشگاه وولورهمپتون برای به خدمت گرفتن او وارد مذاکره شوند. قدوس در سال 2017 عملکردی خوبی از خو نشان داد و با توجه به 15 گل زده و 9 پاس گل برای این تیم نظر بسیاری از باشگاه های معتبر انگلیسی را به خود جلب نمود.

سامان قدوس
سامان قدوس

در مصاحبه ایی وی بیان نمود قصد دارد فوتبال خود را در خارج از سوئد دنبال کند. شاید دلیل آن اتهام خیانت به وی بدلیل بازی در تیم ملی ایران توسط برخی طرفداران سوئدی باشد. وی همچنین اعلام نمود در حال حاضر 10 تیم خواهان من هستند. این در حالیست که کیندبرخ , رئیس باشگاه اوسترشوندس قیمت فروش قدوس را ۵۰ میلیون کرون سوئد اعلام کرده.

سامان قدوس
سامان قدوس

قدوس دو بازی ملی برای سوئدی‌ ها در ماه ژانویه مقابل کشور ساحل عاج و اسلواکی انجام داده که بدلیل اینکه این بازی ها دوستانه بوده , برای حضور وی در تیم ملی ایران مشکلی پیش نمی آید. شایعاتی مبنی بر تغییر تابعیت وی از سوئدی به ایرانی وجود داشته که پس از دریافت گذرنامه ایرانی بتواند در جام جهانی 2018 به میدان برود.

سامان قدوس
سامان قدوس

قدوس سابقه بازی در باشگاه های خوبی همچون ترلیورگ , لیمهانم بونکفلو , اوستشوند و سریانسکا را دارد. درخشش وی در این تیم ها باعث پیشنهاداتی خوب از طرف باشگاه های دیگر برای وی بوده. امید است تیم ملی ایران بتواند با حضور بازیکنان خوبی مانند سامان قدوس , مهدی طارمی , سردار آزمون و … در جام جهانی 2018 روسیه سربلند گردد.

Saman Ghoddos (Persian: سامان قدوس‎ pronounced [sɒːmɒːn ɢoduːs]; born 1993) is a Swedish-born Iranian footballer who plays for Östersunds FK in the Swedish Allsvenskan and the Iranian national team as an attacking midfielder, striker, or winger, having previously played for the Swedish national team

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *