دسته‌ها
متفاوت

سهام عدالت

سهام عدالت چیست ؟

سهام عدالت نوعی یارانه است که توسط دولت نهم دکتر احمدی نژاد برای افراد کم درآمد واجد شرایط در نظر گرفته شد. این سهام از طریق سهام برخی شرکت های دولتی تامین می گردید. این کار با انگیزه کاهش فقر برای افراد قشر محروم جامعه پایه گذاری شد. در ابتدا این سهام به برخی افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و رزمندگان بیکار فاقد شغل عرضه شد. و سپس به قشرهای دیگر جامعه عرضه گردید.

سهام عدالت
سهام عدالت

 

تمام جزییات در باره سهام عدالت

ارزش برگه های سهام در ابتدا 500 هزار تومان بود که بعد به 1 میلیون افزایش پیدا کرد. پس از اجرای اصل 44 قانون اساسی دولت اجازه یافت تا 80 درصد از کارخانه جات و بنگاه های دولتی را به بخش خصوصی واگذار کند. تا با این کار سرعت اجرای طرح سهام عدالت افزایش یابد. انتقادهای زیادی در نحوه اجرای طرح وجود دارد . البته در کل به نظر کارشناسان طرح بسیار خوبی برای رونق اقتصاد کشور می باشد. در این زمینه سامانه ایی برای ثبت نام و پیگیری به آدرس samanese.ir  بوجود آمده که با مراجعه به آن به جدید ترین اطلاعات در این زمینه دسترسی خواهید داشت.

سهام عدالت
سهام عدالت

 

سود سهام عدالت بالاخره پرداخت ‌می‌شود؟

سبد سهام ترکیبی از ۶۰ شرکت بورس و فرابورس است که این به معنی تقسیم سود و زیان شرکت های متعدد بین سهامداران می باشد. در دولت دوازدهم اخباری مبنی بر ارائه سود سهام  به سهامداران منتشر شد ولی زمان دقیق آن اعلام نگردید. سبحانی، مشاور سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده سود سهام عدالت درحدود 4 هزار میلیارد تومان است و افرادی که سهم یک میلیون تومانی خود را کامل کرده‌اند تا 150 هزار تومان سود دریافت خواهند نمود و بقیه به نسبت سودهای کمتری دریافت می کنند و بدلیل موثق نبودن اخبار در فضای مجازی , توصیه می گردد از طریق سامانه اصلی سهام عدالت منتظر خبرهای جدید باشید.

سهام عدالت
سهام عدالت

 

تکلیف افرادی که سهام عدالت ندارند چیست؟

رییس سازمان خصوصی سازی درباره افرادی که سهام  ندارند گفت : تا زمانی که ساماندهی ثبت نام شدگان قطعی که تعدادشان 49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر است انجام نشود ثبت نام جدیدی صورت نخواهد گرفت. علی اشرف عبدالله پوری حسینی اعلام کرد که امیدواریم این پروسه کاری تا پایان سال 1396 به اتمام برسد تا فرصتی جدید برای ثبت نام کنندگان پیش بیاید.

سهام عدالت
سهام عدالت

 

تفاوت واریز سود سهام با یارانه‌ چیست؟

درحالی که سود یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. سود سهام بحساب هر شخصی بصورت مجزا واریز می گردد. بنابر این برای هر شخص بایستی یک شماره شبا در سامانه ثبت گردد. لازم به ذکر است که برای اخذ شماره شبا لازم نیست حساب بانکی جدیدی باز شود بلکه از طریق حساب های قبلی نیز می توان شماره شبا دریافت نمود. شبای متعلق به حساب های مشترک مورد تایید سامانه قرار نخواهد گرفت . برای کودکان و افراد تحت تکفل هم بایستی حساب شبای متعلق به خودشان در نظر گرفته شود.

 

سهام عدالت

 

شرط پرداخت سود سهام متوفیان چیست؟

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد برای تعیین تکلیف سود سهام مشمولان متوفی، ارایه گواهی حصر وراثت معتبر و قانونی الزامی است. واریز قبض مانده بدهی تسویه نشده مشمولان متوفی فقط در مواردی مجاز است که وراث قانونی متوفی امکان ارایه گواهی حصر وراثت معتبر و قانونی در آتی را به سازمان خصوصی سازی داشته باشند. در غیر اینصورت واریزی به شخص یا اشخاصی صورت نخواهد گرفت.

 

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *