دسته‌ها
متفاوت

نادال

رافائل نادال Rafael Nadal تنیسور حرفه‌ای اسپانیایی متولد 1986 در شهر ماناکور , جزیره مایورکا از جزایر بالئارس می باشد. زندگی نامه رافائل نادال نشان دهنده موفقیت های زیادی است که وی در مدت کوتاهی بدست آورده و این می تواند انگیزه ایی مضائف برای ورزشکاران و تنیس باز های سراسر جهان باشد. رافائل در خانواده ایی ورزشی متولد شد عموی او میگل آنخل است وی سابقه بازی در تیم ملی فوتبال اسپانیا و نیز در تیم های باشگاهی مایورکا و بارسلونا را دارد.

Rafael Nadal
Rafael Nadal

عموی دیگر او به نام تونی از تنیس باز های حرفه ایی اسپانیا بوده . او رافائل را از 3 سالگی تشویق به بازی تنیس می کرد. آموزش توسط عمویش باعث شد تا او در 8 سالگی قهرمان مسابقات تنیس زیر ۱۲ سال اسپانیا گردد. پس از آن در سن 12 سالگی توانست همزمان قهرمان مسابقات زیر 12 سال کشور اسپانیا و قهرمان مسابقات تنیس زیر 12 سال اروپا گردد. نا گفته نماند که رافائل تا نوجوانی بصورت حرفه ایی فوتبال نیز بازی می کرد و از جمله طرفداران باشگاه رئال مادرید اسپانیا می باشد.

Rafael Nadal
Rafael Nadal

رافائل نادال توانست در 18 سالگی مقام دوم جام دیویس را کسب کند. در 19 سالگی اولین قهرمانی خود را پس از بازی در مسابقات آزاد فرانسه جشن گرفت. از جمله افتخارات وی می توان به : پیروزی در  16 گرنداسلم یک‌ نفره , کسب مدال طلای المپیک 2008 در قسمت یک نفره , 30 قهرمانی مسترز , 14 پانصد امتیازی و قهرمانی جام دیویس تنیس برای تیم ملی اسپانیا و کسب عنوان مرد شماره یک تنیس جهان را اشاره نمود.

Rafael Nadal
Rafael Nadal

نادال اولین تنیسور مرد جهان است که یک گرانداسلم را 10 بار برده‌ است. همچنین وی دارنده رکورد طولانی ترین زمان بی شکستی در کل تاریخ دنیای تنیس جهان می باشد. کارشناسان و منتقدان تنیس که رافائل را از نزدیک می شناسند خصوصیت دوندگی و جوانی او را دلیل بر موفقیت هایش در زمینه تنیس می دانند. وی هر جور که باشد خودش را به هر توپی در هر جای زمین تنیس می رساند. به گفته خود او نیز امیدواری و نشاط و سر زنده بودنش دلیل اصلی موفقیت هایش اعلام می گردد.

Rafael Nadal
Rafael Nadal

وی طی مصاحبه ایی اعلام کرد که ممکن است با یک افت ناگهانی روبرو گردد ولی سعی می کند هیچگاه امید و شادابی خود را از دست ندهد. او همچنین گفت که از بازی کردن لذت می برد و همین دلیل خوشبختی اوست. او علاقه زیادی به فرناندو آلونسو , قهرمان مسابقات فرمول یک و زین‌الدین زیدان , فوتبالیست تیم ملی فرانسه دارد. در نگاهی گذرا به بیوگرافی رافائل نادال در خواهید یافت که امید به زندگی یکی از رمز موفقیت های او بحساب می آید. رافائل نادال در دنیای سلبریتی ها تنیسور بسیار محبوبی می باشد.

Rafael “Rafa” Nadal Parera (Catalan: [rəfəˈɛɫ nəˈðaɫ pəˈɾeɾə], Spanish: [rafaˈel naˈðal paˈɾeɾa]; born 3 June 1986) is a Spanish professional tennis player, currently ranked world No. 1 in men’s singles tennis by the Association of Tennis Professionals (ATP). Known as “The King of Clay”, he is widely regarded as the greatest clay-court player in history. Nadal’s evolution into an all-court threat has established him as one of the greatest tennis players of all time

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *