دسته‌ها
متفاوت

آنچه باید بدانید

رابطه جنسی یا سکس از دیدگاه تشکیل خانواده و لذت از همسر , فعالیتی بسیار ستودنی و لذت بخش است. ولی اگر بصورت غیر صحیح و به اصطلاح با شلختگی همراه شود امری خطرناک و غیر قابل کنترل خواهد بود. متاسفانه امروزه بدلیل تشریح نکردن موضوع برای جوانان ما شاهد جستجوی واژه هایی همچون کانال لز تلگرام , اینستاگرام خاله های تهران , عکس سوپر , عکس سکسی , فیلم سوپر , فیلم سکسی و … در صدر جستجوهای ایرانی ها هستیم. فقط کافیست یکبار به دلایل آن فکر کنید تا از بروز مسائل ناهنجارانه آن که ممکن است دامان هر کسی را آلوده کند , جلوگیری نمائید. اگر آنچه باید بدانید را در سنین جوانی فرا بگیرید با دید روشن تری نسبت به مسائل برخورد خواهید نمود.

و َمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّهً وَرَحْمَهً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ – الرّوم – 22

و از نشانه ‏هاى او این که از خودتان , همسرانى براى شما آفرید تا در کنارشان آرام گیرید, و میان تان دوستى و مهربانى نهاد. آرى در این نعمت براى مردمى که می اندیشند نشانه‏ هایى است.

سکس
رابطه جنسی سالم

رابطه جنسی چیست ؟

سکس به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که موجب تحریک جنسی فرد می گردد. برخی از این فعالیت ها ممکن است ناخواسته و بدلیل شرایط سنی و فیزیکی شخص صورت گیرد. مهمترین مسئله درباره این موضوع کنترل رفتار شخص است که با برنامه ریزی بایستی صورت گیرد. sex در ذات خود امری مقدس و برای بقای نسل بشر می باشد ولی اگر این مسئله کنترل نا پذیر گردد تبدیل به اهریمنی نابودگر می شود. مهمترین مسئله در جهت گیری رفتار شخص تعلیم و تربیت صحیح جنسی است. متاسفانه در ایران ابراز مسائل جنسی به تابو و خط قرمز هایی برای نوجوانان و جوانان تبدیل شده است. ممکن است یک فرد 16 ساله نتواند با پدر و مادر خود در این رابطه صحبت نماید و نداشتن اطلاعات کافی باعث نا آرامی های رفتاری در او گردد. بهترین مکان برای آموزش مسائل جنسی مدرسه و بهترین شخص معلمان هستند.

رابطه جنسی
رابطه جنسی

 

برخی از دلایل برقراری رابطه جنسی :

  • ادامه نسل و بچه دار شدن زوج
  • تجربه لذت طبیعی جنسی فارغ از مسائل دیگر
  • ابراز عشق و محبت به شریک زندگی
  • تخلیه و کم کردن فشار فیزیکی جنسی بر اساس فیزیولوژی بدن
  • خشونت و ابراز انزجار

البته دلایل دیگری برای برقراری روابط جنسی وجود دارد که از حوصله بحث ما خارج است . ولی قصد ما روشن کردن مسائلی است که در مورد حاشیه های روابط جنسی صورت می گیرد.

در دنیای پیشرفته غرب سکس انواع مختلفی دارد . انواع سکس در فرهنگ غربی برای تجارت های پر درآمد مبتنی بر روابط جنسی صورت می گیرد . درمورد انواع سکس می توان به سکس بین زن و مرد ( sex ), سکس بین زن و زن ( lesbian ) و سکس بین مرد و مرد ( gay ) اشاره نمود. از سوی ادیان الهی هیچ رابطه جنسی به غیر از رابطه زن و مرد پذیرفته نیست و اشکال مختلف دیگر امری ناپسند و نکوهش شده است . مهمترین دلیل در دین اسلام اشاره به قوم لوط در قرآن کریم است.

وَلُوطًا إِذْ قَالَ لِقَوْمِهِ إِنَّکُمْ لَتَأْتُونَ الْفَاحِشَهَ مَا سَبَقَکُم بِهَا مِنْ أَحَدٍ مِّنَ الْعَالَمِینَ … إِنَّا مُنزِلُونَ عَلَى أَهْلِ هَذِهِ الْقَرْیَهِ رِجْزًا مِّنَ السَّمَاءِ بِمَا کَانُوا یَفْسُقُون – العنکبوت، 28 تا 34

یاد کن لوط را هنگامى که به قوم خود گفت‏ شما به کارى زشت می پردازید که هیچ یک از مردم زمین در آن بر شما پیشى نگرفته است … ما بر مردم این شهر به فسقى که می کردند عذابى از آسمان فرو خواهیم فرستاد.

انواع سکس
انواع روابط جنسی

همجنس بازی زنان به لز و همجنس بازان زن را لزبین Lesbian می گویند. برخی از روانشناسان و پزشکان دلیل همجنس بازی افراد را ساختار فیزیکی بدن آنها می دانند . برخی دیگر هم اشاره به رفتار هایی که از طرف مردان در مورد آنها انجام شده , دارند. بی شک بر اساس فلسفه وجودی انسان اینگونه رفتارها غیر قابل قبول است و مطمئنا می توان با پیشرفت علوم پزشکی بر مسائل جسمی و روحی افراد تاثیر مثبت گذاشته شود تا آنها از جامعه اکثریت دور نشوند. قانونی کردن و تشویق زنان به برقراری روابط همجنسی بایستی متوقف و در پی تشخیص و برطرف کردن مشکلات برای برگرداندن رفتارهای عادی زنانه شد.

انواع سکس
انواع روابط جنسی

متاسفانه یکی دیگر از انواع روابط جنسی بین مردان است که به همجنس بازی مردانه یا گی ( gay ) معروف است. در این رابطه دو مرد در قالب زن و شوهر با یکدیگر زندگی می کنند . این رفتار در پی ناهنجاری های اخلاقی بوجود آمده که برخی از آنها بصورت تعمدی و برخی بصورت مشکلات فیزیکی رخ می دهد. متاسفانه در تعداد زیادی از کشورهای غربی این رفتار بصورت کاملا قانونی در قالب آزادی پذیرفته شده که مطمئنا در آینده مشکلات زیادی را برای همه بوجود خواهد آورد. فارغ از ادیان آسمانی که اشارات مستقیمی به منفور بودن این رفتارهای جنسی داشتند , از نظر اجتماعی در آینده با خیل خانواده هایی روبرو خواهیم بود که فرزندان به قرض گرفته آنها مشکلات رفتاری و ناهنجاری های اخلاقی اجتماعی زیادی , به دلیل کمبود های عاطفی خواهند داشت.

آنچه باید بدانید
آنچه باید بدانید

مراقبت در روابط جنسی :

مراقبت جنسی در روابط نزدیکی افراد بسیار مهم است. لوازم پیشگیرانه مختلفی در این رابطه وجود دارد که شما بایستی از آنها برای سلامت خود استفاده کنید. کاندوم از جمله مهمترین و کاربردی ترین وسایل است. اگر شما قصد نزدیکی با شخصی غیر از همسر خود دارید , حتما بایستی از کاندوم استفاده کنید فارغ از عدم بچه دار شدن ناخواسته , استفاده از کاندوم به پیشگیری از بیماری‌ های آمیزشی بسیار کمک خواهد کرد. ممکن است استفاده از کاندوم لذت رابطه جنسی را برای شما کمتر از حالت عادی کند ولی ارزش آن زمانی مشخص می شود که متوجه وجود مشکلات بیماری های آمیزشی شده باشید.

آنچه باید بدانید
آنچه باید بدانید

سکس متضمن بقاء نسل انسان است و بایستی فرهنگ روابط جنسی بصورت صحیح در بین جوانان آموزش داده شود. انجام برخی از این مسائل در زمان نزدیکی برای بهتر شدن کیفیت رابطه بسیار مهم است. از جمله آنها می توان به بهداشت جنسی , وضعیت روحی مناسب طرفین , سلامت جسمانی , تغذیه مناسب , عشقبازی قبل از رابطه , دانستن پوزیشن های صحیح سکسی و … اشاره نمود. در صورت فراهم آوردن شرایط صحیح جنسی کسی بدنبال کانال لز تلگرام , اینستاگرام خاله های تهران , عکس سوپر , فیلم سکسی و … نخواهد رفت. و آینده ایی شاد و بشاش و سالم خواهیم داشت.

آنچه باید بدانید
آنچه باید بدانید

Organisms of many species are specialized into male and female varieties, each known as a sex,with some falling in between being intersex. Sexual reproduction involves the combining and mixing of genetic traits: specialized cells known as gametes combine to form offspring that inherit traits from each parent. Gametes can be identical in form and function (known as isogamy), but in many cases an asymmetry has evolved such that two sex-specific types of gametes (heterogametes) exist (known as anisogamy).

Among humans and other mammals, males typically carry XY chromosomes, whereas females typically carry XX chromosomes, which are a part of the XY sex-determination system. Other animals have a sex-determination system as well, such as the ZW sex-determination system in birds, and the X0 sex-determination system in insects.

The gametes produced by an organism are determined by its sex: males produce male gametes (spermatozoa, or sperm, in animals; pollen in plants) while females produce female gametes (ova, or egg cells); individual organisms which produce both male and female gametes are termed hermaphroditic. Frequently, physical differences are associated with the different sexes of an organism; these sexual dimorphisms can reflect the different reproductive pressures the sexes experience. For instance, mate choice and sexual selection can accelerate the evolution of physical differences between the sexes.

 

امیر سعادت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *