محمد صلاح

محمد صلاح غالی فوتبالیست چپ پای مصری در پانزدهم ژوئن ۱۹۹۲ متولد شد، پست تخصصی وی مهاجم بوده و در تیم ملی مصر و تیم باشگاهیش لیورپول شماره ۱۱ را بر تن می­کند. سرعت محمد صلاح در حملات از ویژگیهای بارز آن شناخته می شود. برخلاف برخی شایعات محمد صلاح عراقی نیست , ملیت وی مصری است. دین محمد صلاح اسلام و مذهب وی سنی می باشد.

محمد صلاح

محمد صلاح

محمد صلاح فوتبال حرفه­ ای را در سال ۲۰۰۹ با بازی برای تیم المقاولون کشورش شروع کرد و ۲ سال برای این تیم بازی کرد. پس از فاجعه ریزش استادیوم پورت سعید در مصر که منجر به کشته شدن ۷۰ نفر در سال ۲۰۱۲ شد، مسئولین مصری تصمیم به برگزاری دیدار خیریه­ ای بین تیم باشگاه پورت سعید و تیم زیر بیست و ساله ­های مصر در کشور سوییس گرفتند، در همین مسابقه بود که نمایش خیره کننده محمد مورد توجه مسئولان باشگاه بازل سوییس قرار گرفت و منجر به عقد قراردادی ۴ ساله با وی شد.

محمد صلاح

محمد صلاح

محمد صلاح در فصل اول حضورش در تیم بازل موفق به قهرمانی در سوپر لیگ فوتبال سوئیس و نایب قهرمانی در جام حذفی آن کشور گردید هرچند که در فصل دوم حضورش در بازل موفقیت چشمگیری به دست نیاورد ولی همواره یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان تیمش بود. در ابتدای سال ۲۰۱۴ مسئولان چلسی خبر از توافق با محمد صلاح مصری مبنی بر انتقال وی به لندن با ارزش قرارداد ۱۱ میلیون پوند دادند و محمد ۲۲ ساله در همان ماه به هواداران چلسی معرفی شد. پس از پایان فصل ۲۰۱۴ فیورنتینا به صورت قرضی و برای یک فصل با صلاح قرارداد بست، بعد از فیورنتینا نیز آ اس رم تیم مطرح ایتالیایی برای نیم فصل به صورت قرضی صلاح به خدمت گرفت که پس از پایان فصل و انجام توافق قرارداد خود را به مدت یک فصل دیگر تمدید کردند.

محمد صلاح

محمد صلاح

محمد صلاح در پنجره نقل و انتقال تابستانی سال ۲۰۱۷ با قراردادی به ارزش ۴۲ میلیون پوند به لیورپول انگلیس پیوست تا لقب گرانترین بازیکن این باشگاه را ازآن خود کند. وی تاکنون در ۲۹ بازی که برای تیم جدیدش انجام داده موفق به ثمر رساندن ۲۳ گل شده است. صلاح که حال در آستانه ۲۵ سالگی قرار دارد با کوله باری از تجربه همواره یکی از بهترین بازیکنان لیورپول است و توانسته چندین بار عنوان بهترین بازیکن ماه لیگ برتر انگلیس را کسب کند. همچنین شایعه­ هایی مبنی بر علاقه مسئولان رئال مادرید جهت به خدمت گرفتن وی به گوش می رسد. محمد صلاح چلسی بازی کرده و در سال ۲۰۱۳ هم بهترین بازیکن لیگ سوئیس شناخته شده.

محمد صلاح

محمد صلاح

محمد از جمله بازیکنانی است که برای کشورش لژیونر موفقی بوده و توانسته با بازی در لیگ های اروپایی سطح فوتبال ملی کشورش را بالا ببرد.

Mohamed Salah Ghaly (Egyptian Arabic : محمد صلاح غالى‎ pronounced [mæˈħamæd sˤɑˈlɑːħ ˈɣæːli]; born 15 June 1992) is an Egyptian professional footballer who plays as a forward for Liverpool and the Egyptian national team.

Salah Started his career with El Mokawloon then trasffered to FC Basel in 2012, then he played for Chelsea, Fiorentina (on loan) and for Roma before transferring to Liverpool in 2017. As well as representing the Egyptian national team since 2011, He won bronze medal in Africa U-20 Cup of Nations, he also participated in the 2011 FIFA U-20 World Cup, the 2012 Summer Olympics, CAF cup of nations 2017 and he reach the final but lose it, then he successfully qualified with his National team to FIFA World Cup 2018 and he became the top sccorer of FIFA World Cup qualification (CAF).

امین اردانی

امین اردانی

وی فارغ التحصیل نرم افزار و عاشق نوشتن بود

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *