دسته‌ها
متفاوت

آموزش روابط زناشویی

آموزش روابط زناشویی یکی از مهمترین مسائل در زندگی زوج های جوان است. اگر قبل از ازدواج درک صحیحی از تمام مسائل زندگی مشترک بین زوج ها وجود نداشته باشد در طول زندگی با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد. در جوامعی مانند ایران بیان مسائل روابط زناشویی و جنسی کمی پرهیز گونه است. حتی برخی از زوج ها نیز نمی توانند با یکدیگر بصورت عادی در این موارد صحبت کنند. البته امروزه فرهنگ گذر از این تابوها بیشتر بین جوانان جای خود را پیدا کرده ولی بایستی این مسئله کاملا صحیح مدیریت شود.

آموزش روابط زناشویی
آموزش روابط زناشویی

ازدواج را می توان بزرگترین تغییر در زندگی هر شخصی دانست. اگر این اتفاق دوران جوانی خوب باشد مطمئنا زندگی موفقی تا آخر عمر خواهند داشت و اگر بدرستی صورت نگیرد مشکلات زیادی تا آخر عمر برای زوجین پیش خواهد آمد. انتخاب صحیح راس هر ازدواج موفق است , هر چه این انتخاب با واقعیت های زندگی دو نفر هماهنگ تر باشد مطمئنا انتخابی موفق تر خواهد بود. رمز انتخاب صحیح شناخت خود و طرف مقابل است که این امر ممکن است نیاز به زمان داشته باشد.

آموزش روابط زناشویی
آموزش روابط زناشویی

برای هر ازدواجی پیش نیازهای مختلفی باید رعایت شود. مانند سطح مالی , موقعیت اجتماعی , تناسب فیزیکی و … . می توان گفت در صورت نبود معیار های مناسب و ایدآل در هر جزء می تواند کیفیت این ازدواج را تحت تاثیر قرار دهد. البته شاید در جوامع سنتی و مذهبی همچون ایران برخی مسائل که رابطه مستقیمی با روابط جنسی زوجین دارند را نتوان بصورت کامل تشخیص داد ولی تا حد ممکن بایستی شخص مقابل را بصورت هوشمندانه انتخاب نمود.

آموزش روابط زناشویی
آموزش روابط زناشویی

با توجه به بررسی ها و شناخت هوشمندانه طرفین , اما ممکن است شخصیت آنها در زمان زندگی با شناخت شما کاملا متفاوت باشد. بهترین روش برای برپایی زندگی مانگار و صحیح در مرحله اول شناخت خود و سپس شناخت شخصیت همسرتان می باشد. اگر فکر می کنید که نمی توانید بخوبی این کار را انجام دهید ما به شما راهکار جادویی یعنی صبر و فداکاری را پیشنهاد می کنیم. با این روش در طول زمان شما بخوبی عمل ها و عکس العمل های همسر خود را در قبال کارهای خود خواهید دید که این بهترین راه شناخت می باشد.

آموزش روابط زناشویی
آموزش روابط زناشویی

شاید چالش بر انگیز ترین مسئله برای زوجین در زندگی زمان خوشگذرانی در رختخواب باشد. اگر هیچ کدام از طرفین تجربه ایی قبلی نداشته باشند با علامت سوال های متفاوتی روبرو هستند. از سویی ممکن است اتفاقاتی که بیشتر به سوء تفاهم مربوط است و یا نا آگاهی از وضعیت روحی و جسمی شریک زندگی نتواند تجربه ایی لذت بخش را برایتان به همراه داشته باشد. باید توجه کنید که هر زوج محرم ترین افراد به یکدیگر می باشند و بایستی با صحبت و گفتگو مسائل مورد نظر خورد را بازگو و مشکلات را برطرف کنند.

آموزش روابط زناشویی
آموزش روابط زناشویی

پس از صحبت کردن برخی از مشکلات فی مابین مانند زمان نزدیکی , تعداد نزدیکی در هفته , نوع و روش نزدیکی و … برطرف می گردد . ولی ممکن است برخی از آنها را به تنهایی نتوانید برطرف سازید بهترین تصمیم رجوع به پزشک و بازگو کردن با ایشان است تا بهترین راه حل های موجود برای شما مشخص شود. البته برخی افراد ممکن است با توجه به نوع نزدیکی دلخواه به سوء تفاهماتی دامن بزنند که این امر فقط از طریق صحبت با مشاوران قابل حل می باشد.

آموزش روابط زناشویی
آموزش روابط زناشویی

مسائلی که در یک رابطه جنسی برای بالاتر رفتن کیفیت رابطه دوطرف, و لذت از آن بهتر است رعایت شود.

آموزش صحیح روش های دخول در رابطه جنسی

  • دخول در پوزیشن قاشق
  • دخول در وضعیت تی شکل یا عمود بر هم
  • رابطه جنسی در پوریشن معمول یا رو در رو
  • دخول در پوزیشن پهلو به پهلو
  • دخول در وضعیت سگی
  • دخول در وضعیت سوارکاری

اتاق خواب

بهداشت جنسی

دوری از استرس

تغذیه مناسب

برقراری ارتباط عاشقانه قبل از نزدیکی

آموزش روابط زناشویی
آموزش روابط زناشویی

 

گفتنی است که بدانید زوجین برای یادگرفتن مسائل مربوط به نزدیکی لازم به داشتن تجربه عملی قبل ازدواج ندارند. و این تجربیات بعد از چند مرحله نزدیکی بدست می آید. مهمترین مسئله شناخت همدیگر , عشق ورزیدن و فداکاری در زندگی است که باعث دوام بیشتر زندگی شما می گردد. و اینکه هر چه شما انجام می دهید الگویی برای فرزندان و نسل آینده خواهد بود پس چه بهتر که یاد خوشی از شما به یادگار بماند.

Marriage, also called matrimony or wedlock, is a socially or ritually recognised union between spouses that establishes rights and obligations between those spouses, as well as between them and any resulting biological or adopted children and affinity (in-laws and other family through marriage).The definition of marriage varies around the world not only between cultures and between religions, but also throughout the history of any given culture and religion, evolving to both expand and constrict in who and what is encompassed, but typically it is principally an institution in which interpersonal relationships, usually sexual, are acknowledged or sanctioned. In some cultures, marriage is recommended or considered to be compulsory before pursuing any sexual activity. When defined broadly, marriage is considered a cultural universal. A marriage ceremony is known as a wedding.

پارسا معتمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *