دسته‌ها
متفاوت

خود ارضایی

خود ارضایی چیست ؟ خود ارضایی به تحریک جنسی افراد توسط خودشان گفته می شود. مضرات خود ارضایی ممکن است برای هر شخصی بنا به فیزیک بدنی اش متفاوت باشد ولی به هر حال عوارض خود ارضایی تاثیرات بدی بر جسم و روح افراد دارد. این عمل مخصوص فقط پسران یا فقط دختران نیست و شامل هر شخصی فارغ از جنسیت آن می گردد. احساس لذت این عمل کوتاه است و پس از آن احساس پشیمانی زیادی به همراه خواهد داشت.

خود ارضایی
خود ارضایی

ابتدا بایستی به بررسی عوامل انجام این کار پرداخت و سپس راهکارایی برای برطرف کردن آن ایجاد کرد. در سن نوجوانی بدلیل ایجاد تحولات جسمی و جنسی در افراد , ترشح هورمون هایی در بدن باعث می گردد تا وارد مرحله جدیدی از زندیگی شویم. زمان این تغییرات در افراد مختلف متفاوت است. اگر در برابر این تغییرات رفتار های مناسبی صورت نگیرد , ممکن است در آینده افراد تاثیرات بدی بوجود بیاید. مهمترین این مسائل پرهیز از تحریکات اخلاقی است.

خود ارضایی
خود ارضایی

تکنولوژی به نوبه خود برای آسان کردن زندگی بشر بسیار مفید است. ولی اگر بصورت اشتباه مورد استفاده قرار گیرد باعث تخریب زندگی می گردد. با توجه به سادگی استفاده و در دسترس بودن وسایل دیجیتالی مانند , کامپیوتر , تلفن همراه و … و اتصال به شبکه اینترنت و وجود برنامه ها و اپلیکیشن هایی که انتقال تصویر , ویدئو , صوت و متن را برای همه آسان نموده اند شرایط بسیار ویژه ایی بوجود آمده تا براحتی پای نوجوانان به سمت کارهای غلط بلغزد. وجود ماهواره در خانه مزید بر علت می باشد. که باعث می گردد تصاویری توسط نوجوان دیده شود که تاثیر ذهنی بر اساس شرایط سنی اش باعث انجام رفتار های جنسی گردد. در این زمینه بهترین پیشنهاد به شما کنترل هوشمندانه رفتار فرزندان تان در استفاده از وسایل ارتباط جمعیست.

خود ارضایی
خود ارضایی

عوارض خود ارضایی

از جمله عوارض خود ارضایی تاثیر کاهش بینایی افراد در طول زمان است. ریزش سریع تر موهای سر , افسردگی بر پایه شادی زود گذر , ضعیف شدن حافظه , زود انزالی , از بین رفتن تدریجی زیبایی چهره , ضعیف شدن و مریضی های پر درپی و … را می توان عواملی از خود ارضایی بیان کرد. بر این اساس پزشکان راهکارهایی برای جلوگیری از بروز این مشکلات در نظر گرفته اند که به برخی از آنها اشاره می کنید.

  • انجام منظم ورزش
  • پرهیز از خوردن غذاهای خیلی چرب
  • نپوشیدن لباس های تنگ
  • نماندن زیاد در حمام
  • با خستگی کامل به رختخواب رفتن
  • تماشا نکردن فیلم و تصاویر تحریک کننده
  • ارتباط کمتر با جنس مخالف
  • نماندن در مکان های خلوت
خود ارضایی
خود ارضایی

مشکل بسیار اساسی در خود ارضایی که از دیگر مضرات خود ارضایی مهمتر است. رقبت کمتر به ازدواج است. کسی که بدون وجود همسر تخلیه جنسی می شود سعی جدی در بوجود آوردن خانواده نمی کند. چرا که با انجام عمل تحریک جنسی مشکلاتش بصورت موقت برطرف می گردد. و در صدد ایجاد شرایط ازدواج بر نمی آید. در این راستا پدر و مادر باید بدانند و سعی کنند در سن مشخص کمک به ایجاد بستری مناسب برای ازدواج فرزندانشان داشته باشند.

خود ارضایی
خود ارضایی

عمل خود ارضایی یا جلق زدن نه تنها در بین مسلمانان بلکه در ادیان دیگر نیز مورد نکوهش است. این عمل با از بین بردن شرایط جسمی و روحی فرد کاملا رابطه مستقیمی دارد. البته اگر شخصی به این کار مبادرت می کند با ترک آن و انجام دستورات صحیح علمی می تواند از عوارض بیشتر خود ارضایی جلوگیری کرده و چه بسا آنها را از بین ببرد. پس بدانید و آگاه باشید که هیچ وقت دیر نیست و همت شما به منزله سلامت جسم و روح و روان شماست.

Masturbation is the sexual stimulation of one’s own genitals for sexual arousal or other sexual pleasure, usually to the point of orgasm. The stimulation may involve hands, fingers, everyday objects, sex toys such as vibrators, or combinations of these. Mutual masturbation (mutual manual stimulation of the genitals between partners) can be a substitute for sexual penetration. Studies have found that masturbation is frequent in humans of both sexes and all ages, although there is variation. Various medical and psychological benefits have been attributed to a healthy attitude toward sexual activity in general and to masturbation in particular. No causal relationship is known between masturbation and any form of mental or physical disorder.

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *