دسته‌ها
متفاوت

دولت اسلامی داعش

دولت اسلامی داعش isis نام گروهی تروریستی است که با رهبری ابوبکر البغدادی ادعای خلافت و برپایی دولتی بر اساس معیار هار رادیکال و تندرو مسلمانان را داشت. حکومت اسلامی عراق و شام با نام اختصاری داعش را مسلمانان سلفی پیرو آموزه های وهابی تشکیل داده اند. این گروه تروریستی در سال 2014 و در گیر و دار حوادث سوریه ادعای الدوله الاسلامیه جهانی را بیان کرد. اخبار داعش از طریق سایت رسمی داعش و رسانه های مختلف آن مانند شبکه اعماق منتشر می گردد.

دولت اسلامی داعش
دولت اسلامی داعش

داعش بخش های بزرگی از شمال عراق و شرق سوریه و همچنین بخش‌های کوچکی را در لیبی , نیجریه و افغانستان را در تصرف خود گرفت . ابوبکر البغدادی سلفی جدا شده از القاعده رهبری این گروه را به عهده گرقت و به زعم خود دولتی اسلامی بر پایه شریعت پیامبر را تاسیس کرد. تصرف مناطق وسیعی از خاورمیانه که شامل قسمتی از عراق و سوریه می شد نشان از همکاری فرماندهان کارکشته بعث عراق را می داد.

دولت اسلامی داعش
دولت اسلامی داعش

شاید بتوان گرفتن موصل , دومین شهر بزرگ عراق را بزرگترین دستاورد جنگی داعش دانست. در طول رخداد های جنگ سوریه و داعش جهان شاهد جنایت های بی شرمانه بسیاری بود که بدست داعشیان اتفاق می افتاد و این جنایات از دید مردم دنیای غرب به نام اسلام ثبت می گردید. سوزاندن , گردن زدن , مثله‌ کردن , پرتاب از بالای بلندی , سر بریدن انسانها و بسیاری اعمال شنیع دیگر داستان کذب بودن عقاید این گروه تروریستی را بر همگان مشخص می ساخت.

دولت اسلامی داعش
دولت اسلامی داعش

از جمله فعالیت هایی که باعث دوام هر چند کوتاه مدت داعش گشت. گرفتن نیروهای جوان از کشورهای مختلف جهان منجمله کشورهای اروپایی بود. افرادی که از طرف مبلغان داعشی مورد شستشوی مغزی قرار می گرفتند و بر اساس گذشته خود که بعضا با مشکلاتی در غرب روبر بود به این گروه می پیوستند. تعصب مذهبی و مشکلات روحی از عوامل تاثیر گذاری بود که به وعده بهشت باعث جذب نیرو برای داعش می شد.

دولت اسلامی داعش
دولت اسلامی داعش

از این رو جامعه جهانی و ردر صدر آن روسیه و ایران هوشیارانه با فعالیت های متناسب در منطقه حضور پیدا کردند و در مرحله اول از گسترش این آفت جهانی جلوگیری نمودند. همکاری های نظامی و استراتژیک بین کشورهای مختلف باعث شد دامنه مرزی داعش به مرور کوچکتر شود و بالاخره سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی در ٣٠ آبان ١٣٩۶ طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله سید علی خامنه‌ای پایان ننگین گروه تروریستی داعش را اعلام کرد. همچنین, دکترحسن روحانی , حیدر عبادی و ولادمیر پوتین شکست داعش ISIS در عراق و سوریه را اعلام نمودند.

دولت اسلامی داعش
دولت اسلامی داعش

هوشیاری مردم از جمله عواملی بود که به شکست داعش منجر گردید. این واقعه به همه نشان داد که اگر حکومتی بر اساس ظلم و ترس بنا شود و مشروعیت مردمی نداشته باشد , دیر یا زود از بین خواهد رفت . و خاطره ایی سیاه از خود در بین مردم به جای خواهد گذاشت. بدیهی است که کشورهای زیادی مانند آمریکا , اسرائیل , عربستان و تعدادی از هم پیمانان شان با کمک های مالی , نظامی و اطلاعاتی راه داعشیان را هموار می کردند. متاسفانه هم اکنون تعداد زیادی از نیرو های داعش در افغانستان حضور دارند.

دولت اسلامی داعش
دولت اسلامی داعش

در این مسیر کشور عزیزمان ایران بهترین مردان خود را در راه مبارزه با ظلم و کفر تقدیم کرد. کسانی که مظلومانه در برابر جلادان خونخوار جنگیدند و مانند سرور و سالار شهیدان امام حسین شان با لبخندی آسمانی مرگ را به سخره گرفتند. کسانی که پس از گذشت سالها مردم برای مرادشان , مرید خود قرارشان خواهند داد و همواره در قلب و روح مردم جای دارند. شهید محسن حججی نمونه ایی از این دریا دلان است که آتش جنگ برایشان جرقه ایی بیش نبود. با فداکاری های این آسمانی ها نقشه داعش به خاکستر تبدیل شد.

دولت اسلامی داعش
دولت اسلامی داعش

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *