دسته‌ها
متفاوت

حسن روحانی

حسن روحانی ( حسن فریدون ) سیاست‌ مدار و تحصیل کرده رشته حقوق و روحانی ایرانیست . او رئیس جمهور ایران و همچنین استاد پژوهشی مرکز تحقیقات استراتژیک می باشد. روحانی در 21 آبان 1327 در شهر سرخه سمنان بدنیا آمد. از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۴ دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و رئیس تیم هسته‌ای و مذاکره‌کننده ارشد ایران با سه کشور اروپایی بریتانیا , آلمان و فرانسه درباره برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران بود.

حسن روحانی
حسن روحانی

روحانی سابقه پنج دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد . همچنین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره چهارم و دوره پنجم، بوده . او در سال 1392 با شعار اعتدال گرایی , دولت تدبیر و امید را بیان نمود نماد خود را رنگ بنفش و کلیدی برای رفع مشکلات جامعه در دست گرفت. وی با اعلام وزارت کشور  و با کسب ۱۸,۶۱۳,۳۲۹ رای که ۵۰/۷۰ درصد آرا بحساب می آمد رسما به عنوان هفتمین رئیس جمهور ایران معرفی شد.

حسن روحانی
حسن روحانی

پس از آن نیز در سال 1396 در مرحله دوم انتخابات با کسب ۲۳,۶۳۶,۶۵۲ رای که 57 درصد آرا بحساب می آمد بر رقیب خود ابراهیم رئیسی پیروز شد و بار دیگر بر کرسی ریاست جمهوری ایران تکیه زد. روحانی در پی یک تابو شکنی اولین رئیس جمهور ایران بود که با پرزیدنت اوباما تماس تلفنی برقرار نمود. همچنین اولین رئیس جمهور پس از انقلاب بود که با نخست وزیر بریتانیا دیوید کامرون دیدار کرد.

حسن روحانی
حسن روحانی

پدر حسن روحانی حاج اسدالله فریدون بود که در بازار سمنان مغازه داشت . وی نماینده آیت‌الله بروجردی بود . به سبب مبارزاتش علیه حکومت پهلوی , ابتدا در سال ۱۳۴۱ دستگیر و به زندان افتاد و باز هم به دلیل استمرار مبارزات سیاسی تا پیروزی انقلاب اسلامی بیش از بیست بار دستگیر و زندانی شد.

 

حسن روحانی
حسن روحانی

روحانی تحصیلات ابتدایی خود را در شهر سرخه طی نمود . پس از آن از سال ۱۳۳۹, ابتدا در مدرسه علمیه صادقیه سمنان به تحصیلات مذهبی پرداخت و سپس در سال ۱۳۴۰ در حوزه علمیه قم فراگیری علوم دینی را ادامه داد. وی شاگرد اساتیدی چون سید محمد محقق داماد, شیخ مرتضی حائری, سید محمدرضا گلپایگانی, سلطانی, محمد فاضل لنکرانی, محمد بهشتی , مرتضی مطهری و شیخ محمد شاه‌آبادی بود.

حسن روحانی
حسن روحانی

مردم ایران به واسطه اعتمادی که به رئیس جمهور حسن روحانی داشته اند بار دیگر به او رای داده و برای دومین بار او را انتخاب نمودند تا او با کلیدی که در شعار های انتخاباتی به مردم نشان داده بود وضعیت کشور را سامان دهد. مردم ایران فراز و نشیب های زیادی را به چشم دیده اند و امید دارند رئیس اجرایی کشورشان تدبیری برای رفع مشکلاتشان بردارد. و خاطره ایی خود از خود در تاریخ ایران بجای بگذارد. وب سایت حسن روحانی rouhani.ir است که منتشر کننده آخرین اخبار از اوضاع دولت و کشور می باشد. فرزندان حسن روحانی 3 پسر و 2 دختر می باشند. زندگینامه حسن روحانی نیز مانند بسیاری از سیاستمداران با فرازو نشیب های زیادی روبرو بوده.

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *