دوست داشتن یا دوست نداشتن , مسئله این است

دوست داشتن یا دوست نداشتن , مسئله این است . اگر هر شخص کار و فعالیتی که انجام می دهد را دوست داشته باشد مطمئنا روز خوبی خواهد داشت. شغل مناسب فقط به معنی پول در آوردن زیاد نیست بلکه شغل مورد علاقه باید با روحیات و شخصیت هر کسی متناسب باشد. شغل موفق راهی راهی برای رسیدن به آرامش جسم و روح است که اساس آن انتخاب شغل هوشمندانه و تلاش در آن مسیر می باشد.

دوست داشتن یا دوست نداشتن , مسئله این است

دوست داشتن یا دوست نداشتن , مسئله این است

ممکن است شما با شغل هایی آشنا شوید که درآمد خوبی داشته باشند ولی به دلایل مختلفی آنها را دوست نداشته باشید. مطمئنا این شغل ها برای سلامتی شما مضر هستند. این مسئله نه فقط برای مشاغل فیزیکی بلکه برای کارهای ساده هم مصداق دارد. افکار انسان کنترل کننده بدن آن هستند. افکار مشوش که ناشی از فعالیت های روزانه می باشد می تواند تاثیرات روحی و جسمی بدی برای شما داشته باشد.

شغل مناسب

شغل مناسب

به فرمایش حضرت علی (ع) بهترین تفریح کار است. فکر کنید هر روز در حال تفریح هستید. چه لذتی دارد . اگر شما شغل مناسبی داشته باشید که هم از لحاظ کاری و هم از لحاظ مالی ارضاء شوید , هر روز در حال تفریح هستید.

پیش نیازهای شغل مناسب

انتخاب قبلی هوشمندانه : در سنین کم و قبل از شاغل شدن باید , بوسیله مشورت و مشاوره با افراد مجرب از چگونگی شخصیت خود آگاه شده , شغل و معیار شغلی مناسبی انتخاب نمائید.

فعالیت برای بدست آوردن آن : در زمان تحصیل یا شاگردی با توجه به معیارهای شغلی خود فعالیت نمائید تا به هدف خود برسید.

تلاش جهت بهبود جایگاه شغلی : پس از رسیدن به هدف خود با لذت آن را دنبال کرده تا هر روز موفق تر شوید.

شغل مورد علاقه

شغل مورد علاقه

مشغول بودن به کارهایی که علاقه ایی به آن ندارید کسل کننده و آزار دهنده است. هر روز با روحیه ای خراب باید به انجام کارهایی بپردازید که علاقه ایی به انجام آنها ندارید این مسئله باعث مشکلاتی اعم از افسردگی , چاقی و مشکلات دیگری برای خود و اطرافیانتان می گردد. ممکن است یک شخص بدلیل علاقه به کارهای فیزیکی با درآمد پایین تر شاد تر از فردی باشد که با وجود راحتی در کار با درآمد بالا علاقه ایی به آن نداشته باشد. کار کردن در یک مشاوره املاک با درآمد بالا همیشه باری هر شخصی لذت بخش نیست و مربیان ورزش بسیاری هستند که هم از کارشان لذت می برند و هم آن را دوست دارند.

شغل موفق

شغل موفق

معجزه دوست داشتن را از آنجا درک خواهید نمود که با رجوع به شغل های کم درآمد به افرادی بر می خورید که به دلیل دوست داشتن شغل خود و تلاش در آن زمینه به افراد موفقی هم در زمینه شغلی و هم در زمینه مالی تبدیل شده اند. برای شغل موفق , بطور نمونه شغل شریف معلمی در آمد بالایی ندارد ولی ما در کشورمان معلمان بسیاری داریم که به بهترین ها تبدیل شده اند و درآمد سالیانه آنها بسیار بالاست. شغل مورد علاقه و دوست داشتن انجام یک کار عامل بزرگی در ایجاد انگیزه برای تلاش مضاعف می باشد.

انتخاب شغل

انتخاب شغل

به یاد داشته باشید شما در انتخاب شغل خود مختار هستید پس کاری را انتخاب کنید که آن را دوست داشته باشید.

 

م.خاشعی

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *