جانلوئیجی بوفون

جانلوئیجی بوفون Gianluigi Buffon دروازه‌ بان و کاپیتان تیم ملی فوتبال ایتالیا و یوونتوس است . ما در این مقاله اشاره ایی کوتاه به بیوگرافی بوفون این دروازه بان محبوب ایتالیایی خواهیم داشت . همسر بوفون, النا سره دووا نیز از چهره های معروف می باشد. محبوبیت این دروازه بان بقدری است که بسیاری از طرفداران وی عکس بوفون را بر روی پروفایل خود قرار داده اند.

جانلوئیجی بوفون

جانلوئیجی بوفون

وی که در آستانه ثبت یک رکورد تاریخی با حضور در ششمین جام جهانی دوران فوتبالش بود، در۱۴ نوامبر ۲۰۱۷ ، پس از حذف مقابل تیم ملی سوئد در پلی آف مقدماتی جام جهانی و جا ماندن ایتالیا از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، با چشمانی گریان، از فوتبال ملی خداحافظی کرد. ولی در سال ۲۰۱۸ با بازی برابر آرژانتین به فوتبال ملی بازگشت. بوفون در سن ۱۲ سالگی به تیم بوناسکولا و در ۱۳ سالگی به تیم پارما پیوست. او در سن ۱۳ سالگی در خط حمله به عنوان یک مهاجم بازی می‌کرد و یکسال در همین پست باقی‌ماند. در ۱۴ سالگی هر دو دروازه‌بان تیم وی مصدوم شدند و وی مجبور شد تا از دروازه دفاع کند و دو هفته در پست دروازه‌بانی ماند.

Gianluigi Buffon

Gianluigi Buffon

پس از آن بود که کار خود را به صورت رسمی در پست دروازه‌ بانی شروع کرد؛ جی جی از توماس انکونو کامرونی به عنوان الگوی خود یاد کرده‌ است؛ و سر انجام در سال ۱۹۹۵ برای اولین بار در مقابل تیم میلان در رقابت‌های ایتالیا سری آ حاضر شد. وی هم‌اکنون به عنوان دروازه‌بان با پیراهن شماره ۱ در ترکیب یوونتوس قرار دارد. لورنزو بوفون دروازه‌ بان ایتالیا در جام جهانی ۱۹۶۲ از اقوام وی بوده‌است.

بیوگرافی بوفون

بیوگرافی بوفون

در طول فصل ۱۹۹۷-۱۹۹۶ بوفون جلوتر از لوکا بوچی و الساندرو نستا به عنوان دروازه بان اصلی پارما در دروازه تیمش قرار گرفت، در پایان این فصل پارما بعد از یوونتوس بر رده دوم جدول لیگ سری A نشسته و به مسابقات لیگ قهرمانان فصل آینده راه یافت. در طول مسابقات فصل ۱۹۹۷-۱۹۹۶ سری A ایتالیا، جیانلوئیجی بیست و هفت بار به میدان رفته و هفده بار دروازه اش باز شد و عملکرد مناسب او کم کم توجه فوتبال دوستان و رسانه های ایتالیایی را به سمت این بازیکن جلب کرد.

همسر بوفون

همسر بوفون

بوفون به شکل گسترده ای از سوی کارشناسان به عنوان یکی از بهترین دروازه بانان تاریخ فوتبال جهان شناخته می شود، که موفق شده در سطح فردی و تیمی به دستاوردها و جوایز زیادی دست پیدا کرده است، که انتخاب به عنوان بهترین دروازه بان از نگاه یوفا، بهترین بازیکن باشگاه های اروپا از نگاه یوفا، انتخاب به عنوان بهترین دروازه بان سال از نگاه فدراسیون بین المللی تاریخچه و آمار فوتبال و دریافت جایزه لو یاشین به عنوان بهترین دروازه بان جام جهانی ۲۰۰۶ از جمله این جوایز به شمار می روند.

عکس بوفون

عکس بوفون

رونالدو در ۵ جدال مقابل بوفون ۷ بار دروازه او را باز کرده و حالا در آستانه دیدار یوونتوس و رئال مادرید ، بوفون ستاره پرتغالی را قاتل دروازه ها توصیف کرده است.

 

م.خاشعی

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *