دسته‌ها
متفاوت

پارچه مبلی

پارچه مبلی نوعی پوشش برای مبلمان هاست که با کیفیت و نقش و نگارهای خاصی تولید می شود. انتخاب پارچه برای مبلمان بسیار مهم است این بدان معنی است که شما باید هم از نظر زنگ بندی و طرح و هم از نظر جنس و کیفیت معیار های لازم را مورد نظر قرار دهید. و این مسئله وابسته به دکوراسیون محیطی است که شما برای آن مبلمان در نظر گرفته اید.

پارچه مبلی
پارچه مبلی

اگر شما به نمایشگاه های مبلمان بروید و از کسی در رابطه با انتخاب پارچه مبلی سوال کنید , در اکثر مواقع پارچه های ترک را به شما پیشنهاد می کنند. چرا که صنعت پارچه در ترکیه بسیار شکوفا و قدرتمند است. اما در واقع شما برای انتخاب پارچه باید به معیار های بسیاری توجه کنید و با توجه به آنها انتخاب صحیحی داشته باشید. اما سوالی که اینجاست این است که آیا فقط پارچه های ترک با کیفیت هستند.

پارچه مبلی
پارچه مبلی

در کشور عزیزمان ایران و در شهر دوست داشتنی یزد صنعت تولید پارچه های مبلی بسیار پیشرفت کرده . پارچه هایی تولید می شود که در برخی مواقع از پارچه های معادل خارجی و پارچه های ترکی بسیار بهتر است. خرید و استفاده این پارچه های علاوه بر کمک به تولید ملی منعکس کننده هویت ایرانی ما نیز هست. دسترسی آسان و مطمئن بر پارچه از ویژگیهای خوب محصولات داخلی است.

پارچه مبلی
پارچه مبلی

مواردی که در کیفیت پارچه های مبلمان بایستی به آن توجه کنید پرز ندادن , کچل نشدن , دوام در برابر سایش و قابل شست و شو بودن است. اگر پارچه مورد نظر شما دارای این قابلیت ها باشد , برای مبلمان پارچه مناسبی بحساب می آید. البته برای شناخت این موارد بایستی تجربه کافی داشته باشید. از نظر ظاهری پارچه مبلمان را باید بگونه ایی انتخاب کنید که با دکوراسیون اطراف هماهنگ باشد.

پارچه مبلی
پارچه مبلی

 

نکات کلیدی در تشخیص میزان کیفیت پارچه مبل :

  • اگر در قسمت های دوخت خورده پارچه سوراخ ها بزرگ تر از حالت معمول شده باشد و به اصطلاح ناحیه سوزن خورده در حال در رفتن باشد , نشان دهنده کیفیت پایین پارچه است.
  • با دست بر روی پرز و خواب پارچه های مخمل و جیر بکشید. چندین بار این عمل را تکرار کنید اگر پارچه بی کیفیت باشد خواب پارچه بهم می ریزد. راه دیگر این است که شما سعی کنید با ناخن پرز پارچه را خارج کنید در صورت این اتفاق از بی کیفیت بودن آن مطمئن شوید.

البته مشخص است که برای تشخیص کفیت پارچه باید تخصص داشته باشید و به صرف مطالب بالا نمی توانید کیفیت اصلی پارچه مبلی را تشخیص دهید.

پارچه مبلی
پارچه مبلی

انواع پارچه رومبلی اعم از پارچه مبلی جدید و پارجه های قدیمی از طریق اینترنت در اختیار کاربران است . قیمت انواع پارچه مبلی وابسته به تغییرات بازار متفاوت است. ولی در هر صورت شما می توانید پارچه مبلمان خود را با هر نوع پارچه مورد سلیقه خود در اسرع وقت تعویض کنید.

 

م.خاشعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *