دسته‌ها
متفاوت

پیش بینی قیمت دلار

پیش بینی قیمت دلار و پیش بینی نرخ ارز بصورت دقیق امکان پذیر نیست , چرا که تغییرات آن به متغییرهای اقتصادی و سیاسی مختلفی بستگی دارد. هیچ کس در مرتبه مردم عالی نمی تواند ادعا کند قیمت سکه و یا قیمت دلار فردا کاهش یا افزایش می یابد. اما می توان با تجزیه و تحلیل مسائل در بلند مدت به نتایج افزایشی و کاهشی آن رسید. کارشناسان اقتصادی نیز بر همین اساس پیش بینی هایی برای روند رشد اقتصادی یک کشور ارائه می دهند.

پیش بینی قیمت دلار
پیش بینی قیمت دلار

دلار واحد پول ایالات متحده امریکاست. با توجه به قدرت این کشور و تاثیر گذاری آن در مسائل مختلف جهان ارزش , از این واحد پولی معتبر برای تبادلات مالی بین المللی استفاده می شود. از این رو هر کشوری که بتواند واحد پولی خود را بیشتر با دلار منطبق سازد , از وضعیت اقتصادی بهتری بهره می برد. البته کشورهای قدرتمند دیگری برای مقابله با سلطه دلار در دنیا سعی کرده اند واحد های پولی خود را مستقل سازند ولی بدلیل زنجیره ایی بودن مسائل جهانی هنوز به توفق مشهودی دست نیافته اند.

پیش بینی قیمت دلار
پیش بینی قیمت دلار

در ایران به دلیل خصومت های 4 دهه گذشته بین امریکا و ایران و همچنین اشتباهات مالی انجام شده توسط مدیران غیر مجرب , ما هر سال شاهد کم ارزش تر شدن واحد ریال در مقابل دلار بوده ایم. و تاثیر آن در زندگی روزمره مردم عادی هر روزه مشاهده می گردد. در این راستا هر سال ما شاهد افزایش قیمت دلار در کشور بوده ایم. پس در سوال پیش بینی نرخ ارز و دلار این جواب برای ما واضح است که هر سال ارزش ارزهای خارجی بیشتر خواهد شد.

پیش بینی قیمت دلار
پیش بینی قیمت دلار

اما سوال مهم این این که چه زمانی , چه میزان دلار و سایر ارزهای خارجی افزایش می یابد که بتوان در این زمان از خرید و فروش ارزها بهره برد. برای پاسخ به این سوال شما بایستی پارامترهای مختلفی را بررسی کنید این روش هر چقدر هوشمندانه تر باشد به نتایج دقیق تری خواهید دست یافت اما مطمئنا بدون بررسی کسی نمی تواند به شما بگوید قیمت دلار فردا افزایش یا کاهش می یابد.

پیش بینی قیمت دلار
پیش بینی قیمت دلار

پارامتر های پیش بینی فیمت دلار :

افراد عادی جامعه که دسترسی مستقیم به اطلاعات در مورد تصمیمات بزرگ کشور ندارند , فقط با تجزیه و تحلیل صحیح می توانند از نوسانات ارزی مطلع گردند. مثلا ابلاغ دستور کاهش سودهای بانکی به معنی بیرون کشیدن پول از حساب ها توسط مردم و هجوم برای خرید ارز و طلاست. این کار توازن عرضه و تقاضا را در جامعه بهم می زند و باعث رشد قیمت دلار و طلا و هر چیزی که به آنها بستگی دارد می گردد.

پیش بینی قیمت دلار
پیش بینی قیمت دلار

دلایل دیگری مانند تحریم های جدید از سمت کشورهای غربی , جنگ ها و اتفاقات منطقه ایی که تاثیر بر قیمت و عرضه نفت دارند , تصمیمات رهبران جهان علیه کشورها و بسیاری از این موارد می تواند تاثیرات موثری در قیمت قیمت سکه و طلا و دلار داشته باشد. نکته جالب این است که بسیاری از این تصمیمات در گذشته به گونه ایی اتفاق افتاده و نتیجه آن مشخص است و تحلیل گران با در نظر گرفتن نتایج قبلی به پیش بینی نرخ ارز و قیمت سکه خواهند پرداخت در غیر این صورت کسی نمی تواند به شما قیمت دلار فردا پایین می آید یا بالاتر می رود.

پیش بینی قیمت دلار
پیش بینی قیمت دلار

 

پارسا معتمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *